Wakacje

Wycieczki rowerowe z dziećmi???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~patrycja`81

~patrycja`81

ja tez bylam na Lanzarote,i na Gran Canarii
:oczko:
Fuerteventura i Teneryfa,do odwiedzenia:wink:

pinklady

pinklady

no własnie, o Lanzarote dużo osób wszędzie pisze, a o Fuercie tak mało...
Na Lanzarote wybieramy się tylko na jeden dzień w ramach wycieczki fakultatywnej ,Park Timanfaja na pierwszym miejscu.
Jakie tam są plaże ? tylko z ciemnym piaskiem?
Kiedyś jak juz odwiedze większość krajów w europie to polecę na Lanzarote:)
ale to pewnie za kilka lat ha ha....

--

Życie jest piękne:-)

3977 pinklady Kobieta, 40 lat, za horyzontem....
Anulka

Anulka

Z białym piaskiem jest Papagaya na południu wyspy, uważana za najpiękniejszą.
Najdłuższa i najbardziej popularnych jest Playa Grande w Puerto del Carmen, gdzie na wielu kilometrach mieszają się przeróżne odcienie piasku, to plaża wulkaniczna.

359 anulka Kobieta, 43 lata, Warszawa
~patrycja`81

~patrycja`81

pinklady
Na Lanzarote wybieramy się tylko na jeden dzień w ramach wycieczki fakultatywnej ,Park Timanfaja na pierwszym miejscu.

udka na cieple wulkaniczym-smakowaly,polecam:lol:

pinklady

pinklady

tak wygląda plaża na Fuercie - to zdjęcie zrobione przez turystę z Polski
strasznie mi się podoba:)

--

pinklady

pinklady

Wróciliśmy z Fuerteventury - super było.
WYSPA-bardzo ładna, mało miejscowości, praktycznie jeden kościół do zwiedzenia w dawnej stolicy wyspy więc jak ktoś lubi muzea i zabytki to na Fuercie tego nie znajdzie.
Natomiast wyspa jest pełna różnych widoków - góry, plaże, ocean. Mnóstwo punktów widokowych skąd rozciąga się panorama na wyspę i ocean.
Północ wyspy zawsze bardziej zachmurzona, więcej chmur, najcieplejsze miejsce to półwysep Jandia - miejscowość Morro Jable.
MORRO JABLE-wszystkie hotele są w drugiej linii brzegowej, postawione w jednej linii, oddziela je od oceanu ulica i promenada, mimo że po linii prostej jest do plaży 250 m w rzeczywistości idzie się naokoło i wychodzi 500 m bo tylko w wyznaczonych miejscach jest wejście na plażę. Gdybym była z małym dzieckiem takim do 3 lat pewnie by mi to rpzeszkadzało. Z atrakcji jest promenada przy której rośnie mnóstwo palm i latarnia na plaży. w centrum knajpa przy knajpie, ze spożywczych tylko małe markety Dino.
PLAŻA- szeroka, biały miękki piasek na lewo od latarni, po prawej trochę ciemnego piasku. Plaża szeroka, mimo że dużo na niej ludzi to często w pobliżu kilku metrów nie ma nikogo, żadnego koca czy ręcznika, nie jak na naszej plaży w sezonie.
Połowa pań spaceruje po plaży topless, panowie w stringach, zdarzył sie i nudysta i nudystka ale to pojedyńcze przypadki:)dobra rada to nie rozkładac sie blisko wody bo po 3 godzinach plaża jest o nawet 10 metrów węższa z powodu przypływu.
POGODA-dziwna:) wylądowaliśmy w Puerto o 10 i niebo było całe zachmurzone, okropnie wiało i było 21 stopni. dojechaliśmy do Morro i było 30 stopni i słońce za chmurami. Rano np było pełno chmur a po południu juz czyste niebo.
Fuerta jest wietrzną wyspa, wiatr jest zawsze, tylko raz mocniejszy raz słabszy.
Było spokojnie, a był dzień że półnamiot zwiewało wszystkim i niemal zasypało mnie piaskien jak leżałam na ręczniku. co mnie zdziwiło jeszcze to duże fale w oceanie które ścinały z nóg przy samym brzegu. muszelek nie ma. piekny kolor oceanu jak z pocztówki jest wtedy gdy jest mało chmur i świeci słońce.
CENY-kawa w restauracji 3 euro, widokówka między 025-045 centów, znaczek pocztowy 0,65 centów, puszka coli w sklepie 0,60 centów, batony typu mars, twix od 1,5 euro, woda 0,5 litra od 0,5 centów, piwo od o.35 centów (0,33 puszka), tańsze perfumy za te które kupuje u nas za 160 zł dałam 22,5 euro. ogólnie znane kosmetyki są dużo tańsze.
Rum z miodem - kanaryjski trunek 8 euro, kozi ser na koziej farmie 11 euro za kilogram. Dżem z kaktusa 45 euro.
wypożyczenie auta osobowego z pełnym ubezpieczeniem na 1 dzień od 40 euro (z klimą), terenówki od 90 euro.
Wycieczka dookoła wyspy z Itaki 45 euro, Lanzarote 80 euro. Dzieci do 11 lat połowę taniej.

--

pinklady

pinklady

Na wyspach Kanaryjskich na Fuerteventurze to rum z miodem - 8 euro, kozie sery na koziej farmie 11 euro za kilogram, dżem z kaktusa 2-5 euro, nalewka z kaktusa 14 euro, pyszna Fanta ananasowa 0,60 centów za puszkę,
Na wyspie Lanzarote pyszne winko z regionu La Geria o nazwie Malvasia 7-8 euro za butelkę.

--

~curry

~curry

Dziewczyny, czy któraś z Was była w Disneylandzie z małym dzieckiem? Macie jakieś doświadczenia, jaka jest baza np.foteliki do karmienia w restauracjacjach, jak wyglądają atrakcje dla maluszków? Lilunia ma niewiele ponad rok i chcielibyśmy z nią pojechać ale nie wiem czy skorzysta z tego cokolwiek (np. 1,5 h stania w kolejce a 5 min przejażdżki). Niby jest dużo atrakcji tylko dla malutkich dzieci lub bez limitu wieku ale zastanawiam się jak tam jest w praktyce.
Dlatego poszukuję sprawdzonych informacji od osób, które tego dokonały :)