Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży - wyniki badań


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mamuski, mam 25 lat i od jakiegos czasu staramy sie o dziecko i nic... poszlam dzisiaj zrobic takie wstepne badania jak pojde do lekarza zeby juz mu pokazac , wizyte u ginekologa mam za tydzien a troche sie niepokoje wynikami, moze mi powiecie czy wyniki sa mega zle :(
oto wyniki :
TSH: 3,23
FT4: 1,15
FT3: 5,12
FSH: 9,23
PROLAKTYNA: 30,84
Dodam jeszcze z 5 lat temu mialam torbiele na jajniku i byly usuwane operacyjnie, i obawiam sie ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze :( jak mozecie to pomozcie z gory bede bardzo wdzieczna, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Kontroluj swoje cykle i sprawdzaj czy w ogóle są owulacyjne. Ja miałam stwierdzona policystyczność oraz niedoczynność tarczycy. Zaczęłam śledzić swój cykl za pomocą komputera cyklu myway. Dzisiaj mam zdrowego synka, a komputera używam do uzupełnienia antykoncepcji mechanicznej- prezerwatywy. Swój komputer kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Z tego co wiem to tsh masz trochę za wysokie. Jest w normie jeżeli byś się nie starała o dziecko. Przy staraniach powinno być do 2. Ja miałam 3.2. Ginekolog kazał iść do endokrynologa i biorę eutyrox. Aczkolwiek różnie lekarze do tego podchodzą. Inny ginekolog powiedział, że dopiero jak będę w ciąży to wtedy miałoby to znaczenie. Aczkolwiek czytałam w necie i biorę ten lek przy staraniach. Co do reszty badań to też bym musiała poczytać bo nie pamiętam.
I jeszcze możesz zbadać homocysteine. Choć żaden lekarz mi tego nie zlecił. Ale zrobiłam sama i wynik za duży. Więc też zmieniłam zestaw witamin B.

Odnośnik do komentarza

Kindzioleq jeśli się starasz to tsh za wysokie - większość lekarzy tak twierdzi (choć zgadzam się z Iwa1987, jeden ginekolog, do którego chodziłam uważał że podwyższone tsh nie powinno wpływać na problemy z zajściem w ciążę) przy tym tsh to , ft4 za niskie a prolaktyna zależy od fazy cyklu, jak badania robiłaś w fazie folikularnej (przed owulacją) to trochę za wysoka...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...