Skocz do zawartości
Forum

Witaminy dla planujących dziecko


Gość Daria85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed tym jak zaczęłam się starać o dziecko poszłam do mojej lekarki, aby mi doradziła co zmienić w swoim życiu. Powiedziała, że po pierwsze muszę zrezygnować ze wszystkich używek i lepiej się odżywiać. Poleciła mi też mama dha premium, witaminy, które warto brać również w trakcie ciąży. Obecnie jestem w trzecim miesiącu i wszystkie wyniki mam w normie. Udało mi się zajść po 7 miesiącach :)

Odnośnik do komentarza

Jestem wegeterianką i już przed planowaniem dziecka moja lekarka zaleciła mi branie mama dha premium pus, poza tym w ciąży częściej niż kobiety na normalniej diecie miałam robione badania, bo lekarka chciała sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Wszystko było super i mimo tego, że nie jem np. ryb kwas dha był dostarczany z tabletek :)

Odnośnik do komentarza

według polskiego towarzystwa ginekologicznego oprócz kwasu foliowego potrzebne jest dha, witamina d3, jod, magnez, ja brałam jeszcze przed ciążą mama dha premium, wiedziałam ze trudno mi będzie samą dietą o te wszytkie składniki zadbać a tak chociaz byłam pewna ze dizekcu niczego nie zabraknie Pracowałam do końca ciązy, w domu drigie dziecko zeby pamiętać o tych wszystkich skladnikach potrzebnych to i gotowaniu codziennie zdrowych dń to chyba by mi dobry zabrakło

Odnośnik do komentarza

Na pewno:
witaminy z grupy B
witamina C jeśli jesz niewiele owoców i warzyw
witamina D3 w okresie od jesieni do wiosny
magnez ( jest dobry jeśli czuje sie zmęczenie i ogólnie jest się skołowanym, trzeba również wiedzieć, że trzeba go suplementować jesli pijesz dużo kawy poniewaz kawa wypłukuje go z organizmu)
oczywiscie folik
Proponowałabym zajrzeć do apteki i poszukac jakiegoś dobrego preparatu witaminowego dla kobiet
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy trzeba przyjmować jeszcze przed planowanym zajściem w ciążę, nie ma opcji, żeby przyjąć wystarczającą ilość kwasu foliowego z samych warzyw. Także bierz mama dha premium bo tam jest kwas foliowy a też i cenne kwasy dha dzięki, którym prawidłowo rozwija się mózg i narząd wzroku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...