Skocz do zawartości
Forum

Czy to możliwe, że jestem w ciąży, czy tylko wariuję?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochane,
Zaznaczę na początku że korzystamy z prezerwatyw, ale nie zawsze używamy jej od razu no i też nie przykładaliśmy większej wagi do tego, czy dobrze z niej korzystamy. 100% pewność że nie znajdziemy w ciążę nie była nam potrzebna, stanęło na tym, że moglibyśmy mieć dziecko, ale jeszcze nie zaczęliśmy się starać.
Nie chce sobie robić nadziei, bo bardzo bym chciała być w ciąży, nic innego by mnie tak nie ucieszyło.
Dzisiaj jest 26 DC, normalnie mam 30 -dniowe. Ostatnia @ była 19 kwietnia, więc owulacja około 4-5 maja.
Od 3 dni, czyli o 23 DC zaczęłam mieć dziwne objawy, które najpierw totalnie zignorowałam i zrzuciłam na stres i zmęczenie, ale po przespaniu 16 godzin między 23 a 24 DC wszystko się wzmocniło i zastanawiam się czy przypadkiem prezerwatywa nie zawiodła. Mój partner tez jest dzieckiem, które przedarło się przez zabezpieczenia i był duża niespodzianka dla swoich rodziców, którzy już mieli jedno dziecko.
Objawy:
- nudności, bardziej popołudniami/wieczorami, nie stałe, ale gdy cos zbyt mocno pachnie, za szybko się ruszam etc.
- uczucie ucisku w podbrzuszu, trochę jak przed okresem, ale nie do końca. Czasem uczucie "motylków w brzuchu" też w okolicach macicy
- czysta cera, jak nigdy przed okresem, ani jednego pryszcza czy zaczerwienienia
- bardzo dużo śluzu, tak jakbym miała dni płodne, ale jest bardziej biały
- czuje swoje piersi, gdzie normalnie raczej nie zwracam na nie uwagi, a stanik jest trochę bardziej niewygodny, ale nic mnie nie boli, nie są twardsze. Może trochę więcej żyłek się pojawiło. Normalnie przed okresem okropnie mnie bolą i są min rozmiar większe.
- brak apetytu, ale tak kompletnie. Jem 2-3 mini posiłki w ciągu dnia, tylko dlatego że burczy mi w brzuchu, ale nie mam ochoty na nic. Normalnie przed okresem mam ochotę zjeść wszystko co jest w lodowce

Wiem, że to wszytko może być PMS, ale normalnie mój organizm zachowuje się zupełnie inaczej. Nie zmieniłam nic w swojej diecie, całkiem normalnie pracuję, stresu i zmęczenia miałam minimalnie więcej, ale nic co by wybiło mnie z rytmu i nie dawało spać. Poza tym byłam zdrowa, żadnych leków etc. Tabletek nie biore już min. 6-8 miesięcy, nie pamiętam dokładnie

Odnośnik do komentarza

Amizka czemu po 7? U mnie w 5+3 był zarodek i serduszko, licząc od ostatniej miesiączki to było 6+0 bo owu się spóźniła o kilka dni.
Maddie wszystko jest możliwe, u mnie obie ciąże były niespodzianka, jedna ze stosunku przerywanego, a druga ze spóźnionej owulacji wlansie. W pierwszej zorientowałam się późno, ale w drugiej wiedziałam na drugi dzień, czułam się w ciazy i zaczęła mnie bolec macica. Ponieważ nie staraliśmy się o dziecko nie mogłam sobie trgo wymyślić. Byłam nawet na becie po 8 dniach od owu i wyszła negatywna, wiec do ginki że na pewno coś z hormonami się podzialo i dlatego mnie boli, bo pewnie się cysta zrobiła (dawniej miewalam ten problem), powiedziała że była owulacja z prawego jajnika i jest wszystko ok, skierowała na usg brzucha i ponowną betę po kilku dniach. Wyszła już pozytywna, a wcześniejszą była negatywna właśnie dlatrgo se owulacja się przesunela od te kilka dni. Z krwi po 7-8 dniach kd owulacji już powinno coś być, także możesz spróbować. Choć możesz też poczekać do terminu miesiączki i wtedy wykonać test.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Daniela21

Wykonaj test ciążowy według instrukcji. Polecam Tobie do sprawdzania płodnych dni tester owulacyjny ze śliny Afrodyta :) Na pewno się przyda, jak zdecydujecie się na dziecko, jest wielokrotnego użytku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...