Wakacje

Kleszcze

AlaGrunwald

AlaGrunwald

Wnikliwie przejrzałam informacje na temat chorób odkleszczowych, już się tak bardzo nie obawiam kleszcza wiedząc że potrzebuje on co najmniej 38 godzin na wprowadzenie zarazków

45828 alagrunwald Kobieta, 36 lat, Pruszków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ancymonka

Ancymonka

Tutaj też kilka słów na ten temat

image

Ja zawsze tak się przejmuję wyjazdem/wakacjami, że zapominam o specyfikach na robale ;p

51757 ancymonka Kobieta, 36 lat, Wrocław
ŁucjaL

ŁucjaL

Ja mam fobie na kleszcze. Unikam jak ognia lasów. Chociaż równie niebezpiecznym miejscem jest park :(

52660 lucjal Kobieta, 41 lat, kraków
Ackzay2

Ackzay2

Niestety od czasu gdy moja bardzo bardzo dobra koleżanka zachorowała na boreliozę przez kleszcza, ja zawsze jak wybieramy się gdzieś za miasto kupuję "odstarszacze" Choroba ta jest straszna i koleżanka przez długe miesiące z nią walczyła. Lepiej kupić za 8-10 złotych dobry specyfik niż później przez lata żałować. Na zdrowiu się nie oszczędza.
Ale ten filmik bardzo ciekawy :)

52777 ackzay2 Mężczyzna, 49 lat, Polska :)
mamaaniaaa

mamaaniaaa

Masakram mój pies miał kleszcza nie raz ale on jest odporny, zawsze jak zauważyliśmy go to został natychmiast usuwany. Niestety u ludzi to już tak nie działa, dlatego należy nie łazić po krzaczorach jak nie musimy :)

52994 mamaaniaaa Kobieta, 39 lat, Warszawa
ElenaZa92

ElenaZa92

Kleszcze to nie jest problem ,który można bagatelizować. Nie można wpadać w obsesje i wszędzie widzieć zagrożenie no ale na pewno trzeba uważać. Kiedy idziemy do parku sprawdzać siebie i malucha. Kiedy do lasu tym bardziej. Ogólnie to złapać go można praktycznie wszędzie

56157 elenaza92 Kobieta, 27 lat, Poznań
trykie

trykie

Trudne to jest, bo trzeba sięgnąć do skrótów wyników badań naukowych, na forach są sprzeczne opinie. Nie za dużo jest pewników (może zarazić w kilka godzin, a inny może potrzebować 48; może pojawić się rumień wędrujący w nie musi; może zadziałać antybiotyk, a nie musi), cały czas to badają, bo to w krajach rozwiniętych coraz większy problem (co oznacza, że radzimy już sobie z gorszymi rzeczami, skoro taką pierdołą - do niedawna nie za bardzo się kleszczami przejmowaliśmy - się zajęto).

55166 trykie Kobieta, 24 lata, Katowice