Skocz do zawartości
Forum

Istnieje ryzyko?


Rekomendowane odpowiedzi

A wiec kochane moje, nie wiem co myśleć o tym. Zawsze z chłopakiem uprawiamy bezpieczny seks a tym razem wyszło inaczej.. przechodząc do sedna sprawy. Ostatni okres miałam 8 października, cykle mam zazwyczaj 25-26 dniowe już od dłuższego czasu. W nocy z piątku na sobotę czyli 21-22 wypiliśmy trochę i nas poniosło. Kochaliśmy się dwa razy i w obu przypadkach partner skończył we mnie. Niestety nie wiem kiedy mam owulację bo nigdy jej nie czułam a wg kalendarzyków z internetu dni płodne miałam około 15-24.. dopiero teraz pomyślałam o konsekwencjach i ta myśl nie daje mi spokoju.. jak myślicie? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy któraś z was miała tak że uprawiała seks z zakończeniem w środku dzień po 'kalendarzykowej owulacji'? Pomocy.. do miesiączki zostało mi 11 dni..

Odnośnik do komentarza

Ryzyko zawsze istnieje. Ja też ostatni okres miałam 8 października (1 dzień cyklu), 19.10 byłam u gin i na usg widać było duży pęcherzyk, ale pękł chyba dopiero dzisiaj (lub wczoraj), bo boli mnie jajnik. Generalnie rzecz biorąc musisz wziąć pod uwagę, że plemniki są w stanie przeżyć "w Tobie" nawet kilka dni, więc zaplodnienie jest możliwe nawet jeśli np. owulację masz dopiero dzisiaj. Chciałabyś czy raczej nie?:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3ce6ydiask18lw.png

Odnośnik do komentarza

~kikimiki
można rozwazyc wzięcie ellaone jeszcze w ciągu 5 dni od ryzykownej sytuacji sa skuteczne

Im później zazyta tabletka tym mniejsza skuteczność.
Dziś już za późno, ale na przyszłość autorka może rozważyć tę opcję.

marusixx teraz zostaje czekać do okresu, jeśli się nie pojawi zrób test. Prawdopodobieństwo ciąży jest duże, tym bardziej, że jak jedna z forumek wyżej pisała, plemniki w sprzyjających warunkach mogą przeżyć kilka dni. Ale to oczywiście nie znaczy, że na pewno zajdziesz w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...