W oczekiwaniu na bociana

Czy to możliwe, że jestem w ciąży, czy tylko wariuję?

Maddie9797

Maddie9797

Hej kochane,
Zaznaczę na początku że korzystamy z prezerwatyw, ale nie zawsze używamy jej od razu no i też nie przykładaliśmy większej wagi do tego, czy dobrze z niej korzystamy. 100% pewność że nie znajdziemy w ciążę nie była nam potrzebna, stanęło na tym, że moglibyśmy mieć dziecko, ale jeszcze nie zaczęliśmy się starać.
Nie chce sobie robić nadziei, bo bardzo bym chciała być w ciąży, nic innego by mnie tak nie ucieszyło.
Dzisiaj jest 26 DC, normalnie mam 30 -dniowe. Ostatnia @ była 19 kwietnia, więc owulacja około 4-5 maja.
Od 3 dni, czyli o 23 DC zaczęłam mieć dziwne objawy, które najpierw totalnie zignorowałam i zrzuciłam na stres i zmęczenie, ale po przespaniu 16 godzin między 23 a 24 DC wszystko się wzmocniło i zastanawiam się czy przypadkiem prezerwatywa nie zawiodła. Mój partner tez jest dzieckiem, które przedarło się przez zabezpieczenia i był duża niespodzianka dla swoich rodziców, którzy już mieli jedno dziecko.
Objawy:
- nudności, bardziej popołudniami/wieczorami, nie stałe, ale gdy cos zbyt mocno pachnie, za szybko się ruszam etc.
- uczucie ucisku w podbrzuszu, trochę jak przed okresem, ale nie do końca. Czasem uczucie "motylków w brzuchu" też w okolicach macicy
- czysta cera, jak nigdy przed okresem, ani jednego pryszcza czy zaczerwienienia
- bardzo dużo śluzu, tak jakbym miała dni płodne, ale jest bardziej biały
- czuje swoje piersi, gdzie normalnie raczej nie zwracam na nie uwagi, a stanik jest trochę bardziej niewygodny, ale nic mnie nie boli, nie są twardsze. Może trochę więcej żyłek się pojawiło. Normalnie przed okresem okropnie mnie bolą i są min rozmiar większe.
- brak apetytu, ale tak kompletnie. Jem 2-3 mini posiłki w ciągu dnia, tylko dlatego że burczy mi w brzuchu, ale nie mam ochoty na nic. Normalnie przed okresem mam ochotę zjeść wszystko co jest w lodowce

Wiem, że to wszytko może być PMS, ale normalnie mój organizm zachowuje się zupełnie inaczej. Nie zmieniłam nic w swojej diecie, całkiem normalnie pracuję, stresu i zmęczenia miałam minimalnie więcej, ale nic co by wybiło mnie z rytmu i nie dawało spać. Poza tym byłam zdrowa, żadnych leków etc. Tabletek nie biore już min. 6-8 miesięcy, nie pamiętam dokładnie

64894 maddie9797 Kobieta, 22 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MadziaK83

MadziaK83

Amizka czemu po 7? U mnie w 5+3 był zarodek i serduszko, licząc od ostatniej miesiączki to było 6+0 bo owu się spóźniła o kilka dni.
Maddie wszystko jest możliwe, u mnie obie ciąże były niespodzianka, jedna ze stosunku przerywanego, a druga ze spóźnionej owulacji wlansie. W pierwszej zorientowałam się późno, ale w drugiej wiedziałam na drugi dzień, czułam się w ciazy i zaczęła mnie bolec macica. Ponieważ nie staraliśmy się o dziecko nie mogłam sobie trgo wymyślić. Byłam nawet na becie po 8 dniach od owu i wyszła negatywna, wiec do ginki że na pewno coś z hormonami się podzialo i dlatego mnie boli, bo pewnie się cysta zrobiła (dawniej miewalam ten problem), powiedziała że była owulacja z prawego jajnika i jest wszystko ok, skierowała na usg brzucha i ponowną betę po kilku dniach. Wyszła już pozytywna, a wcześniejszą była negatywna właśnie dlatrgo se owulacja się przesunela od te kilka dni. Z krwi po 7-8 dniach kd owulacji już powinno coś być, także możesz spróbować. Choć możesz też poczekać do terminu miesiączki i wtedy wykonać test.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3c4q16tbz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
~Daniela21

~Daniela21

Wykonaj test ciążowy według instrukcji. Polecam Tobie do sprawdzania płodnych dni tester owulacyjny ze śliny Afrodyta :) Na pewno się przyda, jak zdecydujecie się na dziecko, jest wielokrotnego użytku.