Skocz do zawartości
Forum

ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :-)

Mam pytanie. Chciałaby zajść w ciąże. Przez 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne Regulon. 23 lutego wzięłam ostatnią i 26lutego dostałam Miesiączkę. Bardzo chciałabym mieć drugie dziecko dlatego od tego czasu często dochodzi do zbliżeń z mężem. Biorę też kwas foliowy. Jednak czytałam, że najlepiej odczekać parę miesięcy po tabletkach antykoncepcyjnych, oczyścić organizm. Czy to prawda?Czy któraś z Was, Drogie Mamy, zaszła w ciąże od razu po odstawieniu hormonów? Jeśli tak, to po ilu m-cach? i czy, Waszym zdaniem, faktycznie jakoś negatywnie wpłynęło to na dziecko.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj, ja przez 9 lat ciągiem brałam tabletki bez przerwy i gdy postanowiliśmy postarać się o drugie dziecko udało się już w drugim cyklu czyli dostałam tylko jednej miesiączki po odstawieniu i nie widzę nic niepokojącego w rozwoju córeczki, wszystko jest ok. Czyli wszystko zależy od organizmu jak będzie funkcjonował i jak szybko dojdzie do siebie. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Przed pierwszą ciążą też brałam te same tabletki 3 lata. Zrobiłam sobie przerwę w ich brania i dokładnie po roku zaszła w ciąże. Nie zabezpieczaliśmy się, tak porostu staraliśmy się uważać i niespodzianka. Teraz chciałabym szybko zajść w ciążę i boję się, że mi się nie uda :-(

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

ja odstawiłam 15 lutego tabletki, tak wsumie na spontanie postanowiliśmy mieć 2 dziecko, 26-28 luty prawdopodobnie była owacja, ale się nie udało więc mogła być albo i nie, 14 marca dostałam pierwszej miesiączki po odstawieniu i odrazu przystępujemy do działania. właśnie się ona kończy. też biorę kwas foliowy zaczęłam brać odrazu jak odstawiłam. nie martw się bo wiele kobiet zachodzi w ciaze jeszcze biorąc tabletki a dzieci rodza się zdrowe. mój ginekolog twierdzi że po każdej formie antykoncepcji można starać się odrazu jednak płodność nie zawsze odrazu wraca to sprawa indywidualna, jednak organizm oczyszczać się nie musi po niczym. wiec możesz starać się już a to czy już się uda to nie powiedziane

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...