W oczekiwaniu na bociana

Pierwsza wizyta u lekarza nfz czy prywatnie

~agaa3456

~agaa3456

Hej, planuje ciąże i zaczynam już tak myśleć co jak zajde w ciąże do jakiego lekarza iść, nie mam swojego prowadzącego który "zna mnie" jestem niby w swojej przychodni przypisana do położnej ale szczerze nawet nie pamiętam jak się nazywa, wolałabym iść do lekarza o którym załóżmy mogę poczytać opinie na internecie i moje pytanie czy idąc do lekarza który mnie nie zna i znalazłam go na internecie, pierwszy raz u niego jestem może się zgodzić prowadzić moja ciąże? I czy lepiej iść na nfz czy prywatnie bo różne opinie słyszałam. Wolałabym nie iść do położnej z moje przychodni, mieszkam w małej miejscowości i jestem sceptycznie nastawiona do publicznych przychodni zwłaszcza jak nie znam lekarza

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Olka6

Olka6

Prawda jest taka, że publiczna służba zdrowia w Polsce nie jest najlepsza z jednego powodu - nadmiaru pacjentów. Prywatni specjaliści ginekologii mogą poświęcić pacjentkom więcej czasu, są mniej przemęczeni i dlatego często milsi. Osobiście konsultowałam się z ginem prywatnie, biorę Myofolic i clo, badania się stopniowo poprawiają, próbujemy nowych rzeczy - więc jestem do tego dobrze nastawiona.
No i wizytę umówisz szybciej niż na NFZ :) Jeżeli masz fundusze, to chyba lepiej celować w prywatną służbę.

65843 olka6 Kobieta, 27 lat, XXX