Zakupy i prezenty

Aniball - balonik do przygotowania przedporodowego

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kasiia

~Kasiia

Lida Lida tez myslalam ze sie nie da tego wypchnąć tak o, ale musisz maksymalnie poluzować mięśnie i hmmm, jakby to powiedziec-wykorzystywać do tego oddech, przy wdychaniu musisz nabierać powietrza przeponowo, bez użycia siły. I chyba wbrew pozorom trudniej wypchnąć taki bez powietrza bo nie masz nacisku od wewnatrz jakby. Przynamniej jak odnoszę takie wrazenie ze teraz idzie łatwiej. A jeszcze jeszcze jedna kwestia-nie wiem w jakich pozycjach ćwiczysz ale zwróć uwagę czy po prostu przewód z pompki sie nie opiera pionowo o podłoże co blokuje balonikowi wylot :) Np na czworaka. Mi idzie spokojnie juz teraz po 1 cm dziennie, mam 21 a termin na 24.06. O wazelinie nie słyszałam za to na balonik namawiał cały szpital łącznie z moja Panią doktor. No i jeszcze jedno mi sie nasuwa-jak macie wypożyczony to łatwiej dokupić sobie balonik (Ok 60 zł) tez na stronie Aniballa niz chyba prezerwatywy które sa tez bardziej kłopotliwe. O Natalisie do masażu tez nam mówili na szkole rodzenia ale dość sceptycznie juz ze względu na sam fakt ze aplikacja jest bardzo nieprzyjemna. Osobiscie nie próbowałam.

~Assija

~Assija

A czemu jest nieprzyjemna ta aplikacja? Że trzeba głęboko aplikować? Ja o żelu słyszałam tylko że jest ale nic więcej nie wiem

~Assija

~Assija

A jesli w szpitalu w ktorym sie zamierza rodzic ta ostatnia faza porodu jest na leżąco to powinnam ćwiczyć z aniballem na leżąco czy w zasadzie mogę w innej pozycji? Chyba mogę :D nie przyzwyczaję się do innej tylko bedzie mi lepiej szlo teraz z balonikiem

~Kasiia

~Kasiia

Bo sam masaż krocza jest po prostu mało przyjemny. Co do pozycji- u mnie w szpitalu akurat prowadzony jest aktywny poród, pomagają szukać odpowiedniej pozycji spośród wertykalnych-zgodnie z grawitacją, bo rozumiem ze mówisz o 2-giej fazie. Dlatego też ja ćwiczę tak, jak mi wygodnie, zwykle na czworaka. Na leżąco na plecach to raczej troche niebezpiecznie bo po pierwsze przedłuży zdecydowanie ćwiczenia bo balonik sam nie wyleci a przeć nie wolno, a po drugie w takiej pozycji uciskasz główną żyłę, a w zasadzie maluch, więc łatwo o zawroty głowy. Ćwicz tak, jak Ci wygodnie, kiedy idzie najlepiej. Krocze i tak rozciągniesz niezależnie od pozycji w końcu tak na logikę biorąc.

~Assija

~Assija

Tak, mówiłam o tej drugiej fazie porodu. Też właśnie myślę, że chodzi po prostu o efekt - rozciągnięcie, niezależnie od pozycji.
Sądzę, że ta pozycja na czworaka będzie właśnie najwygodniejsza

~Kasiia

~Kasiia

Dla mnie jest :) czasem z przysiadem, próbowałam tez na stojąco, ale lipa. Aaa no i od paru dni cwicze po prysznicem, bo jak juz wczesniej pisalam- zdarza sie krwawienie, szkoda czasu na pranie codziennie ręcznika czy pościeli. Bedzie dobrze! ;)

~Assija

~Assija

Mam nadzieję, że dasz znać jak efekty po porodzie :) ja mam termin na 29 z OM ale już na pierwszych prenatalnych i na usg do 12 tygodnia syn był większy, teraz niby o dwa tygodnie, możliwe że urodzę trochę wcześniej.

~Kasiia

~Kasiia

Dam znać :) napisz czasem jak efekty ćwiczeń jak juz zaczniesz.

~Assija

~Assija

Napiszę od razu moje pierwsze wrażenia, jak tylko dojdzie do mnie ten lubrykant :)

~Lida Lida

~Lida Lida

Koleżanka mówi że nawet jak robiła te 30 to sam się wypychal i musiała trzymać . Ja na lezaco tylko ćwiczę ale spróbuję jeszcze inaczej...o tym żelu nie słyszałam żeby aplikacja bolała a jeżeli tak to zabije położna ;)