Skocz do zawartości
Forum

KRWIAK W CIĄŻY! 8w3d.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, pomocy. Jestem załamana. Dokładnie tydzień temu w poniedziałek poszłam na usg (był to 7t 3 dz. mojej ciąży). Doktor na usg pokazał mi bijące 150 razy na minutę maciupkie serduszko, powiedział, że dzieciątko ma 1,05 cm i rozwija się dobrze. Ale... i tu zaczynają się schody. Zauważył też cytuję : "w górnym biegunie jaja płodowego widoczny obszar homogenicznej treści o wymiarach 14x5 mm, obraz może sugerować obszar wynaczynionej krwi". Do pracy lekarz kategorycznie zakazał iść - mimo próśb, że to siedząca praca. Kazał wypoczywać, zrobić komplet badań ciążowych i nie męczyć się nawet siedzeniem. Wystraszył mnie, że praca w tym stanie może wywołać poronienie, bo krwiak pęknie, odklei trofoblast i dzieciątko ... Oczywiście stosowałam się do zaleceń, brałam 2 x 1 duphaston, witaminy, leżałam praktycznie non stop w łożku do piątku. W piątek kontrola i usg. Na usg dzieciątko urosło do wymiarów 13,62 mm, serduszko tez pracuje prawidłowo, ale niestety - krwiak się nie wchłonął, ma teraz wymiary 14,25x4,11 mm. Mam brać luteinę dopochw. 2 x 1, 3 x 1 duphaston, 3 x 1 nospę fortę i euthyrox 0,25 na tarczycę. Mam wypoczywać przez kolejne 2 tygodnie, nie męczyć się, prowadzić "tryb życia emeryta"- jak określił lekarz. Nie kazał leżeć plackiem, ale oszczędzać się. Czy któraś z Was to przechodziła? Błagam o opinie, bo ja od zmysłów odchodzę.. Boję się poronienia!

Odnośnik do komentarza

Phoebee, ja tak miałam w podobnym okresie jak u ciebie i musiałam leżeć w sumie chyba ok. miesiąca. Czas takiego oszczędzania się zależy od tygodnia ciąży, wielkości krwiaka i jego umiejscowienia. Np. moja koleżanka będąca w trzeciej ciąży miała krwiaka odkrytego w 3 mc i musiała leżeć ok. 2 m-cy.
Głowa do góry, będzie dobrze, tylko słuchaj co mówi gin.

Odnośnik do komentarza

Ja mialam krwiaka, w 13 tc dostalam sporego krwawienia, w sumie myslalam, że juz po wszystkim. W szpitalu lekarz zrobil usg, a mlody sie rusza, HURRA, szyjka zamknieta, ten krwiak sie zrobil w ciagu kilku dni dosłownie i ewakuował. Po krwawieniu przez 3 dni praktycznie wstawalam z łózka tylko do wc, po 2 tygodniach urlopu wrocilam do pracy. pracowalam do konca 8 miesiaca. Jedyne czego mi lekarz w ciazy zabronil to dzwiganie zakupow i innych ciezarow powyzej 5 kg, przez kilka tygodni wstrzemięźliwość, i zakaz wyjazdu kolejką na kasprowy wierch. Mój Syn za kilka dni skonczy 13 miesiecy. Wszystko bedzie dobrze!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb738iikxifozcp4.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jestem w 9 tyg 2 d , 

U ginekologa byłam w 5 tyg 4 d stwierdził grzybicę pochwy dostałam tabletki dopochwowe przez 6 dni . Wczoraj na USG zauważył krwiaka , muszę przez 2 tyg dwa razy dziennie przyjmować luteinę dopochwową rano i wieczorem. Za dwa tygodnie wizyta kontrolna. 

Do tego prosiła mnie pani doktor  o zastanawienie się nad badaniem perantalnym papp - a czy sanco.i o danie znać przy wizycie kontrolnej. Miałyście takie problemy ? Uważacie czy przy moich dolegliwościach warto zbadać geny dziecka ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co kojarzę to występowanie w ciąży krwiaków może wpływać na interpretację wyników badań prenatalnych,tzn może je przekłamywać i to właśnie w tą gorszą stronę. Zrobisz i będziesz się dodatkowo stresować. Podpytaj dziewczyn na wątku ( nie pamiętam pełnej nazwy bo coś go nie mogę znaleźć) " Nifty Nipt reaktywacja", na pewno pomogą, doradzą.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gość Bibs napisał:

Z tego co kojarzę to występowanie w ciąży krwiaków może wpływać na interpretację wyników badań prenatalnych,tzn może je przekłamywać i to właśnie w tą gorszą stronę. Zrobisz i będziesz się dodatkowo stresować. Podpytaj dziewczyn na wątku ( nie pamiętam pełnej nazwy bo coś go nie mogę znaleźć) " Nifty Nipt reaktywacja", na pewno pomogą, doradzą.

Dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...