Skocz do zawartości
Forum

Pozycja do snu w 20 tyg ciazy


Gość Panikaraaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panikaraaa

Witam, mam pytanie odnosnie prawidlowej pozycji podczas spania w okolo 20 tyg ciazy. Wiem, ze najlepsza pozycja dla mamy i dziecka jest na lewym boku ale moje pytanie brzmi: czy spanie na lewym boku ale tak jakby w polowie na brzuchu a w polowie na boku jest bezpieczna? Co noc budze sie w ten sposob ze mniej wiecej do pepka moj brzuch jest bardziej w materacu czyli to takie pol spanie na boku pol na plecach. Czy ja nie przygniatam w ten sposob dzieciatka? Nie czuje jeszcze dosc mosnych ruchow stad moje pytanie poniewaz dziecko nie daje mi jeszcze znac jak mu wygodnie. Prosze o normalne odpowiedzi, to moja pierwsza ciaza bardzo wyczekana i nie do konca jeszcze wiem wszystko;). Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Cześć, wg. mojego gina najlepsza pozycja to wygodna pozycja mówi że organizm sam powie kiedy się inaczej ułożyć ponadto zastrzegał żebym nie spała tylko i wyłacznie na lewym boku bo kiedyś i owszem uważało się to za najlepszą pozycję do snu ale teraz już się od tego twierdzenia odchodzi ``pani aniu to tak jak z tą nieszczęsną kawą kiedyś nie wolno bo się dziecko zabije a teraz można i to 2 filiżanki:)`` a z ciekawostek moja znajoma spała całą ciążę na brzuchu i urodziła zdrowego chłopaczka 3500g :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak piszą poprzedniczki. Śij tak, by było ci wygodnie. Przede wszystkim normalny człowiek nie da rady spać przez całą noc w jednej pozycji. Naturalnym jest zmiana pozycji przez sen. Ja w początkach ciąży spałam na brzuchu, póżniej róznie, trochę na jednym boku, troche na drugim, na plecach rzadko bo mi nie wygodnie. Dzieci zdrowe :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...