W oczekiwaniu na bociana

Dieta przy planowaniu ciąży

~Augustinа

~Augustinа

Dziewczynki, czy planujesz dietę? Co zostało wyłączone z racji i co zostało dodane.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Matka bliźniaczka

Matka bliźniaczka

Jeszcze przed ciążą ograniczałem spożycie produktów mlecznych i mięsnych. Dodano więcej świeżych owoców i warzyw, orzechów. Również wykluczone produkty drożdżowe, kawa, przetworzona żywność. Zasadniczo ograniczony cukier.

To znaczy, usunąłem szybkie węglowodany, zastępując je użytecznymi powolnymi. Dodano odpowiednie tłuszcze: oleje, orzechy, awokado.
Koktajle i soki świeżo wyciskane.

Ale oczywiście musisz zwrócić uwagę na stan ciała. Czy są jakieś choroby, patologie itp.?

--

Każdy zasługuje na szczęście.

61550 matka-blizniaczka Kobieta, 34 lata, Opole
~wika 1985

~wika 1985

Ja starałam się odpuścić sobie ostre i słone rzeczy, zaczęłam jeść dużo więcej surowych potraw przede wszystkim z warzyw owoców i orzechów, do tego suplementacja, ja wybrałam mamę dha plus ze względu na jej bogaty skład do tego więcej ruchu i kilka miesięcy później zobaczyłam upragnione dwie kreski

pena89

pena89

Na instagramie jest taki profil akademia_plodnosci tam są wskazówki co zmienić w diecie i na ich stronie można kupić poradnik czy nawet dietę zwiększającą płodność :-)

--

Marzenia są po to by je spełniać :-)
M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

49667 pena89 Kobieta, 30 lat, Katowice
~Kaśka900

~Kaśka900

Dobrze jest zacząć sukcesywnie eliminować produkty, które zakwaszają organizm i po części powodują, że śluz płodny jest nieprzyjazny plemnikom. Oprócz diety warto również monitorować sobie dni płodne jeśli masz nieregularne cykle. Ja podczas starania korzystałam z komputera cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc. On min. na podstawie jakości śluzu sprawdzał kiedy mam owulację.

~KingaR.

~KingaR.

Jadłam w zasadzie normalnie i wszystko, nieco więcej warzyw i owoców, unikałam jedynie wysoko przetworzonej żywności. Z witamin brałam jedynie mama dha premium tam już miałam i kwas foliowy i kwasy dha, jod, te witaminy łykałam też przez calutką ciążę.

~Adelllka

~Adelllka

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży zaczęłam jeść więcej warzyw, odstawiłam kawę i inne używki. Do tego zaczęłam pić więcej herbatek ziołowych i jeść więcej warzyw i owoców, zrezygnowałam z żywności przetworzonej. Lekarz polecił mi branie witamin mama dha premium plus, jest w nich kwas foliowy plus inne witaminy, dzięki temu wiem, że nie grożą mi niedobory, badałąm krew i wyniki w normie

pena89

pena89

Ogólnie dieta bezcukrowa sprzyja zapłodnieniu. Polecam też jeść czarnuszke lub pić jej olej. Ja uwielbiam chleb z czarnuszką są też sery z nią. Można tez upiec własny chleb z czarnuszką w Internecie są przepisy. W Krakowie na studiach kupowałam takie pyszne paluchy maślane z czarnuszką może w innych piekarniach też są.

--

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

~Ilona34

~Ilona34

na naturalna-plodnosc.pl jest wątek o tym jak ułatwić zajście w ciążę, zaleca się:

-- picie dużej ilości wody, -
Panie powinny również spożywać w odpowiednich ilościach żelazo,Jest o no w podrobach, jajach, produktach mlecznych, ziemniakach, rybach, nasionach strączkowych, natce pietruszki itd.
-Dieta wzbogacona w witaminę E jest istotna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn,
-Przyszli rodzice powinni również dbać o odpowiedni poziom kwasu foliowego
Kupiłam tak tester owulacyjny Afrodyta a teraz wracam po porady :)

pena89

pena89

Taka rozpiske znalazłam:-)

• dieta-przy-planowaniu-ciazy_75367.jpg
--

M ❤ 08.2018
J ❤ 03.2020

Olka6

Olka6

Ja ograniczyłam spożycie przetworzonej żywności, tłuszczów i nienaturalnych cukrów. Poza tym nie piję kawy i herbaty, zaczęłam jeść orzechy i więcej produktów mlecznych. Dodatkowo biorę żelazo i Myofolic (witaminę B8 i B9).

65843 olka6 Kobieta, 27 lat, XXX