Skocz do zawartości
Forum

Pieniądze w prezencie ślubnym


Otka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość publicystka

Też mi się podoba taki pomysł na prezent. Zawsze byłam praktyczna kobieta i kupuję prezenty praktyczne dla znajomych na ślub. Tylko ponieważ sa to prezenty właśnie dla młodych to muszą być porządne rzeczy, np wspomniane sztućce czy garnki Gerlach. To jest firma z tradycjami.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że masz rację. Takie sprzęty powinno sie kupować porządne i nie żałować na nie pieniedzy. Ja nie wyobrażam sobie zbieraniny garnków czy sztućców w domu. Mam i garnki i sztućce porządnej firmy z tradycjami i wiem że mój wybór był strzałem w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza

Moj chrzesniak miał słub w kwietniu i prosił o kasę. Dałam tyle ile mogłam. I było mi bardzo miło gdy przyjechaliśmy do Pl na wakacje i Panstwo Młodzi zaprosili nas i pokazali mieszkanko,które kupili a dzięku pieniażkom zebranym na weselu mogli kupic pare sprzętów. To pod katem rozsadnego spozytkowania. Co do prezentów konkretnych. My dostalismy pół na pół. Za kase kupilismy pralke a ze sprzetów to róznie. Garnki ,sztućce i najbardziej trafiona maszynka do mielenia, bezcenna.
Reasumujac, trzeba słuchąc tego co mówia Państwo Młodzi bo to ich świeto.

http://www.suwaczek.pl/cache/6feea84f18.png

Odnośnik do komentarza
Gość słuchajaca

Oczywiście, że trzeba słuchać bo inaczej prezenty będa nietrafione. Nie ma nic gorszego jak prezent który alb się oddaje. albo rzuca w kat bo jest niepotrzebny. Ja ostatnio bratu kupiłam garnki gerlacha i wierze, że beda im słuzyc baaaardzo długo.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie dała kasy, to jak płacenie za swoje miejsce na weselu, gdy rok temu brałam ślub, prosiłam o prezenty, wybrałam jednak takie kosztujące 200-400 zł, wiedziałam, że goście będą chcieli nam coś kupić, a zaprosiliśmy tylko 45 osób najbliższej rodziny i przyjaciół, a nie chcieliśmy by się wykosztowywali z obowiązku kupowania drogiego prezentu na ślub.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

u mnie to świeży temat, bo jesteśmy po ślubie szwagra. Ze względu na to, że młodzi na razie mieszkają za granicą i przez jakiś czas tam będą, daliśmy pieniądze,bo prezenty i tak przynajmniej na razie by im zalegały, a z pieniążkami zrobią co będą uważali za słuszne. Racja jest taka, że trzeba wiedzieć co się bardziej przyda albo po prostu jeśli jest taka możliwość podpytać młodych z czego by się ucieszyli

Odnośnik do komentarza
Gość praktyczna

Jakościowe i praktyczne prezenty. Moim zdaniem takie własnie powinny być bo ja np dostałam 4 komplety reczników, pościeli i walizek ze sztućcami. Tak nie moze być bo to sa pieniadze wyrzucone w błoto. Dogadujmy sie w sprawie prezentów, można złożyc sie na jakies z górnej pólki, np [reklama usunięta] jak ktos juz wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Gość kopciuszek

No i własnie podsunełaś mi pomysł na prezent ślubny dla mojego brata. Że też wcześniej o tym nie pomyslałam. Namówie jeszcze siostre i złozymy sie na te garnki [reklama usunięta]. przegladałam juz ich strone i damy rade. Strasznie dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...