Skocz do zawartości
Forum

Zabawka dla 18-miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość swiat-urwisa.com

Dla 18 miesięcznego malucha polecam inteaktywny stolik - Centrum Zabaw, które bawiąc uczy - wpływa na rozwój percepcji wzrokowej, zdolności obserwacji, koordynacji ruchowo-wzrokowej dziecka, a także uczy się pierwszych licz, liter, rozpoznawania kształtów i kolorów.

Odnośnik do komentarza

Mój synek jak był mniejszy to lubił bawić się bączkami z drewna, zresztą zawsze kupowałem mu raczej zabawki edukacyjne. Akurat ta zabawka, niby mała i prosta pomaga ćwiczyć umiejętności manualne i poprawia chwytność. Jej producentem jest firma Pilch z Ustronia, która specjalizuje się w tego typu produktach. Wiem, że całkiem niezłą ofertę tego typu zabawek ma [reklama usunięta]. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość MatkaPolka01

Mieliśmy to samo! Najlepszą zabawą było to, czego nie wolno. Zwłaszcza w przypadku telefonu komórkowego, wpychanego do buzi... Dlatego wzięliśmy się na sposób i zamówiliśmy telefon komórkowy w wydaniu dla dzieci - świecił, wydawał dźwięki itp. Oczywiście, dziecko nie jest głupie i dość szybko zorientowało się o naszej jakże sprytnej zamianie ale zabawka była na tyle efektownie zrobiona (i w przystępnej cenie) że jednak przetrwała w starciu z naszym maluchem i stała się nieodłącznym towarzyszem jako - JEGO WŁASNY TELEFON.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamusia - Tusia

Cześć, Clementoni to bardzo porządna włoska firma.
Mają super miękkie pierwsze klocki albo autka zachęcające do ruchu np. wyścigówka press and go, albo rozwojowe sortery.Bardzo dobrze wykonany jest także interaktywny stolik wszystko zależy ile chcesz wydać :)

Odnośnik do komentarza

na mnie ogromne wrażenie robią zabawki edukacyjne z Fisher Price, są bezpieczne i moim zdaniem na prawde uczą...starsza córka miała od nich zabawki, teraz młodszemu skupujemy to i tamto. Na mi8kołja planuje kupić tą Edukacyjną Stację Szczeniaczka, super zabawka. Uczy dziecko poprzez zabawe pierwszych słówek, piosenek, dźwięków.

Odnośnik do komentarza

Na święta kupiłam taki zestaw wojenny gdzie główną atrakcją jest helikopter wojskowy dla dziecka którym synek bardzo chętnie się bawi. Przez chwile bałam się że będą tam małe elementy które mógłby połknąć jednak nie było z tym większego problemu. Zauważyłam że zabawki takie jak ta świetnie wpływają na kreatywność. Jest bardzo solidny, myślałam że po paru upadkach będzie koniec zabawy jednak i tutaj spotkała mnie miła niespodzianka. Kiedy dziecko jest małe to chętnie się bawi, potem pewnie się znudzi jednak za kilka lat kiedy odnajdzie swoją zabawkę w pudle pewnie przypomną mu się stare dobre czasy :)

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonana do zabawek wojennych. A na pewno nie kupiłabym dziecku pistoletu.
O wiele lepsze są:
klocki
puzzle
jakieś zabawki interaktywne
Dobrze jest jeśli zabawki nie tylko bawią, ale równoczesnie pomagają w rozwoju sensorycznym.

Dzięki temu maluch szybciej się rozwija.

Odnośnik do komentarza

Ja mogłabym polecić Odkrywczy domek z firmy Dumel Discovery. Wydatek jest dość spory, ale zabawka u nas służy w zasadzie do dzisiaj. Obecnie synek ma 5 lat i robi już z niego np. remizę strażacką, ale bawi się nim z chęcią. Domek ma dwie opcje jeśli chodzi o dźwięki albo odgłosy naciskanych sprzętów, albo piosenki śpiewane o danym elemencie. bardzo fajna zabawka i dobrej jakości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...