W oczekiwaniu na bociana

Witaminy dla planujacych dziecko

~Daria85

~Daria85

Z mężem planujemy dziecko bedzie to nasze pierwsze byłam u ginekologa i kazal mi brać i mężowi witaminy pharmaton matruelle ale witaminy te są mega drogie bo ok 90 zl za 60 tabletek w aptece polecaja mi inne np falvit mama i teraz sama nie wiem które wybrać bo różnica w cenie kolosalna. Dziewczyny co polecacie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marzen@

marzen@

Wystarczy brać kwas foliowy i racjonalnie się odżywiać. Chyba, że masz niedobory określonych witamin czy innych składników odżywczych, ale wtedy suplementuje się te konkretne.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 11 lat, gdzieś daleko stąd...
~Daria85

~Daria85

Ja jestem przeciwna brania jakichkolwiek tabletek a lekarz od razu kazał mi je brać, zadnych badań mi nie robił. Poprostu jak powiedziałam ze planujemy dziecko wyjął ulotke i kazał brać. I boje sie ze jak nie bede brala to zaszkodze dziecku. A kwas foliowy jaki polecacie

~Martina83

~Martina83

Polecam Folik 0.4mg ja biorę od początku starań. Do kupienia w każdej aptece.
Dla panów Androvit (tez apteka ) zawiera dużo składników na wzmocnienie nasienia. Nie wiem jak działa bo dopiero pierwsze opakowanie kupiliśmy ale opinie ma super.
Przede wszystkim owoce warzywka i racjonalna zdrowa dieta ☺

Wywijaska

Wywijaska

Kwas foliowy powinnas brac obowiazkowo,co do witamin to ja bralam je dopiero jak zaszlam w ciaze i nie wybieralam tych najdrozszych bo czesto w skladzie sa podobne o wiele tansze. A Twoj maz nie wiem czy musi brac witaminy. Tak jak napisala Marzen@,zbilansowana dieta jest najwazniejsza,wtedy Twoj organizm otrzyma najlepsze witaminy

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 35 lat, wielkopolska
Justyna92

Justyna92

Nie eksperymentuj, jeżeli nie masz jakiś poważnych braków poszczególnych minerałó w organizmie. Bierz folik mama 1. Oprócz kwasu foliowego zawiera jod, DHA oraz substancje pomocnicze.

49775 justyna92 Kobieta, 25 lat, Brzeszczki Duże
marzen@

marzen@

Kwas foliowy 400 mikrogramów/dzień. Nie, nie musi byc tak reklamowany wszędzie folik, sa inne, również tańsze odpowiedniki. Zapytaj w aptece. Tu na forum zaraz ktos napisze, że tylko jeden słuszny jest marki ... bo cos tam cos tam. Ja pytalam w dwóch aptekach i w obu panie farmaceutki powiedziały, że nie ma znaczenia firma a tylko dawka kwasu foliowego. To samo potwierdził mój gin.

A dla męża zbilansowana dieta, nieprzegrzewanie jąder oraz nieuciskajaca bielizna i spodnie.
I jeszcze najprzyjemniejsza rada: duuużo seksu - "młode" plemniki sa bardziej sprawne niż te "trzymane długo na specjalną okazję" :))

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 11 lat, gdzieś daleko stąd...
Justyna92

Justyna92

Absolutnie nie miałam na myśli, że tylko jeden produkt jest słuszny. Ja przez rok brałam zwykły kwas foliowy, dopiero po zajściu w ciążę i kolejnej zmianie lekarza ten zalecił mi mama folik, ponieważ oprócz dużej dawki kwasu foliowego zawiera dodatkowe składniki, więc jeżeli koniecznie autorka chce łykać witaminy, to myślę że to jest najlepszym rozwiązaniem.

49775 justyna92 Kobieta, 25 lat, Brzeszczki Duże
aga21

aga21

marzen@

I jeszcze najprzyjemniejsza rada: duuużo seksu - "młode" plemniki sa bardziej sprawne niż te "trzymane długo na specjalną okazję" :))

Marzena są na to jakieś badania? Ciekawi mnie skąd taka teza :)

50739 aga21 Kobieta, 27 lat, gdzieś
~agaludka

~agaludka

Uważam, że sam kwas foliowy wystarczy, organizm musi byc nasycony folianami aby nie dopuścić do wad cewy nerwowej, a mąż jak też będzie brał folik to poprawi mu jakość nasienia i szybciej w ciążę zajdziesz...

~meltemi

~meltemi

folik mama, ma takie witaminy które zaleca polskie towarzystwo ginekologiczne, nie jest jakąś multiwitaminową bombą tylko takie niezbędne minimum, a przecież w ciąży więcej nie znaczy lepiej :)