Zakupy i prezenty

Aniball - balonik do przygotowania przedporodowego

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~AnulaKa

~AnulaKa

Cześć dziewczyny, ja też ćwiczę z balonikiem. Termin mam na 4 czerwca, ale nadal nic się nie dzieje, tylko lekkie bóle miesiączkowe. Dziś miałam 7 sesję z balonikiem i doszłam do 28 cm. Rodzę balonik bez bólu, dzięki ćwiczeniu i masażom krocza czuję, że jest ono dużo bardziej elastyczne. Zero bólu. Na ten moment robię to tak: pompuję balonik dwa razy, nakładam żel wodny, wsuwam na leżąco w pełnej relaksacji, ćwiczę ok. 10-15 razy mięśnie kegla- ściskam je na 10 sekund a potem staram maksymalnie rozluźnić na 10 sek. i znowu ściskam. Czasem trzymam trochę dłużej balonik. Potem przybieram pozycję wertykalna na stojąco z lekko wypiętą pupą, rozluźniam wszystkie mięśnie począwszy od twarzy. Przy zwiększonych obwodach muszę kilka razy wypchnąć mięśniami kegla kawałek balonika wydychając przeponą powietrze a potem rozluźniam wszystko i pozwalam aż balonik sam się wysunie przytrzymując go przy wylocie i dmuchając powietrze ustami jak przy gaszeniu świeczki. Można nacisnać na krocze. Najważniejsze to osiągnąć relaksacje i luz. Odpowiedź na pytanie powyżej: miałam podobny problem. Upewnij się, że przed pompowaniem zawór jest zakręcony. Potem wyprostuj wężyk i pompuj powoli, jedno pompnięcie, pauza i po 5 sek. drugie. Być może powietrze wraca jak pompujesz za szybko.

~Kakama

~Kakama

~AnulaKa spróbuję pompować wolniej, może jutro się uda :) też mam termin na 4 czerwca. Zazdroszczę Ci, że już osiągasz taki obwód :)

Imogemma

Imogemma

Witajcie drogie panie, właśnie dołączyłam do grona użytkowniczek balonika i mam nadzieję, że uda mi się dzięki ćwiczeniom przygotować do porodu. Dziś pierwszy dzień ćwiczeń. Początkowo było mi trudno zaaplikować balonik, ale zaczęłam od flaczka, którego dopompowalam już wewnątrz i kilka razy wysunęłam. Po kilku próbach balonik udało się włożyć na dwóch pompnięciach. Mój dzisiejszy wynik to 19cm. Termin 16 czerwca.
Serdecznie gratuluję dziewczynom wyżej wyników oraz dzieciaczków! Pozdrawiam

65102 imogemma Kobieta, 34 lata, Gliwice
~Kakama

~Kakama

Hej dziewczyny, jak Wam idzie? Czy Wy też tak macie, że przy pompowaniu balonika do większych rozmiarów odczuwacie ból/dyskomfort w okolicach odbytu? Zastanawiam się czy to normalne. Muszę szukać odpowiedniej pozycji, żeby pozbyć się tego uczucia w jakimś stopniu.

igala

igala

Witam dziewczyny,obwód główki mojej małej to 35.5.życzę powodzenia

64459 igala Kobieta, 30 lat, pultusk
~Kakama

~Kakama

~igala po raz kolejny czuję, że warto ćwiczyć z balonikiem :) ja dzisiaj dałam radę 26 cm, może uda mi się dobić do tych 30.

~AgataMaja

~AgataMaja

Witajcie dzis zaczęłam używać balonik mój wynik dziś 16 cm ale ciężko żeby całkowicie sam wypadł.... jakieś rady? jaka pozycja u Was najlepsza?

~KasiaPar

~KasiaPar

Dziewczyny, były na tym forum wątpliwości jakie są skutki stosowania balonika już po porodzie. Jestem miesiąc po i mogę stwierdzić że jest tam tak wąsko, że czuję się jak jakaś dziewica. Więc bez obaw, że zostanie Wam rozciagniecie:)

~Kredddka

~Kredddka

My ciagle czekamy na rozwiazanie :) czop odszedl tydzien temu, 5 dni temu rozwarcie bylo na 1.5 palca i szyjka zgladzona. z balonikiem robie takie dobre 33 cm i nie dokladam juz wiecej. Musi wystarczyc. Powtarzam raz na pare dni zeby nie zapomniec... zmeczenie ciazowe daje sie we znaki i troche mi sie juz nie chce cwiczyc. Pozdrowienia dla wszystkich uzytkowniczek!