Skocz do zawartości
Forum

CLO i pregnyl


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć staraczki,
Byłam 4 cykle na clo ale lekarze stwierdzili, że działa na mnie za mocno - 2 cyklu dojrzewało do 6 jajeczek. Więc mam teraz zacząć zastrzyki prengyl. Ale... Jak czytam to dziewczyny dostają jeden zastrzyk na wywołanie owulacji. A ja mam brać od 3 dnia pół ampułki i tak do owulacji. Do tego oczywiście kontrola na usg. A jeżeli nie zajde to znowu Provera na wywołanie @.
Ale mam pytanie czy któraś z Was brała tyle zastrzyków prengyl?

Odnośnik do komentarza

Ojej pierwszy raz słyszę by tak brać pregnyl. Ja brałam najpierw tabletki na owulacje (najpierw clo ale nie działało to później letrozol) i jak był już duży pęcherzyk to ovitrelle na pęknięcie (działa tak jak pregnyl). Jeszcze miałam tabletki pomagające dostać się plemnikom do jajeczka ale nazwy nie pamiętam bo tylko jeden cykl je brałam exapil czy jakoś tak.
A to clo dostałaś bo nie miałaś owulacji ? Bo jak aż 6 pęcherzyków po tym To bardzo dużo. U mnie były czasem dwa. W sumie to ja bym chciała bliźniaki ale teraz na tym nowym leku robi się tylko jeden pęcherzyk.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Tak, miewałam cykle bezowulacyjne. I po tym byka decyzja o CLO. Ale jak widać nawet pół tabletki jest dla mnie za silne.
Właśnie podobno przy pregnyl tylko jedno jajeczko dojrzewa. Szkoda bo też liczyłam na bliźniaki.
W piątek mam konsultacje więc jeszcze raz przedyskutuje kwestie stosowania pregnyl w taki sposób bo to jest bardzo dziwne..

Odnośnik do komentarza

Zapytaj koniecznie bo ja myślałam że pregnyl nie wywołuje owulacji tzn pojawienia się pęcherzyka tylko pomaga mu pęknąć bo to jest hormon który wydziela się w ciąży temu testy ciążowe robi się po 12 dniach od podania zastrzyku bo wcześniej mogą wykryć właśnie ten hormon i pojawią się dwie kreski mimo braku ciąży.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Witaj Pena89.

A więc... Dostałam teraz menopur 75, ktory źle znoszę... w 10 dniu znowu usg i zobaczymy. Wtedy mam dostać pregnyl chybe, że jajeczko będzie jeszcze za małe albo będzie ich znowu za dużo...
Mam nadzieję, że teraz będzie jiz wszystko ok i się uda... To juz 18 cykl starania się a 7 pod kontrolą i podczas stymulacji...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...