Zakupy i prezenty

Zabawki dla dziecka - nowe czy używane?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Delicata

Delicata

Ja wolę kupować jednak nowe zabawki, jakoś nie mam pewności co do czystości i bezpieczeństwa używanych misiów, lalek i innych. Wiele sklepów z zabawkami oferuje rzeczy w na prawdę niskich cenach, np. gry dla 6 latków są w przystępnych cenach, chyba że wybierzemy coś na prawdę ekstra, to wtedy oczywiście trzeba będzie ponieść większe koszty. Z mojego doświadczenia wynika, że większość kreatywnych i fajnych zabawek wcale nie jest droga.

57071 delicata Kobieta, 32 lata, Gliwice
scooby

scooby

Zawsze możesz wyczyścić zabawki. Wiele jest zresztą w bardzo dobrym stanie.

40171 scooby Mężczyzna, 40 lat, Katowice
~borkyna

~borkyna

Ja mimo tego, że też kupuję nowe zabawki, bardzo często w sklepach internetowych, ale to chyba nie robi różnicy to bardzo często spotykam się z z tym, że rodzice też najpierw je dokładnie czyszczą albo nawet piorą. na początku to było dla mnie dziwne, ale teraz w zupełności to rozumiem. Czasami sama chciałabym to zrobić przed daniem komuś takiej zabawki, ale wiem, że jednak rodzic zrobi wszystko lepiej. Poza tym nie mam jeszcze takiej znajomości jakości produktów, więc sama też z miesiąca na miesiąc uczę się czegoś nowego :)

MaMini

MaMini

Ja zabawki dla najmłodszych dzieci wybierałam drewniane głównie, chińskie unikam, allegro też bo nie wiem co tam może być. Jak już dorosną i nie biorą wszystkiego do buzi, to już mniej zważam. Najważniejszy jest dla mnie ten początkowy okres, nie wiem jak dla Was :) Artykuł o zabawkach podsyłam https://blog.onein.pl/bezpieczne-zabawki-dla-dziecka/krótki to można przeczytać ;)

60076 mamini Kobieta, 39 lat, Warszawa
~mayczak

~mayczak

Myślę, że ze względu na bezpieczeństwo dziecka dobrze jest zdecydować się na zakup zabawek zupełnie nowych.

~Alicja44

~Alicja44

To zależy tak naprawdę od tego jaką zabawkę chcemy kupić. Bo na przykład wiadomo, że gryzaka nie kupimy używanego :) Podobnie z maskotkami bym uważał, chyba że wypierzemy je. Ale nowe zabawki nie są koniecznie takie drogie.

~kalinowskak

~kalinowskak

dokładnie, są zabawki które muszą być nowe, ale czasem można kupić używane zabawki jakiejś dobrej firmy w przystępnej cenie, ja kupowałam dużo zabawek mojej starszej córce i mimo intensywnego użytkowania wydałam je kuzynce, która oddała mi kiedy urodził się syn

Nela33

Nela33

Jeśli zabawka jest używana, ale utrzymana w bardzo dobrym stanie, to moje dziecko nawet nie zauważa różnicy ;p

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice
~henter

~henter

Uważam, że lepiej mieć tych zabawek mniej, ale nowe. Poza tym - można kupować tanio. Czemu nie śledzicie Empiku Online? Przecież wybór jest ogromny, można trafić mnóstwo fajnych okazji. Zresztą - przecież to nie muszą być za każdym razem znane marki, prawda?

Aanya_86

Aanya_86

Najlepiej pół na pół, czyli część nowych i część używanych.
Na pewno nie powinno się kupować używanych zabawek pluszowych typu miski, poduszeczki itp. Nie powinno bo nigdy nie wiadomo co się z nimi działo wcześniej ;)
Zabawki plastikowe, drewniane można kupować jak najbardziej używane, bo można je dokładnie zdezynfekować, bez obaw o jakąś pleśń czy grzyby.

62402 aanya-86 Kobieta, 39 lat, Gorzów Wielkopolski