Skocz do zawartości
Forum

Witaminy dla planujących dziecko


Gość Daria85

Rekomendowane odpowiedzi

Z mężem planujemy dziecko bedzie to nasze pierwsze byłam u ginekologa i kazal mi brać i mężowi witaminy pharmaton matruelle ale witaminy te są mega drogie bo ok 90 zl za 60 tabletek w aptece polecaja mi inne np falvit mama i teraz sama nie wiem które wybrać bo różnica w cenie kolosalna. Dziewczyny co polecacie

Odnośnik do komentarza

Ja jestem przeciwna brania jakichkolwiek tabletek a lekarz od razu kazał mi je brać, zadnych badań mi nie robił. Poprostu jak powiedziałam ze planujemy dziecko wyjął ulotke i kazał brać. I boje sie ze jak nie bede brala to zaszkodze dziecku. A kwas foliowy jaki polecacie

Odnośnik do komentarza

Polecam Folik 0.4mg ja biorę od początku starań. Do kupienia w każdej aptece.
Dla panów Androvit (tez apteka ) zawiera dużo składników na wzmocnienie nasienia. Nie wiem jak działa bo dopiero pierwsze opakowanie kupiliśmy ale opinie ma super.
Przede wszystkim owoce warzywka i racjonalna zdrowa dieta ☺

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy 400 mikrogramów/dzień. Nie, nie musi byc tak reklamowany wszędzie folik, sa inne, również tańsze odpowiedniki. Zapytaj w aptece. Tu na forum zaraz ktos napisze, że tylko jeden słuszny jest marki ... bo cos tam cos tam. Ja pytalam w dwóch aptekach i w obu panie farmaceutki powiedziały, że nie ma znaczenia firma a tylko dawka kwasu foliowego. To samo potwierdził mój gin.

A dla męża zbilansowana dieta, nieprzegrzewanie jąder oraz nieuciskajaca bielizna i spodnie.
I jeszcze najprzyjemniejsza rada: duuużo seksu - "młode" plemniki sa bardziej sprawne niż te "trzymane długo na specjalną okazję" :))

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie miałam na myśli, że tylko jeden produkt jest słuszny. Ja przez rok brałam zwykły kwas foliowy, dopiero po zajściu w ciążę i kolejnej zmianie lekarza ten zalecił mi mama folik, ponieważ oprócz dużej dawki kwasu foliowego zawiera dodatkowe składniki, więc jeżeli koniecznie autorka chce łykać witaminy, to myślę że to jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość agaludka

Uważam, że sam kwas foliowy wystarczy, organizm musi byc nasycony folianami aby nie dopuścić do wad cewy nerwowej, a mąż jak też będzie brał folik to poprawi mu jakość nasienia i szybciej w ciążę zajdziesz...

Odnośnik do komentarza

Na początku ciąży między 8 a 28 dniem po zapłodnieniu zaczyna rozwijać mózg i właśnie w tym czasie organizm musi być nasycony folikiem, nie można przecież dopuścić do tych strasznych wad cewy nerwowej.

Odnośnik do komentarza
Gość julissss

Folik mama to suplement i jest dostępny w każdej aptece bez recepty, a różni się składem. W I trymestrze dostarcza jodu i DHA a w II tego co w I i dodatkowo wit D i magnez . Ja sobie go bardzo cenię.

Odnośnik do komentarza
Gość elwirrra

Wszystkie wady cewy nerwowej są straszne i trzeba zrobić wszystko aby nie dopuścić do nich. Jeśli lekarze zalecają folik mama to trzeba brać i już, z pożywienia nie trafiają odpowiednie ilości tych ważnych witamin

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...