Skocz do zawartości
Forum

Jaki nebulizator/inhalator?


siwa32

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi polecić jakiś dobry nebulizator?
Starszy syn jest astmatykiem,młodszy często łapie katarek więc przydałoby się takie coś u nas w domu.
Widziałam super marki PIC w kształcie pingwinka dla całej rodziny bo ma różnej wielkości maseczki,i np. Medel Family,tyle że nie jest już tak przyjemny dla oka dziecka,bo to po prostu zwykłe pudło (tyle że ponoć skuteczne)
Może któraś w Was ma któryś?A może dodacie coś od siebie?

]

Odnośnik do komentarza

A ja brałam pod uwagę kształt, bo dziecko właśnie na to zwraca uwagę, dlatego wybrałam inhalator baby sanity, który ma kształt króliczka. Oczywiście parametry też były dla mnie ważne - ten jest naprawdę wydajny i cichy :)

Odnośnik do komentarza

W niezłej cenie można kupić inhalator Baby marki Sanity. Ja dałam za niego niecałe 200 złotych. Do użytku przez dzieci już od pierwszego miesiąca życia, ale jest też w zestawie maseczka dla dorosłych. Urządzenie jest fajnym wsparciem w leczeniu astmy. Szybko i celnie dostarcza lek w zmienione chorobowe miejsca.

Odnośnik do komentarza

Myśmy z żoną kupowali inhalator Simple Sanity. Na pewno przykuł nasza uwagę dobrą ceną, ale parametry też ma nie najgorsze. Średnia wydajność nebulizacji to 0,35 na minutę, więc nieźle. Urządzenie jest niewielkie, lekkie, dość proste w codziennej konserwacji.

Odnośnik do komentarza

Wydajny jest inhalator PRO Sanity. Podaje lek bez większych strat, nie trzeba się długo męczyć przy aparacie, inhalacja zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Ogólnie sprzęt jest tłokowy, więc można każdy typ leku przez niego przepuszczać.

Odnośnik do komentarza

my korzystamy z inhalatora z diagnosis i jak najbardziej się sprawdza a mam w domu dwóch małych astmatyków niestety :( wybrałam im rybkę taką więc podchodzą do tego jak do zabawki a nie przykrego obowiązku i bez problemu w aptece dostałam więc nie trzeba jakoś strasznie szukać

Odnośnik do komentarza

Trochę dziadowskich inhalatorów jest teraz na rynku w sklepach internetowych zwłaszcza. Jak szukaliśmy czegoś dla dziecka to zainwestowaliśmy w coś droższego -Baby Sanity. Nie ma co oszczędzać na takich rzeczach moim zdaniem. Te tańsze modele marnują sporo leku, nie dostarczają cząsteczki do płuc, tylko większość się zatrzymuje na gardle...Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Można za niewygórowane pieniądze dostać PRO Sanity. Ja kupiłam odkąd moja córka zaczęła mieć problemy z oddechem. Solidne materiały, nie jest to jakiś tani sprzęt z chińskiego bazaru, tylko atestowane urządzenie do intensywnej terapii w formie pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza

Profesjonalnych inhalatorów, które by się nadawały do tego, żeby leczyć dolne drogi oddechowe to wcale tak dużo nie ma. Co innego te które produkują aerozol do gardła, to takich jest sporo. Ja mam w domu Simple Sanity i ten się nadaje do leczenia zapalenia płuc itp. Robi cząstkę tak drobną że przechodzi dalej, a nie odbija się od gardła.

Odnośnik do komentarza

Teściowa kupowała do nas do domu Simple Sanity i muszę przyznać, że miała nosa. Już dawno szukaliśmy inhalatora dla dzieci, ale jakoś ciągle nam kasy brakowało, to w końcu babcia podziałała i nam sprezentowała. Działa super, nic się nie tnie, dobrze dostarcza aerozol.

Odnośnik do komentarza

My korzystamy z inhalatora MesMed MM-500. Ma kształt pieska, naprawdę dużą szybkość nebulizacji, bardzo dobrze wchłania leki i ma długi przewód co ułatwia inhalacje. W zestawie są maski zarówno dla dzieci jak i dorosłych :) I jest w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza

Trudno coś doradzać, bo każdy inhalator jest inny i dla każdej terapii co innego się będzie sprawdzać. My dla dziecka kupiliśmy Baby Sanity i jest w porządku. W miarę cichy, czego nie można powiedzieć o poprzedni inhalatorze tłokowym który mieliśmy..hałasował jak silnik samochodu.

Odnośnik do komentarza

Hm, myślę że dla dzieci to optymalnym inhalatorem będzie Baby Sanity polskiej produkcji. Jest szybki, skuteczny, nie marnuje aerozolu i też nie robi większego hałasu przy pracy. Można łatwo i szybko spakować do torby, wszystko to razem w całym zestawie waży może ponad kilogram trochę.

Odnośnik do komentarza

Wszechstronnym inhalatorem jest PRO Sanity. Można wszystkie rodzaje leków tutaj aplikować, nawet te bardziej oleiste. No i też fajną sprawą jest tutaj regulacja wielkości cząsteczki, i irygator w zestawie. Z jednej strony urządzenie służy do inhalacji, ale z drugiej też do oczyszczania jamy nosowej, albo zatok.

Odnośnik do komentarza

Różne mieliśmy w domu inhalatory i różnie rzeczywiście można trafić. Teraz korzystamy, a w zasadzie nasza córka korzysta z AlergiaStop Sanity. Sprzęt bardzo profesjonalny, ale nie kosztował super dużo (okolice 100 zł). Cichy, lekki, wszechstronny, choć głównie kupiliśmy go z mężem z myślą o terapii alergii u córki.

Odnośnik do komentarza

Do niedawna mieliśmy inhalator takiego starego typu, ale od kilku tygodni używamy już nowoczesnego nebulizatora AlergiaStop Sanity. Super jest. Nie trzeba się martwić o jakieś straty leku, cały aparat jest w miarę poręczny, można szybko spakować w torbę i wziąć ze sobą choćby w podróż. Waży mało wg producenta to jest coś koło kilograma i faktycznie nie czuje się tej wagi jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza

Dobrym zakupem z mojego punktu widzenia był inhalator Pro Sanity. Długa gwarancja – 5 lat, także inwestycja mam nadzieję że na lata. Można przy każdej terapii go stosować. Ja najczęściej stosuję razem z mężem przy doraźnych sprawach – jakieś przeziębienia, katar, bóle gardła, powiem szczerze, że nic wcześniej takiej szybkiej ulgi nie przynosiło jak właśnie inhalacje.

Odnośnik do komentarza

Na tę chwilę jestem zadowolona z działania inhalatora Pro Sanity. Więcej o wytrzymałości to napisałabym za jakiś czas bo urządzenie mam w zasadzie od miesiąca także stosunkowo krótko. Póki co pracuje bardzo cicho, nie szumi tak jak mój poprzedni inhalator i jest bardzo wygodne już podczas samej inhalacji. Nie męczy, całość trwa krótko, ale widzę po sobie że lek się wchłania bo czuję szybsze efekty niż na poprzednim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Takim przykładem tańszego ale lepszego inhalatora jest choćby Sanity Simple. Żona go wynalazła gdzieś w internecie i kupiliśmy parę miesięcy temu. W zasadzie kosztuje połowę tego co większość innych urządzeń o zbliżonych parametrach. A jak nie widać różnicy to nie ma sensu przepłacać moim zdaniem, zwłaszcza że jest to chiński mechanizm tylko sprzęt polskiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Gość adrianna22

Jest sporo zamieszania z nebulizatorem i tym czym to właściwie jest. Już dużo tekstów w necie na ten temat czytałem i chyba wiem o co chodzi. Nebulizator jest nazwą na pojemnik który ma inhalator pneumatyczny gdzie się przerabia lek w formie ciekłej na lek w formie aerozolu. Czyli kupując sam nebulizator kupuje się tylko ten pojemnik, z tego by wynikało. A sam pojemnik to za mało żeby inhalację przeprowadzić, więc trzeba być czujnym przy kupowaniu żeby się nie nabrać.

Odnośnik do komentarza

Nebulizator wytwarza lek w postaci aerozolu, a inhalator dostarcza do płuc. Według mnie to w ten sposób działa. Ważna jest pojemność nebulizatora i jego parametry, bo od nich zależy jakość samej mgiełki. Wiadomo, że jeśli cząstki leku w aerozolu będą za duże to nie dotrą w głąb dróg oddechowych czyli cała terapia będzie mało skuteczna.

Odnośnik do komentarza

Z inhalacją jest teraz sobie dużo lepiej poradzić niż kiedyś, bo jednak te nebulizatory na więcej pozwalają, lek dociera w głąb, nie osadza się na gorze. Nam inhalacja w domu pomaga przy infekcjach, a tych to jednak dzieciaki potrafią złapać w ciągu roku sporawo..Jak dobrze z inhalatora korzystać, w zalezności od rodzaju to można w poradnikach poczytać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...