Skocz do zawartości
Forum

Mutacja genu MTHFR a kwas foliowy


Gość Marysia1w3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marysia1w3

Witam jaki kwas foliowy kupić przy tej mutacji podczas starań o ciążę. Niestety mój lekarz nic mi nie powiedział w tym temacie, uważa że to nie ma znaczenia jaki gdyż mutacja nie ma wpływu na poronienia. Mam juz za sobą 4. W 9tyg, 4tyg, 7tyg, 5tyg. Powiedział iż nie potrzebnie robiłam te badania i ze to wogole nie ma żadnego związku, mam 25lat. Dużo czytałam w tym temacie i dowiedziałam się że przyjmowany kwas foliowy może mieć wpływ, jednak nie mam pojęcia jaki brać by było dobrze. Poradzcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza

Ja łykam folian firmy solgar to ta bardziej przyswajalna forma. Ale generalnie co gin to opinia oficjalne stanowisko jest faktycznie takie że MTHFR nie wpływa na poronienia natomiast tak jak mówię co lekarz to opinia mój na ten przykład kazał od początku łykać właśnie metafolinę ze wsględu na to że MTHFR występuje w 50% społeczeństwa. Co do kwasu jeszcze to teraz w wielu suplach dla ciężarnych jest już i zwykły kwas i metafolina co do tego w których to pan tabletka na blogu fajnie rozpisał składy

Odnośnik do komentarza
Gość marysia1w3

dziękuje Ci Aga mam nadzieję że jeszcze ktoś poleci jakieś inne suplementy diety dla ciężarnych, interesuje mnie jak na razie sam kwas foliowy ponieważ należę do grupy starających się o dzidziusia, ale jeśli nie znajdę samego kwasu foliowego to zacznę przyjmować suplement na pierwszy trymestr. Jestem w okresie około owulacyjnym więc już powinnam coś zacząć brać, do tej pory brałam zwykła formę kwasu foliowego. Zajrzę również na blog pana tabletki.

Odnośnik do komentarza

Właśnie planuję zajść w ciążę i już teraz łykam mama DHA premium, skład mi bardzo odpowiada, ma min. kw. foliowy, DHA, wit. D, jeżeli wyniki będę miała dobre to na pewno będę brała go całą ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...