Skocz do zawartości
Forum

Aniball - balonik do przygotowania przedporodowego


Gość Kamillka

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze dziewczyny od 3 dni robię obwód 29 i nie mogę więcej :( niewiem czemi tak dobrze mi szło już :/ próbowałam już inne pozycje i lipa z usg dzidzia ma 33.5 główkę boję się że nie uda mi się dojść do tych 30 chociażby :(

Odnośnik do komentarza

Angie, nie przejmuj się, na instrukcji epino jest żeby ćwiczyć do 8-10 cm średnicy i że nie ma sensu wiecej, czyli to 29 cm jest spoko. Główka dziecka podczas przechodzenia też się dopasowuje, bo kości nachodzą na siebie, poza tym wydzielana jest relaksynę, no i są też dziewczyny które rodzą bez nacięcia a nawet nie ćwiczyły. Więc nie przejmuj się tylko ciesz się, że dobrze Ci idzie trening na tych 29 cm i że możesz kontynuować bo nie masz żadnych uszkodzeń czy infekcji:)

Odnośnik do komentarza
Gość Cattheriine

Cześć.
Przeczytałam większość wpisów. Gratuluję osiągów. :)
Ja mam termin na 19.05. Aktualnie osiągam 31 cm. Moim celem jest 34 cm wtedy będę spokojna.
To będzie mój drugi poród. Podczas pierwszej ciąży dwa lata temu też ćwiczyłam z balonikiem i doszłam do 30 cm. Jednak podczas porodu doszło do pęknięcia i straciłam przez to trochę krwi. Długo dochodziłam do siebie. Po porodzie ciężko było wstać i utrzymać pion. ;) Z powodu braku krwi. Teraz chcę tego uniknąć i chcę osiągnąć więcej cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Cattheriine

Młody miał 35cm w obwodzie. :)
Dziś miałam słaby dzień do ćwiczeń, nie szło mi ponieważ czułam skurcze u góry brzucha. :) 4 dni to już nie długo. Ja już na samą myśl to zajadam się słodkim. :) Życzę pomyślnego rozwiązania i zdrowia dla wszystkich.:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziś w 41+2, przyszła na świat moja córka. Co dla mnie najważniejsze, udało mi się zrealizować mój plan porodu. W ćwiczeniach doszłam do 30 cm i nie ćwiczyłam już od ładnych paru dni żeby nie iść na poród z jakimś uszkodzeniem. Faza parta była w kucki tak jak chciałam, trwała jakieś 5 min, parlam tyle ile mówiła położna. Nie było kompletnie żadnej rany do zaopatrzenia, nie zrobiło mi to żadnego problemu. Obwód główki 34 cm, waga 3500, długość 54 cm. Tak więc polecam ćwiczenia z całego serca. Aaa i po pierwszych oględzinach 2 h po porodzie wyglądam tam zupełnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kredddka

Czesc! To bedzie moj drugi porod, termin na 27.05 wiec jeszcze teoretycznie 3 tyg przede mna. W pierwszej ciazy nie slyszalam o aniball, a masaż odpuscilam bo nie wydawalo mi sie to jakies skuteczne... Zostalam dosc mocno nacieta i nie jestem do dzis zadowolona z wygladu krocza po tym okropnym zabiegu. Bardzo boje sie powtorki i gorszych uszkodzeń. Ćwiczę od tygodnia. Nie forsuję się bardzo, ale coz poradzic, po pierwszym porodzie nie wszystko wrocilo do normy wiec pewnie dlatego idzie to dosc szybko. Wczoraj udało mi się wypchnac 29 cm. Moj cel to 32, ale przede wszystkim osiagniecie komfortu psychicznego podczas wypychania balonika. Poza ćwiczeniami pije herbatke z lisci malin i smaruje sie olejkiem z wiesiolka. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam Was dziewczyny! Zycze samych wspanialych porodow!

Odnośnik do komentarza
Gość Kredddka

Czekamy na wiesci Angie9669 :) mam nadzieje ze juz po wszystkim i wszystko poszlo dobrze. Cattheriine jak trening? Cel osiągnięty? Ja dzis dalej max 29 i dalej raczej sprawia mi trudnosc osiagniecie takiego wyniku. Zaczynalam dzis od 27. Moze jutro cos drgnie, ale sadze ze im dalej tym trudniej podnosic poprzeczke... jest jeszcze czas, a kazde cwiczenie to jakas wartosc, dodana wiec powoli do przodu. Ile czasu dziennie cwiczycie??

Odnośnik do komentarza
Gość Angie9669

Hej dziewczyny chciałam się pochwalić dziś na świat przyszła moja córeczka Zuzia 4 dni po terminie waga 3500 bóle okropne nie spodziewałam się że aż tak ale najważniejsze że zdrowa i że obyło się bez żadnego nacięcia a nawet rany położne bardzo chwalily i stwierdził że byłam dobrze przygotowana także balonik polecam z całego serca doszłam do 32 cm jak sprawdzę jaki miała obwód główki to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kredddka

Angie9669 gratulacje!!!! Wspaniale wieści! Zdrowia dla Was i samych cudownych dni. Dziekujemy za wiadomosc, info od dziewczyn po porodach chyba najbardziej nakrecaja na treningi z balonikiem.

Mmmonika 3-4 tygodnie przed terminem porodu można juz spokojnie zaczac cwiczyc. Mozna kupic nowy zestaw lub odkupic, mozna nabyc tez po prostu nowy wymienny balonik. Mozna stosowac z prezerwatywa (bez lubrykantow, talkowana lub dedykowana do aniball). Polecam zakupić tez zel nawilzajacy na bazie wody (np. Feminum), ktory zwiekszy komfort uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Gość Cattheriine

Gratuluję Angie9669!!! Życzę zdrowia dla Was. :)
Kredddka u mnie dzisiaj 34 cm. :) Cel osiągnięty. Do terminu zostało mi 13 dni.

Jednak zastanawiam się nad jedną rzeczą. Mianowicie jeśli szyjka macicy rozwiera się na 10 cm a balonikiem osiąga się np. 12 cm na wyjściu to jak dziecko wypchnąć z macicy gdy tam jest tylko 10 cm. Wtedy trochę nie ma senu osiąganie balonikiem więcej niż te 10 cm (czyli 30 cm)...

Odnośnik do komentarza
Gość Kredddka

Gratuluje Cattheriine! Swietny wynik, a jeszcze tyle czasu! Zazdroszczę komfortu psychicznego. Co teraz planujesz? W dalszym ciagu treningi codziennie z tym obwodem, czy moze co pare dni? Myślę że cwiczenie powyzej tych 30 o tyle ma sens, ze samo ujscie jest chyba najbardziej narazone na urazy...

Igala dawaj znac na biezaco, dla wielu dziewczyn, w tym dla mnie, takie fora to istna skarbnica wiedzy, doswiadczen i motywacji.

U mnie dzis trzeci dzien 29 cm... nie wiem czy jestem w stanie pojsc dalej, bo nawet nie bylo latwiej niz wczoraj... zdarzaly sie Wam takie kilkudniowe kryzysy?

Odnośnik do komentarza
Gość Maliiiiina

Hej dziewczyny. Niedawno zaczęłam przygodę z aniball za namową koleżanki, która uszła bez szwanku. Termin mam na 26.05. Narazie osiągnęłam 22cm i o dziwo idzie mi coraz lepiej. Możecie powiedzieć mi więcej o tym masażu olejem z wiesiołka? Oraz o tych liściach malinowych?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...