W oczekiwaniu na bociana

Mutacja genu MTHFR a kwas foliowy

~Marysia1w3

~Marysia1w3

Witam jaki kwas foliowy kupić przy tej mutacji podczas starań o ciążę. Niestety mój lekarz nic mi nie powiedział w tym temacie, uważa że to nie ma znaczenia jaki gdyż mutacja nie ma wpływu na poronienia. Mam juz za sobą 4. W 9tyg, 4tyg, 7tyg, 5tyg. Powiedział iż nie potrzebnie robiłam te badania i ze to wogole nie ma żadnego związku, mam 25lat. Dużo czytałam w tym temacie i dowiedziałam się że przyjmowany kwas foliowy może mieć wpływ, jednak nie mam pojęcia jaki brać by było dobrze. Poradzcie coś proszę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Aga2510

Aga2510

Ja łykam folian firmy solgar to ta bardziej przyswajalna forma. Ale generalnie co gin to opinia oficjalne stanowisko jest faktycznie takie że MTHFR nie wpływa na poronienia natomiast tak jak mówię co lekarz to opinia mój na ten przykład kazał od początku łykać właśnie metafolinę ze wsględu na to że MTHFR występuje w 50% społeczeństwa. Co do kwasu jeszcze to teraz w wielu suplach dla ciężarnych jest już i zwykły kwas i metafolina co do tego w których to pan tabletka na blogu fajnie rozpisał składy

59367 aga2510 Kobieta, 26 lat, Warszawa
~marysia1w3

~marysia1w3

dziękuje Ci Aga mam nadzieję że jeszcze ktoś poleci jakieś inne suplementy diety dla ciężarnych, interesuje mnie jak na razie sam kwas foliowy ponieważ należę do grupy starających się o dzidziusia, ale jeśli nie znajdę samego kwasu foliowego to zacznę przyjmować suplement na pierwszy trymestr. Jestem w okresie około owulacyjnym więc już powinnam coś zacząć brać, do tej pory brałam zwykła formę kwasu foliowego. Zajrzę również na blog pana tabletki.

Aga2510

Aga2510

Folian to właśnie sam kwas foliowy tyle że ta metylowa forma ale w porównaniu ze zwykłym kwasem ma oszałamiającą cenę 57 zł za 50 tabletek a folik chyba około 10 zł

59367 aga2510 Kobieta, 26 lat, Warszawa
~Marysia1w3

~Marysia1w3

przejrzałam już te ceny, kosmiczne. Ale jak mus to mus, dla dzidzi wszystko.

iwa1987

iwa1987

Moj lekarz tez nic nie mowi o mutacji. Ja biore kompleks witamin b teraz z kwasem foliowym. B right firmy jarrow. Dodatkowo zbijam nim homocysteine. Moj lekarz tez twierdzi, ze homocysteina na starania nie ma nic do rzeczy. Ale internet twierdzi cos innego :-D

60308 iwa1987 Kobieta, 31 lat, łódzkie