Skocz do zawartości
Forum

Torbiel na jajniku a planowanie ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na lewym jajniku torbiel 4x3,5 cm. Pierwsze skierowanie na laparoskopie dostałam w listopadzie. Poszłam się zarejestrować na zabieg, ale ordynator odmówił mi zapisu, ponieważ taka torbiel nie kwalifikuje się do zabiegu( wygląda jak typowa cysta czynnościowa).

Dziś byłam ja kontrolnej wizycie i znowu dostałam skierowanie na laparoskopie.
Za 2-3 miesiące chcielibyśmy zacząć z narzeczonym starać się o dzidzię i nie wiem co robić :( czy poddać się najpierw zabiegowi czy spróbowac zajść w ciążę mimo torbieli...
Boję się, że ta torbiel może przyczynić się do poronienia. :(

Dodam, że miesiączki mam regularne, krwawienie trwa od 3 do 5 dni.

Byla któraś z Was w podobnej sytuacji? Bardzo proszę o jakieś rady :(

Natalia

Odnośnik do komentarza

Natalia, byłam w bardzo podobnej sytuacji, też przeżywałam rozterki z tym związane. Tylko, że moja torbiel była większa i sama by się nie wchłonęła. Dostałam skierowanie na zabieg po 4 miesiącach od diagnozy w publicznym szpitalu. Chciałam szybko zajść w ciążę a tu musialabym czekać tyle miesięcy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zabieg w prywatnej klinice i już jestem miesiąc po i w tym cyklu będziemy mogli znowu się starać.
Po pierwsze, w Twojej sytuacji, torbiel mimo, że czynnosciowa to spora i niektórzy lekarze kierują na zabieg, ale nie wszyscy bo fakt, że torbiel może się wchłonąć sama. Ginekolodzy zalecają brać przez kilka cykli pigułki antykoncepcyjne, które pomagają wchłonąć się torbieli. Masz już termin zabiegu? Ja chyba poczekalabym z cykl lub 2 i zobaczyła czy torbiel się zmniejsza, jeśli tak to jest szansa, że sama się wchłonie. Jeśli dasz radę aa czekać to wstrzymajcie się że staraniami. W ewentualnej ciąży operacje torbieli robi się po 12 tygodniu, że względu na możliwość poronienia, w tym czasie wytworzorzy się łozysko i ciąża nie jest tak "uzalezniona" od chorego jajnika. Poza tym, jest ryzyko skręcenia torbieli a wtedy ladujesz na stole na cito w stresie. Zaczekaj ze staraniami. Pozbądź się najpierw niechcianego lokatora. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witaj. Mam ten sam problem. W marcu wykryto u mnie torbiel. Lekarz kazał przyjść za 3 miesiące do kontroli. W maju wybrałam się do innego lekarza i stwierdził że żadnego torbiela nie ma. I mam przyjść po miesiącu na kontrolę. Byłam przedwczoraj i znowu torbiel na lewym jajnika. Jeszcze na dodatek na usg lekarz stwierdził że chyba w macicy mam pecherzyk ciazowy i kazał zrobić test ciazowy. Robiłam przedwczoraj i wczoraj i wychodzi negatywny. Wieczorem dostałam niby @ pisze niby bo to nie przypomina mi mojej@ co miesiąc miałam bardzo obfite a teraz lekkie plamienia brązowe.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny miałam ten sam problem z torbielą przez wieeeele lat. Odnowiła się po laparoskopowym usunięciu i nadal męczyła. Powiem tak. Próbowałam wszystkiego. Pomogły zioła. A dokładnie krwawnik pospolity. Popijałam szklaneczkę naparu z 1 łyżeczki codziennie wieczorem, raz w tygodniu brałam kąpiel z wywarem z krwawnika. Po ok. 3 miesiącach poszłam do ginekologa i ... nic. Kompletnie nic na USG nie wyszło. Czyściutko. Tak jest już od ponad roku. Polecam spróbować jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...