Skocz do zawartości
Forum

Obserwacja płodności - testy owulacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Aby było wygodniej i można było porównać sobie wyniki z innymi proponuje aby wszystkie osoby, które mają ochote zapisywały w 1 poście swoje wyniki :) przy kolejnych wpisach - edycja postu i dopisujemy :)

jeszcze troche informacji na ten temat :)

Test Owulacyjny wskaże dwa najbardziej płodne dni w cyklu miesiączkowym. Pozoli określić dzień owulacji na podstawie prostego, samodzielnego badania moczu. Clearblue Test Owulacyjny łączy w sobie dokładność konwencjonalnych metod laboratoryjnych z pełnym komfortem stosowania w warunkach domowych Zasada działania testu opiera się na wykorzystaniu zjawiska wzrostu poziomu hormonu luteinizującego (LH) w moczu. LH jest zawsze obecny w moczu, tym niemniej wzrost jego poziomu w środku cyklu powoduje uwolnienie komórki jajowej z jajnika w ciągu 24-36 godzin. Proces ten nazywany jest owulacją. Aby zapłodnić komórkę jajową nasienie musi się znaleźć w narządach rodnych kobiety w okresie sąsiadującym z owulacją. Chociaż wydaje się to łatwe do osiągnięcia, komórka jajowa może być zapłodniona do 24 godzin po uwolnieniu, natomiast plemniki są zdolne do zapłodnienia przez okres kilku dni. Dlatego odbycie stosunku w tym najbardziej płodnym okresie jest kluczowe jeżeli chce się zajść w ciążę.

Kiedy i jak przeprowadzać test?

Mocz do w czystym pojemniku szklanym lub plastikowym.

Długość cyklu menstruacyjnego jest to okres pomiędzy pierwszym dniem miesiączki, a pierwszym dniem kolejnego okresu. Należy ją obliczyć przed przystąpieniem do testów. Następnie sprawdzić w tabelce poniżej, kiedy rozpocząć testowanie. Jeśli nie znasz długości swojego cyklu zacznij testowanie po 11 dniu od wystapienia miesiączki, ponieważ standardową długością cyklu jest 28 dni. Test wykonuj tylko raz dziennie, o dowolnej porze.

Wynik jest pozytywny, jeśli oba paski są widoczne i pasek testowy jest ciemniejszy lub w tym samym kolorze co pasek kontrolny. Owulacja powinna nastąpić w ciągu 24 – 48 godzin. Zatem jeśli starasz się zajść w ciążę to zalecane jest odbycie stosunku po upływie 24 godzin a przed upływem 48 godzin od chwili przeprowadzenia testu.

Wynik jest negatywny, jeśli tylko pasek kontrolny jest widoczny (brak paska testowego) lub pasek testowy jest jaśniejszy od kontrolnego.

Test jest nieważny, jeśli żaden pasek nie jest widoczny lub niewidoczny jest pasek kontrolny.

http://artblade.vip.interia.pl/wynik.JPG

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

26 luty - godz. 15 ( kreseczka bladziutka )
27 luty - godz. 15 ( bladziutenka )
1 marzec - po wstaniu ( blada )
10 marzec - 19 ( wyrazna )
11 mrzec - 19 ( mniej wyraźna )
12 marzec - 19 ( ledwo widoczna )

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza
Gość magdasokol

Dobrze mi się obserwuje płodność przez Ovu Control. Metoda naukowa sprawdzona, można sobie o efekcie paproci poczytać w sieci, jest trochę konkretnych rzeczowych artykułów. Badanie trwa tutaj chwilę nie trzeba specjalnie szukać jakiegoś ustronnego miejsca żeby wykonać taki test bo bada się skład śliny.

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei stosuje tester owulacji ze śliny afrodyta. Mały, poręczny i tani. Nie potrzeba dodatkowych odczynników, ani innych elementów. Wielkości szminki do ust i niezwykle bajerancki. Taki mini mikroskop. Badam sobie nim ślinę już od wielu miesięcy i jeszcze się na nim nie zawiodłam.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Może wy znacie odpowiedź. chciałabym otrzymać jak najprędzej odpowiedź. Ponieważ staramy się z narzeczonym o dzidziusia i chciałabym wiedziec na czym stoję. Ostatnie moje cykle są bardzo długie i nie regularne były one po 33dni a ostatnie dwa cykle po 40dni. Od połowy września biorę Castagnus i w czwartek 08.11.2018 czyli mój 12 dzień cyklu test owulacyjny o 15:00 był pozytywny, powtórzyłam go w piątek o 6:00 i też był pozytywny. Wynik testu wyglądał tak że kreska testowa była 3raz ciemniejsze od kontrolnej. Czytałam że to pozytywny wynik. czyli by wychodziło że cykl będzie trwał 28dni. Jednak nie wiem czy doszło do zapłodnienia bo wspolzylismy w sobotę o 2:00. Moje pytanie brzmi czy jest szansa że doszlo jednak do zapłodnienia?? I czy nadal brać Castagnus?? Bo czytałam też że przez Castagnus można poronic. Wspomnę że nie mam kiedy wybrać się na wizytę ponieważ pracuję po 10h a Chcialabym otrzymać odpowiedź. Czekam na wiadomość.
Pozdrawiam Dominika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...