Skocz do zawartości
Forum

Jakie badania zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kobietki! Mam małe pytanko, ale najpierw w skrócie opiszę troszkę. Mamy syna 12 lat, ja i mąż 32. Od ponad pół roku staramy się o dzidzię. Mąż okaz zdrowia, także o nim nie będę pisać. Jeśli chodzi o mnie to mam cykle regularne 28dni, miesiączki bolesne, tyłozgięcie trzonu macicy i niepękające pęcherzyki. Nie prowadziłam jeszcze monitoringu, ale za każdym razem jak jestem u ginekologa jest jakiś niepękniety pęcherzyk, często torbiel czynnosciowa. Temperaturę mierzę codziennie rano i występują u mnie 14 dni niskich, 14 wyższych temperatur. Testy owulacyjne robiłam, ale widać jak druga kreska ciemnieje i już jest prawie taka sama i później blednie więc owulacji nie wychwyciłam nimi. Zapisałam się teraz na wizytę do innego ginekologa na początek lutego, bo styczniowy cykl chcę poświęcić na badania hormonów i tu moje pytanie: które powinnam w moim przypadku zbadać. Macie jakieś doświadczenia w podobnej sytuacji? Oczywiście morfologia, tarczyca ok i zabiorę ze sobą na wizytę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hmm ginekolog powinien Cię tak naprawdę pokierować w kwestii badań. Podstawowe LH, Fsh, prolaktyna, testosteron chyba w 2-5dc i progesteron 7 dni po owulacji. Ja takie robiłam. Na pękniecie pęcherzykow zawsze jest rada-zastrzyki. Być może nie występuje u Ciebie odpowiedni wzrost poziomu LH przed owulacja i dlatego nie pękają pęcherzyki. Tak to w teorii wygląda, ale jak pisałam lekarz powinien dać Ci wskazówki. Z drugiej strony testom owulacyjnym w 100% bym nie wierzyła, tzn że wg mnie kreska testowa nie musi być ciemniejsza od kontrolnej a owulacja może być. Ja tak miałam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...