Wakacje

Wakacje z 5-6 mies. maluszkiem

~Madzia i Olek

~Madzia i Olek

Witam!
Wybieramy się na wakacje w czerwcu z naszym Maleństwem, które będzie wtedy miało 5,5 mies. Czy polecicie jakieś sprawdzone kierunki wakacji w tym okresie w kraju i za granicą?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

ja z tak małym dzieckiem byłam tylko na roztoczu i w sumie to za dużo nie zobaczyliśmy, ale wiem, że wielu rodziców podróżuje z malutkimi dziećmi do innych krajów też, jeśli myślisz o locie samolotem, najlepiej wybrać optymalny czas 2-3 godziny.

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Liwiana

Liwiana

Jednak to małe dziecko więc chyba na początku lepiej jechać gdzieś bliżej. Ja z takim maluszkiem 8 miesięcznym byłam w Nowym Sączu- klimat świetny, można wypocząć. I praktycznie chodziliśmy wszędzie z dzieckiem. Nawet do restauracji na pyszne obiady ;) Lubimy owoce morza a tam były przepyszne.

45263 liwiana Kobieta, 39 lat, Kraków
adasaga3

adasaga3

A z jakich rejonów Polski jesteście? Najlepiej wybrać się w niezbyt długą podróż, maksymalnie kilkugodzinną, by nie umęczyć siebie i dziecka. "Zagranicę" bym odradzała, w czerwcu będzie już za ciepło, podróż samochodem zbyt długa i męcząca, a samolotem też...bo dochodzi czas oczekiwania na odprawę itp. Wybierzcie tereny do których wam najbliżej, jeśli macie bliżej gór wybierzcie góry, jeśli bliżej wam nad Bałtyk wybierzcie się nad morze. My z 5 miesięczną córką byliśmy przez dwa tygodnie w Tatrach.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
Beskidzka

Beskidzka

Hej, może zaszyjcie się w jakimś przyjemnym miejscu w górach? Ja zawsze polecam Muszynę, pierwszy raz pojechaliśmy tam z roczną córeczką i od tej pory z przyjemnością wracamy.

50245 beskidzka Kobieta, 30 lat, Kraków
~Sylwia304

~Sylwia304

Nie wiem czy góry to dobre miejsce na wakacje z tak małym dzieckiem. W górach spędza się czas bardzo aktywnie a jednak maluszek 6 miesięczny nieco przeszkadza w spędzaniu wypoczynku w ten sposób. Lepiej jest zaplanowac sobie wakacje nad morzem. Polecam Jastrzębią Górę. Jest spokojnie, piękne plaże i cudowne klify.
[reklama usunięta]

~Andrelke

~Andrelke

A moim zdaniem jeśli jedzie sie na wakacje z takim małym dzieckiem, o wiele wygodniej będzie z organizacją jeśli wynajmie się własne mieszkanie. Głównie z uwagi na kuchnie w której można bez problemu przygotować mleko czy coś do jedzenia. Jest również większa prywatność niż w przypadku wynajęcia sobie małego pokoju w hotelu.
[reklama usunięta]

mamaGabriela

mamaGabriela

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym mojego Maluszka targać gdzieś za granicę. Zdecydowanie polecam nasze morze...
Sama podróż, to już droga przez mękę, a jedziemy z zamiarem wypoczęcia. Należy wybrać bezpieczne miejsce z możliwością nagłego kontaktu z pediatrą. Miejsce powinno być przestronne i czyste (!!!) Zamiast apartamentu, można wybrać miejsce z dużymi pokojami i zorientować się jakie ma atrakcje na miejscu.
Polecam pensjonat Bałtyk w Rewalu http://www.baltyk.com/
spełnił wszystkie moje wymagania.
Pozdrawiam, A.

60018 mamagabriela Kobieta, 41 lat, Jelenia Góra
~DagaKa

~DagaKa

Byliśmy tam w zeszłym roku :) i podzielam opinię koleżanki. Nie było nawet innej opcji, niż nasze morze... Okazało się, że i Rewal i Bałtyk Resort, był strzałem w 10. Nie lubię na urlopie "siedzieć w garach", nawet w najlepszym apartamencie! Wygodnie było zejść na pyszne posiłki i nie tracić czasu na gotowanie i sprzątanie po mojej gromadce. Wakacje to wakacje, dla całej rodziny.