Skocz do zawartości
Forum

Marzenia o porodzie domowym


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w drugiej ciazy. Pierwszy porod (z ktorego zreszta mam bardzo dobre wspomnienia) mial miejsce w szpitalu, ze wskazan medycznych. Mialam mocne postanowienie, ze drugie dziecko na pewno w domu ale w miedzyczasie wyprowadzilismy sie z Holandii, gdzie porody domowe sa standardem.

Kiedy okazalo sie, ze jestem w ciazy, moja pierwsza mysl to byl porod w domu :-) Niestety, tutaj gdzie mieszkam obecnie jest to rzadkosc. Pal licho koszty, gorzej najblizsza polozna ktora odbiera porody w domu mieszka prawie 200 km dalej :-(

Trudno mi sie z tym pogodzic. Bardzo chcialabym rodzic w domu, z drugiej strony boje sie po prostu nie pojechac do szpitala, nie czuje sie az taka twardzielka.
Warto o to zabiegac i sciagac polozna z daleka? W tej chwili nie jestem w stanie dostrzec zadnych plusow porodu w szpitalu w porownaniu z domowym (jestem zdrowa, w zdrowej fizjologicznej ciazy) i troche miotam sie z decyzja.

Każdy zasługuje na szczęście.

Odnośnik do komentarza

Matka bliźniaczka, z opisu wynika, że masz już bliźnięta, więc to będzie chyba twoje trzecie a nie drugie dziecko ;)
Co do porodu domowego, to choć podoba mi się taka opcja, to nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Dla mnie poród powinien być w szpitalu, gdzie matka i dziecko są pod opieką lekarzy i w każdej chwili mogą zareagować, gdyby coś się zadziało. Ale to wynika z moich osobistych przekonań, wiem, że są kobiety, które mają inne zdanie :)
Miesiąc temu jeszcze w ciąży nie byłaś, więc to początki i to, że teraz jesteś w zdrowej i fizjologicznej ciąży nie oznacza, że coś po drodze albo na finiszu nie zmieni. Życzę ci bezproblemowej ciąży i oby tak było do końca :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamasita

Jeśli Cię nadal ten temat interesuje, to się odezwij, bo chętnie pogadam. Sama jestem tematem mocno zainteresowana już od co najmniej 8 lat i też myślę nad porodem w domu, jeśli mi będzie dane..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...