Skocz do zawartości
Forum

Gwiazdkowe (i nie tylko) prezenty dla 2 latków (i nie tylko) ...


Rekomendowane odpowiedzi

A od miesiaca poluje na yorka bo to nasze marzenie ostatnio.moje dzieciaki maja alergie i wiem ze ta rasa ma zamiast siersci wlosy i nie uczulaja.ale sa cholernie drogie bez rodowodu 1200-1300 zl.szukalam moze ktos za darmo oddaje ale jak tylko sie pojawia takie ogloszenie to zaraz juz nieaktualne i wez tu wez!a yoreczki sa cuuuuudne to bylby prezent dla nas wszystkich.tym bardziej ze nawet maz powiedzial ze chcialby takiego bo nie lubi duzych psow bo im z pyska jedzie ale i tak normalny pies wykluczony przy naszych chorobzdach

Odnośnik do komentarza

Edyta a nie myslalas o innym piesku ? York nie jest rasą dla dzieci zwlaszcza ze masz malutkiego brzdaca - to ostry pies w małym ciele, tak jakżdy terier, to że ładnie wygląda na obrazku i jest modny to tylko 1 strona medalu.Niestety natura pokarala je uroda i teraz kazdy chce Yorka.
To nie tak ze nie uczulaja , znam osobe uczulona na siersc yorka. Czesto bywa tak ze na testach wychodzi uczulenie a osoba to moze miec pieska - ja jestem uczulona a w domu jamnik :)
Znajac ceny i koszty utrzymania pieska ( takiego jakie powinno sie mu zapewnic ) mysle ze jak nie stac Cie na zakup psiaka to i na jego utrzymanie ciezko bedzie wydac kase bo w porownaniu do nierasowca jest to drogi wydatek.I oczywiscie mowie tutaj o prawidlowej opiece nad psiakiem , specjalnej karmie a nie kielbasie dla psow, czy ziemniakow z obiadu itp. Strzyzenie moze drogie nie jest ( ok 50-80 zl ) ale juz na jedzenie dla yorka troszke wydasz bo 1,5 kg karmy kosztuje ok 50 zl a to nie starcza na dlugo.Do tego szczepienia, witaminki ( pieski te czesto sa chorowite ).

Oczywiscie zaraz mi napiszecie ze macie takiego psa, 5 dzieciaczkow i pies sprawuje sie super, ja pisze tylko o tym co mowia hodowcy i weterynarze. - Ale to tylko taka mala dygresja

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Antalis
ja się z Tobą zgadzam
utrzymanie każdego zwierzaka to spory wydatek
Rasowe do tego są "delikatniejsze" ( tak mawia nasza weterynarz)
szczepienia + odpowiednia karma i opieka na czas wyjazdów
to oczywiscie kosztuje, ale jesli ktos sie swiadomie decyduje na zwierze to juz na całe zycie.
To odpowiedzialnosc za zywa istote ktora tez ma dusze

zycze pomyślnych wyborów
a

a z zabawkami u nas jest podobnie- pobawią sie i w kąt -na szczescie czesto wracaja do tego kąta.

Odnośnik do komentarza

ANTALIS to nie jest tak ze mnie nie stac na psa tego tylko ze w tej chwili nie stac a maialm rasowa kotke maine coona ktora uwierz mi duzo wiecej kosztowala niz utrzymanie yorka bo byla to championka i trzeba bylo jezdzic na wystawy i sobie radzilam a mam w domu teraz powazne remonty wymianilismy dach teraz elewacje i sie zebralo ze kazdy tysiac ma znaczenie.potem to co innego.a co do uczulenia to akurat wiem o tym ze moj syn jest uczulony na siersc psa bo przekonalam sie o tym po tym jak syn reaguje na nia a kiedy przychodzi do nas moja kolezanka z psem yorkiem to spoko.wiec widze tu zaleznosc.i co do temperamentu to moze i masz racje ale ja slyszalam odwrotnie a ten piesek mojej kolezanki to pieszczocha i maskotka mozna znim wszystko robic nawet nie wyszczerzy zebow oczywiscie wiem ze kazde zwierze w domu to dla malej dzidzi potencjalne zagrozenie ale to samo tyczy sie kazdego psa bo ci nie powie nie rusz mnie nie?rozne sa zwierzeta i jak u ludz rozne maja charaktery i nawet labrador moze ugryzc jak mu cos odpali.po tym kocie co mialam mialam jakis czas malego kotka ale nam zwial jakos ten kociak lazil swoimi dorgami i juz mam dosc placzu w domu po kotku i wiem ze pies bardziej sie przywiazuje do czlowieka.juz nawet maz powiedzial ze z francji nam przywiezie bo tam teraz pojechal ale on nie ma pojecia ile trzeba papierow pozalatwiac zeby psa przewiezc przez granice wiec jak mu powiedzialam to zwatpil i powiedzial ze potem kupimy ale synu sie drze ze chce pieska.wiec szukam ale jak nie znajde to mu w koncu kupie i bede miala spokoj.ale dzieki za zainteresowanie i rady.

Odnośnik do komentarza

A oto co znalazlam o tej rasie:"Mimo swoich małych rozmiarów, york jest typowym terierem o wielkim temperamencie i nie mniejszym sercu. Mówi się ze jest to piesek o lwim sercu, a to ze względu na swój troszeczkę zawadiacki charakter, zdarza się że yorki obszczekują nawet dużo większe psy, zupełnie nie przestrzegając obowiązującego wśród psów kodeksu. Toteż czasem ich posłuszeństwo nie jest idealne. Yorki wykazują pewien stopień niezależności i samowolności jako że były to psy myśliwskie chętnie pobiegną w pościg za zdobyczą , dlatego yorka należy spuszczać ze smyczy tylko jeżeli ma się pewność że nam nigdzie nie ucieknie. Yorki uwielbiają ruch i trzeba im go zapewnić w wystarczającej ilości czy to poprzez spacery czy poprzez zabawy w mieszkaniu. Zresztą do zabaw yorki mają niespożyte siły. Przy małej dawce ruchu na dworze rozładowują swa energie w domu poprzez np.: szybkie bieganie z jednego pokoju do drugiego Idealnie nadają się do małego mieszkania i dobrze dogadują się z dziećmi. Są dobrymi stróżami gdyż zawsze sygnalizują obecność obcych poprzez głośne szczekanie, ale nie prawdą jest, że yorki szczękają zbyt często i na wszystko. Jak każde psy załatwiają swe potrzeby fizjologiczne na dworze ale można je też nauczyć załatwiania się w domu do specjalnej kuwetki bądź na szmatkę. Yorki lubią pieszczoty i głaskanie ale nie są to psy kanapowe i do ciągłego trzymania na kolanach, szczególnie przekonamy się o tym gdy nasz piesek jest w wieku szczenięcym, ich energia, mądrość i pomysłowość w zabawach zadziwi nie jednego hodowcę."wiec nie mysle ze bylby to chybiony wybor.obok yorka psem"nieuczulajacym"jest shi tzu ale nie lubie tej rasy ze wzgledu na to ze moj brat ma tego psiaka i to takie wredne stworzenie ze ...wiec moze i ktos z twoich znajomych ma lub mial yorka ktory mial niedobry charakter i jak ja masz uprzedzenie.tylko nie pomysl zaraz ze juz neguje twoje wypowiedzi chce tylko powiedziec ze kazdego psa od malego mozna wychowac a jak mu sie da wlezc na glowe to potem urosnie taka wredota jak pies mojego brata.pozdrawiam i zycze udanych zakupow swiatecznych prezentow.

Odnośnik do komentarza

Małgosu ---zgadzam sie z toba ze jesli ktos decyduje sie na zwierze to juz na cale zycie ja mam to samo zdanie .dlatego moja decyzja byla przemyslana .kocham zwierzeta i zawsze stwarzam im dom pelen milosci i dobra opieke.stad wlasnie zdecydowalismy sie na te rase.znam koszty utzrymania psa jak pisalam mialam kota rasowego i ten to wymagal opieki -maine coon.a ze to koty wielkie to i wtrabil zawsze miche pelna karmy royal bo nic innego nie chciala.wiem tez co sie dzieje w schroniskach po swietach jak juz dzieci naciesza sie pieskiem lub kotkiem i szlag mnie trafia wtedy jak ludzie sa beztroscy i bezmyslni.

Odnośnik do komentarza

Maget
Mój chrześniak kończy 2 latka w przyszłym tygodniu i jak przy roczku nie miałam problemu z prezentem to teraz mam taką pustkę, że błagam o pomoc. Cały tydzień biegania pomimo 8 miesiąca ciąży i jakoś właśnie dzisiaj do mnie dotarło, że kompletnie nie mam pomysłu. A przy okazji bym miała już jakieś rozeznanie na święta, co by od tematu nie odchodzić. HELP

Może jakieś auto zdalnie sterowane? jakaś kolejka, klocki, garaż z parkingiem taki kilku pietrowy?

Odnośnik do komentarza

Morrwa pozostaje wyłożenie jednego pokoju dźwiękoszczelnym materiałem, albo liczenie na cud, że mu się odmieni:Oczko:

Maget dla dwulatka może być jakiś zestaw Duplo Lego, albo jakieś fajne autko - najlepiej dźwiękowe i otwierające się na wszystkie możliwe strony:Oczko:

katbe z facetami jest zawsze największy kłopot:Szok:

Czy któraś zna tą grę i może coś o niej powiedzieć?
KUBUŚ W STUMILOWYM LESIE od Trefla (487261251) - Aukcje internetowe Allegro

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

fotokartka
moim wymarzonym prezentem pod choinkę będzie święty spokój ;-) tylko we dwójkę :-D

a tak na poważnie to marzy mi się wyjazd na narty ale raczej w tym roku pozostanie w sferze marzeń - chyba, żeby Mikołaj akurat czytał parenting.pl i postanowił dopomóc ;-)

Mi rowniez sie marzy wyjazd w gory na Swieta, ale pozostanie to w sferze marzen... Maz nie lubi jezdzic na urlop w zimie, gdyz jest ...zimno!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...