Skocz do zawartości
Forum

Owulacja w trakcie miesiączki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochane! Mam do was pytanie. Możliwe jest aby owulacja występowała razem z miesiączka?
Byłam i lekarza 5 dni temu w 30 dniu cyklu (ze względu na PCOS moje miesiączki sa rozregulowane). Mialam juz zacząć pierwsza metodę leczenia bezpłodność , ale lekarz nagle na USG zobaczył pecherzyk graffa, powiedział ze lada dzień pęknie (moje pierwsze jajeczkowanie od roku, jajnik tak bolał ze z łóżka wstać nie moglam). I tu moje pytanie.. Dzisiaj dostałam okres, i pierwszy raz od niepamiętnych czasów zauważyłam śluz płodny (mialam cykle bezowulacyjne wiec dla mnie to takie duże WOW, o dziecko staramy sie dosyć długo). Możliwe jest żebym w 35 dniu miała dni płodne razem z okresem? Niestety mój ginekolog jest na urlopie i nie mogę się do niego dodzwonić :(

Odnośnik do komentarza

Niemozliwe. "Pęcherzyk Graafa w końcu pęka, a ukryta w nim dotychczas komórka jajowa wydostaje się i zmierza jajowodem do macicy. Pęknięty pęcherzyk Graafa pod wpływem LH przeistacza się w ciałko żółte, które wytwarza progesteron. Pod jego wpływem błona śluzowa macicy jeszcze się pogrubia. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, błona śluzowa zaczyna się złuszczać i jest wydalana na zewnątrz przez pochwę - stąd krwawienie menstruacyjne. "
Więc jak owulacja podczas okresu? Brak logiki

4c65361250.png

 

c2d3f3304f.png

Odnośnik do komentarza

Badaj sobie dni płodne na podstawie jakiejś bardziej sprawdzonej metody, a nie tylko na podstawie obserwacji i wyliczeń w kalendarzu. Ja przed ciążą stosowałam komputer cyklu myway. Teraz wykorzystuje go jako naturalna metodę antykoncepcji i wiem kiedy mam dni płodne-owulacje i muszę się zabezpieczać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...