Skocz do zawartości
Forum

Polip a ciąża


Gość Szafir

Rekomendowane odpowiedzi

USG dopochwowe wykazało obecność polipa endometrialnego 12x3 mm. Dostałam skierowanie na histeroskopię operacyjną w celu jego usunięcia. Wczoraj byłam w szpitalu w celu ustalenia terminu zabiegu. Była to rozmowa z ordynatorem oddziału ginekologicznego. Obejrzał wyniki USG i stwierdził, że nie ma co się spieszyć, że polip to nic strasznego, że jest malutki i w trakcie porodu usunie się sam (staramy się z mężem o dziecko). W związku z tym ustalił termin zabiegu na za pół roku, żeby dać mi czas na poczęcie. Jeśli w tym czasie nie zajdę w ciążę, będzie to oznaczało, że jednak ten polip przeszkadza, więc się go usunie. Zapytałam, czy nie będzie zagrożeniem dla ciąży. Dostałam odpowiedź, że nie powinien chociaż zawsze może dojść do poronienia, ale nie powinnam się tym martwić z góry tego zakładać. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czytałam/słyszałam różne opinie na ten temat. Niektórzy zalecają usunięcie polipa przed ciążą, żeby nie było zagrożenia dla dziecka. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam w sierpniu histeroskopie, polip troche mniejszy niż Twój i drugi prawie niewidoczny.
Dostałam skierowanie na cito do szpitala ponieważ przy polipach istnieje wyzyko poronienia we wczesnej ciąży.
Moim zdaniem idź na operację, mój gin mi to wręcz zalecił przed ciążą.

Odnośnik do komentarza

A masz możliwość pójścia do innego szpitala? A może rozmowę z innym lekarzem, niekoniecznie ordynatorem.
Polipy mają to do siebie, że lubią rosnąć lub tworzyć się na nowo....
Sam zabieg trwa do godziny, w narkozie. Ja na drugi dzień już nie miałam żadnych niedogodności, byłam na kontroli po dwóch cyklach i czysciutko, nic na razie nie odrasta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...