W oczekiwaniu na bociana

Witaminy dla planujacych dziecko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~julissss

~julissss

Folik mama to suplement i jest dostępny w każdej aptece bez recepty, a różni się składem. W I trymestrze dostarcza jodu i DHA a w II tego co w I i dodatkowo wit D i magnez . Ja sobie go bardzo cenię.

~elwirrra

~elwirrra

Wszystkie wady cewy nerwowej są straszne i trzeba zrobić wszystko aby nie dopuścić do nich. Jeśli lekarze zalecają folik mama to trzeba brać i już, z pożywienia nie trafiają odpowiednie ilości tych ważnych witamin

~ochka

~ochka

Z samego pożywienia ciężko jest dostarczyć odpowiednia ilość kw. foliowego dlatego trzeba brać suplementy, najlepiej już w momencie planowania.

~Mannia

~Mannia

Mój lekarz polecił mi mama dha premium, brałam je przez cała ciąże oraz w trakcie karmienia piersią. Dzięki nim wszystkie badania miałam w normie, nie dokuczały mi skurcze ani żadne inne dolegliwości ;)

~JoAn89

~JoAn89

Ja w okresie starania o dziecko brałam tylko kwas foliowy Folik, który jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju dziecka.

~mmooonia

~mmooonia

Ja przed tym jak zaczęłam się starać o dziecko poszłam do mojej lekarki, aby mi doradziła co zmienić w swoim życiu. Powiedziała, że po pierwsze muszę zrezygnować ze wszystkich używek i lepiej się odżywiać. Poleciła mi też mama dha premium, witaminy, które warto brać również w trakcie ciąży. Obecnie jestem w trzecim miesiącu i wszystkie wyniki mam w normie. Udało mi się zajść po 7 miesiącach :)

Karola123

Karola123

Ja na etapie starań o dziecko brałam tylko kwas foliowy zgodnie z zaleceniami lelarza. W aptekach półki aż się uginają od suplementów kwasu foliowego ale ja wolałam wybrać kwas który jest lekiem -Folik. Przynajmniej miałam 100% pewności, że brałam zalecaną dzienną dawkę potrzebną dla prawidłowego rozwoju mojego dziecka.

58062 karola123 Kobieta, 30 lat, Krakow
~Alighrea

~Alighrea

Jestem wegeterianką i już przed planowaniem dziecka moja lekarka zaleciła mi branie mama dha premium pus, poza tym w ciąży częściej niż kobiety na normalniej diecie miałam robione badania, bo lekarka chciała sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Wszystko było super i mimo tego, że nie jem np. ryb kwas dha był dostarczany z tabletek :)

~kermina

~kermina

Tak. Te , które oczywićsie będziesz mogła przyjmować z powywieniem.Niestety ale bardzo często mamy problem z uzupełnieniem:
magnezu
witamin z grupy B
oraz witaminy D3 ( od jesieni do wiosny kiedy w Polsce jest niewiele słońca)

W tej aptece jest pełen wykaz suplementó, które może przyjmować kobieta w ciązy i karmiąca;
https://www.apteka-oliwna.pl/bez-recepty/mama-i-kobieta-w-ciazy

~balik

~balik

według polskiego towarzystwa ginekologicznego oprócz kwasu foliowego potrzebne jest dha, witamina d3, jod, magnez, ja brałam jeszcze przed ciążą mama dha premium, wiedziałam ze trudno mi będzie samą dietą o te wszytkie składniki zadbać a tak chociaz byłam pewna ze dizekcu niczego nie zabraknie Pracowałam do końca ciązy, w domu drigie dziecko zeby pamiętać o tych wszystkich skladnikach potrzebnych to i gotowaniu codziennie zdrowych dń to chyba by mi dobry zabrakło