Skocz do zawartości
Forum

Dobre książki dla dzeci


wichajster

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpisałam się o czarno- białych i zapomniałam polecić coś od siebie.
Otóż na początek polecam wierszyki rymowane Brzechwy o Tuwima nie trzeba chwalić, bo to wiadomo;) ale polecam wierszyki
Agnieszki Frączek, Msrcina Brykczyńskiego, właściwie wszystko, co z pod ich pióra, czy też klawiatury wyszło, jest bardzo dobre. Dla dwulatków polecam serię o Kici Koci (wyd Media Rodzina). Doskonała przy nauce mówienia. Wspomnianana seria MAMOKO. Dla mnie jest genialna! I kolejne wydania. Teraz ' kochamy się w " mam oko na litery" i " mam oko na liczby". Seria o LALo wywnctwa Zakamarki ( ja najbardziej lubię " Lalo gra na bębnie", pojawia się mnóstwo onomatopei). U nas sprawdził się też ( po prostuodam tytuły, zeby się nie rozpisywać, a jak będą pytania to odpowiem ;)):
Seria o "Franklinie"
Seria o "Mamie Mu"
Seria o "Panu Kuleczce"
Seria "Mądra Mysz" ( np"Mam przyjaciele śmieciarza"...)
W"Wesoły Ryjek" - Wojciecha Widłaka,
Ciocia Jadzia - Elizy Piotrowskiej
Ostatnio namiętnie czytamy i słuchamy baśnie ( stary, dobry kanon;))
"piotruś Pan"

I wiele, wiele innych.
I czekam aż syn będzie miał ochotę na Grzegorza Kasdepkę. Jestem pod urokiem jego dziecięcej twórczości. Ciekawa, wesoła, przemyślana i lekka.

( teraz już wiecie, że jestem książkową mamą :)).

Odnośnik do komentarza

Rozpisałam się o czarno- białych i zapomniałam polecić coś od siebie.
Otóż na początek polecam wierszyki rymowane Brzechwy o Tuwima nie trzeba chwalić, bo to wiadomo;) ale polecam wierszyki
Agnieszki Frączek, Msrcina Brykczyńskiego, właściwie wszystko, co z pod ich pióra, czy też klawiatury wyszło, jest bardzo dobre. Dla dwulatków polecam serię o Kici Koci (wyd Media Rodzina). Doskonała przy nauce mówienia. Wspomnianana seria MAMOKO. Dla mnie jest genialna! I kolejne wydania. Teraz ' kochamy się w " mam oko na litery" i " mam oko na liczby". Seria o LALo wywnctwa Zakamarki ( ja najbardziej lubię " Lalo gra na bębnie", pojawia się mnóstwo onomatopei). U nas sprawdził się też ( po prostuodam tytuły, zeby się nie rozpisywać, a jak będą pytania to odpowiem ;)):
Seria o "Franklinie"
Seria o "Mamie Mu"
Seria o "Panu Kuleczce"
Seria "Mądra Mysz" ( np"Mam przyjaciele śmieciarza"...)
W"Wesoły Ryjek" - Wojciecha Widłaka,
Ciocia Jadzia - Elizy Piotrowskiej
Ostatnio namiętnie czytamy i słuchamy baśnie ( stary, dobry kanon;))
"piotruś Pan"

I wiele, wiele innych.
I czekam aż syn będzie miał ochotę na Grzegorza Kasdepkę. Jestem pod urokiem jego dziecięcej twórczości. Ciekawa, wesoła, przemyślana i lekka.

( przyznaję, że jestem książkową mamą :)).

Odnośnik do komentarza

A ja polecam taką dla naprawdę małych dzieci, dla niemowląt: http://www.blackplum.pl/sklep/product/13-ksiazeczka-kontrastowa.html
Szukałam czegoś lekkiego, do rączki, w czarno-białych kolorach. A ta dodatkowo ma lusterko i szeleści lekko. Na początku służyła mi po rozłożeniu jako osłonka na łóżeczko, teraz przede wszytstkim jako zabawka służy Kasi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...