Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy planowaniu ciąży


Gość Augustinа

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przed ciążą ograniczałem spożycie produktów mlecznych i mięsnych. Dodano więcej świeżych owoców i warzyw, orzechów. Również wykluczone produkty drożdżowe, kawa, przetworzona żywność. Zasadniczo ograniczony cukier.

To znaczy, usunąłem szybkie węglowodany, zastępując je użytecznymi powolnymi. Dodano odpowiednie tłuszcze: oleje, orzechy, awokado.
Koktajle i soki świeżo wyciskane.

Ale oczywiście musisz zwrócić uwagę na stan ciała. Czy są jakieś choroby, patologie itp.?

Każdy zasługuje na szczęście.

Odnośnik do komentarza

Ja starałam się odpuścić sobie ostre i słone rzeczy, zaczęłam jeść dużo więcej surowych potraw przede wszystkim z warzyw owoców i orzechów, do tego suplementacja, ja wybrałam mamę dha plus ze względu na jej bogaty skład do tego więcej ruchu i kilka miesięcy później zobaczyłam upragnione dwie kreski

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka900

Dobrze jest zacząć sukcesywnie eliminować produkty, które zakwaszają organizm i po części powodują, że śluz płodny jest nieprzyjazny plemnikom. Oprócz diety warto również monitorować sobie dni płodne jeśli masz nieregularne cykle. Ja podczas starania korzystałam z komputera cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc. On min. na podstawie jakości śluzu sprawdzał kiedy mam owulację.

Odnośnik do komentarza
Gość KingaR.

Jadłam w zasadzie normalnie i wszystko, nieco więcej warzyw i owoców, unikałam jedynie wysoko przetworzonej żywności. Z witamin brałam jedynie mama dha premium tam już miałam i kwas foliowy i kwasy dha, jod, te witaminy łykałam też przez calutką ciążę.

Odnośnik do komentarza
Gość Adelllka

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży zaczęłam jeść więcej warzyw, odstawiłam kawę i inne używki. Do tego zaczęłam pić więcej herbatek ziołowych i jeść więcej warzyw i owoców, zrezygnowałam z żywności przetworzonej. Lekarz polecił mi branie witamin mama dha premium plus, jest w nich kwas foliowy plus inne witaminy, dzięki temu wiem, że nie grożą mi niedobory, badałąm krew i wyniki w normie

Odnośnik do komentarza

Ogólnie dieta bezcukrowa sprzyja zapłodnieniu. Polecam też jeść czarnuszke lub pić jej olej. Ja uwielbiam chleb z czarnuszką są też sery z nią. Można tez upiec własny chleb z czarnuszką w Internecie są przepisy. W Krakowie na studiach kupowałam takie pyszne paluchy maślane z czarnuszką może w innych piekarniach też są.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Gość Ilona34

na naturalna-plodnosc.pl jest wątek o tym jak ułatwić zajście w ciążę, zaleca się:

-- picie dużej ilości wody, -
Panie powinny również spożywać w odpowiednich ilościach żelazo,Jest o no w podrobach, jajach, produktach mlecznych, ziemniakach, rybach, nasionach strączkowych, natce pietruszki itd.
-Dieta wzbogacona w witaminę E jest istotna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn,
-Przyszli rodzice powinni również dbać o odpowiedni poziom kwasu foliowego
Kupiłam tak tester owulacyjny Afrodyta a teraz wracam po porady :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justyyynaaaaaa

Ja przestałam jeść większość przetworzonego jedzenia, dodałam dużo warzyw, owoców, nasion i orzechów, zaczęłam tez suplementację mamadha, bo mam cały czas problem z mgnezem i jodem i w sumie tyle teraz czekamy i mam nadzieje, ze szybko pokażą się dwie kreski

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...