Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Rysia, a dawałas swojemu jakieś witaminki? Takie zestawy witamin są dla mężczyzn którzy starają się o potomka. Selen, cynk, kwas foliowy... I zastanawiam się czy rzeczywiście one coś pomagają czy po prostu więcej ruchu, mniej stresu, zdrowa dieta... 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Viki z ta implantacją, ja miałam chyba teraz 6 dni po pozytywnym pasku ovu. Fajnie że masz już dzidzie, długo się starałaś?Wiesz już jak to jest.

 

Evi bardzo mi przykro...wiem co czujesz, też dwa razy straciłam dzieciątko w 8t, przytulam... musisz jakoś przez to przejść

Wiem że to może nie czas ale Viki ma rację, powinnaś zrobić badania genetyczne, ja robiłam w Poznaniu po 2 stracie i badałam zarodek. Na NFZ przysługuje po 2 poronieniach ale są długie terminy. Mogę ci podać mojego lekarza z Poznania to cię poprowadzi (ja cały czas się go trzymam) Skąd jesteś?Możemy oczywiście prywatnie pisać, albo poczytaj na parenting: Ciąża zaraz po poronieniu, też tam byłam i dziewczyny poinformowały super, są z różnych okolic.

  

Odnośnik do komentarza

Viki na czas starań mąż brał Salfazin+kwas foliowy 0,4, mimo że wyniki nasienia miał b.dobre, ja też cykle regularne i owulacje ALE zażywam Inofem 2sasz+2 tabl.Castagnus+4tabl. olej z wiesiołka) 

W staraniach teraz o tą 3 ciążę mierzyłam temp w pochwie przez cały cykl i w drugim cyklu się udało pięknie trafić!

Wcześniej 5 wykresów temperatur robiłam z pomocą dziewczyn, żeby się nauczyć.

Odnośnik do komentarza

Rysia lekarz powiedział że zrobi badania jak to się wyraził "z wyskrobin" żeby wiedzieć co było przyczyną ciąży bezzarodkowej

Przy pierwszym poronieniu dzidzi w 9tc przestało bić serduszko a teraz nie było zarodka i może jest mi troszkę z tym łatwiej niż wtedy

Wiem też chociaż że mogę zajść w ciążę bo już też świrowałam bo oboje zdrowi a około 1,5 roku starań

Odnośnik do komentarza

Evi nam chyba bardziej chodzi z Viki o zbadanie siebie-ciebie. Musisz poszukać jak najbliżej siebie kliniki genetycznej, ja badałam tylko siebie, mąż też może. Wejdź na to forum.

Miałam robione choroby-wirusy, tarczycowe, na krzepliwość krwi, Najważniejsze-na przyczyne poronienia: Przeciwciała przeciw kardiolipinie, Antykoagulant toczniowy i Tombofilia, zrób je proszę, ja bałam się że jak nic nie zrobię to znów będzie to samo, ten lekarz do którego chodzę to potwierdził... dlatego walczymy dzielnie dalej z naszą fasolką kochaną

U mnie z pierwszego b.histopatologicznego wyszło że: wynik sugeruje że była Pani w ciąży, jak odebrałam ten wynik to myślałam że wyjdę z siebie, co to za wynik?!obiecałam sobie że drugi zarodek zbadam (ok.2tys.zł badanie) zrobisz jak uważasz....

U mnie wyszło że mam trombofilie- (poronienia nawykowe) 3 geny na 5-załamałam się...ale lekarz mi pomógł, dobrał leki i narazie jest ok.

Jutro znów mam prenatalne...myślałam że to zwykle badanko z krwi a jak się zarejestrowałam tj rozszerzone USG i krwi na wady genetyczne, myślałam że strach już za mną....wynik z krwi przyślą później ehh

Odnośnik do komentarza

To fakt co do testów owulacyjnych może być różnie. Niekoteyz mówią że jest wyraźna druga kreska i już jest wiadomo, niektórzy mówią że musi być tak samo mocna lub mocniejsza ale wiadomo żeby dokładnie sprawdzać i wykąpać wszystko trzeba by robić testy przez caly dzień co godzinę. 🙂 Bo niektórym szybko mija. Myślę że jak masz dwie wyraźne kreski to i tak owulacja i tak nie ważne czy jedna mocniejsza czy słabszą myślę że i tak owulacja napewno wystąpi. A starać się najlepiej w dzień testu i najlepiej ponoć poprawić i po więc wszystko wskazane tylko właśnie dziwnie piszą na tych testach że owulacja wystąpi w przeciągu 24-36 godzin ale mniejsza z tym wiadomo widzisz dwie kreseczki działasz  😉 co do implantacji i plamienia ja tego nie doznałam na własnej skórze więc nie wiem jak to jest:) wiem tylko tyle co mi ktoś opowiadał. Moja sisotra np pomyliła to z okresem no nie wiem jakim sposobem pomyliła ale widocznie wszystko zależy indywidualnie od danej osoby;)

Odnośnik do komentarza

Rysia, Ewi, odnośnie tych badań to siebie tez jak najbardziej trzeba zbadać w takiej sytuacji a jeśli chodzi o te genetyczne badania to chodziło mi tez żeby zbadać zarodek Tak jak lekarz Ci powiedział. I tak jak Rysia pisze, wiem ze to drogie badania i kosztują koło 2tys. Ewi, ważne jest to, ze dochodzi do zapłodnienia Wiec to już wyklucza wiele wad innych. Znam właśnie przypadek ze dziewczyna zachodziła w ciąże bez problemu ale nie mogła utrzymać ciąży. Wszystko było ok i w drugim miesiącu nagle zarodek obumierał. I tak kilka razy. Po badaniach okazało się ze ma problem z krzepliwością. Ale tylko wtedy gdy zachodzi w ciąże. Do płodu idzie zakrzep i koniec. Wyszło to z tych badań które potrafił odczytać tylko lekarz właśnie z kliniki w Poznaniu. Tak jak Rysia pisze, tam na prawdę maja dobrych specjalistów. 

Odnośnik do komentarza

Rysia, nie martw się, wszystko będzie dobrze. Te badania z krwi na wady genetyczne to płacisz za nie czy na NFZ? Jeśli to są te badania co myśle, a sadze ze o nie chodzi to są takie badania dodatkowe, robione kontrolnie. Wynik pokazuje prawdopodobieństwo choroby genetycznej związanej z ilością chromosomów np. zespół downa. Ale to jest prawdopodobieństwo czyli jakaś liczba do jakieś liczby np. 100 do 100.000. Odrazu powiem ze na pewno nauka w ostatnich latach poszła bardzo w górę ale te wyniki nigdy nie są na 100% i nawet słyszałam przypadek ze kobiecie wyszło bardzo duże prawdopodobieństwo ze dziecko będzie chore i lekarz spytał się czy chce w związku z tym usunąć?!!! Szok!!! 😞 dla mnie coś strasznego! Ona oczywiście powiedziała ze nigdy! I urodziła zdrowe dziecko! 

Odnośnik do komentarza

Rysia, właśnie zastanawiam się czy pic dalej inofem bo teraz jak pijam przez cały miesiąc od czasu do czasu czułam lekkie skurcze jak na miesiączkę. I tak sobie myśle ze jakby udało się czy te skurcze nie miałyby jakiegoś negatywnego wpływu na zagnieżdżanie się zarodka. Co jest dziwne bo jak piłam przy straniu się o pierwsza dzidzie to miałam tylko Klocia w jajnikach. Dokupiłam sobie właśnie olej z wisiolka OEPAROL Ponoć najlepiej się wchlania, folik i guajazyl syrop Pic od 5 do 14 dnia cyklu. Tylko czy ja potrzebuje rozrzedzenia śluzu? Napewno wiem ze mam go mało... PATI, salfazin to przede wszystkim cynk. Potrzebny do produkcji zdrowych żołnierzyków 🙂 Tez już chciałam go kupić dzisiaj w aptece ale wczytując się w opinie na internecie wyczytałam tez kilka negatywnych. I trochę się zniechęciłam bo kobiety pisały ze jakoś plemników pogorszyła się po nim u ich partnerów Ale czy to rzeczywiście po tym ? Czy może coś innego miało na to wpływ? Na pewno trzeba go przyjmować tak z 3 miesiące żeby były widać efekty. Cały czas zastanawiam się czy kupować coś mojemu... bo żeby nie zaszkodziło jak tego za dużo będzie 

Odnośnik do komentarza

Pati aaaa rozumiem, akurat twoja siostra miała implantację w terminie @- przypadkowo wiadomo, myślałam że myślisz że implantacją jest w terminie okresu.

Dokładnie w tych testach ovu trzeba kierować swoją intuicją.

Viki wiem co to za badanie, chodzę do gin i mi wytłumaczył, na NFZ, mam skierowanie. Nawet mnie nie strasz takimi sytuacjami....

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zajrzałam do Was. Rysia spokojnie, też przez to badanie przechodziłam (podwójny test Pappa), chyba że mówimy o czymś innym, ale to wygląda tak, że lekarz porównuje wyniki z USG prenatalnego, w tym przezierność karkową itp a także na podstawie wyników krwi które u każdej kobiety rozpatruje się indywidualnie podaje prawdopodobieństwo chorób genetycznych. Nie da się tych wyników porównać z koleżanką np. bo tak jak wspomniałam te wyniki z krwi interpretuje się indywidualnie. Co innego wyniki z usg, tutaj akurat są stałe normy dla pacjentek i ich maluszków. Jeśli nawet lekarz poda jakiś stosunek prawdopodobieństwa wad genetycznych to jeszcze pozostaje amniopunkcja, ale to już badanie inwazyjne. Jeśli coś przekręciłam, a mowa była o innym badaniu to przepraszam za swoją dygresję w tym temacie. 

 

Odnośnik do komentarza

Daru tak to podwójny test Pappa, super opisałyście, wiem wiem, już 1 prenatalne za mną, kark i nosek dobrze, płód itd jeszcze jutro druga część, stresuje mega to badanie prenatalne.... zobaczycie same😉

Viki nie szkodzi, jest ok, to poważny temat, każdy musi myśleć wgl siebie. Długo pijesz Inofem ogólnie? pamiętaj że przy Pcos kuracja może trwać dłużej (ale nie musi) żeby było widać poprawę, min 3 mies. Może idź w kolejnym cyklu zbadać czy jest dominujący pęcherzyk? Pamiętam że małe znikły, to ok. Długie masz cykle?Kłucie jajników czy skurcze macicy to chyba normalne.

Który macie dc dziewczyny?

Co do Salfazin to suplement za 20 czy 30zł czasem mam wrażenie że jak ludzie nie zapłacą 200zł za lek to jest taki sobie, no przecież😉 coś wybierzecie dla swoich panów, jest tego dużo, albo lekarz zaleci po badaniu.

Odnośnik do komentarza

Rysia, właśnie wcześniej pisałam ze nie mam pcos i nie wiem czy pic inofem ale pije od dwóch cykli. Znaczy teraz już trzeci zaczął mi się i na razie przestałam pic bo mnie trochę te skurcze wystraszyły. A zaczęłam go pic teraz bo jak wcześniej staraliśmy się o dzidzie to ginekolog doradził mi żebym pila inofem mimo wszystko bo może pomoc. I piłam 1 saszetkę dziennie. Ja właśnie jestem na początku cyklu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno się nie odzywałam 😉 mój mąż zrobił badania i wyszło ok z tego co oceniliśmy póki co własnym okiem. Ja zrobiłam AMH i oto wynik:

AMH * 6.28 ng/ml

Kobiety:  25­-29 ­ 1,20 -­ 9,05 wartość referencyjna dla mojego wieku

niby się mieszczę, ale podobno powyżej 6 może wskazywać na PCOS, któraś może mi pomóc bo miała podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza

Patte, z tego co piszesz to nie wiem jak kto jest bo ja akurat nie robiłam tego badania. Ale skoro Twój wynik mieści się w przedziale i jeśli nie jest nawet wartością graniczna to chyba powinno być ok Ale najlepiej by było jakbyś skonsultowała to ze swoim lekarzem i on na pewno rozwieje Twoje wątpliwości ale skoro wynik jest w granicach to sadze ze masz dobry wynik. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość Viki napisał:

Patte, z tego co piszesz to nie wiem jak kto jest bo ja akurat nie robiłam tego badania. Ale skoro Twój wynik mieści się w przedziale i jeśli nie jest nawet wartością graniczna to chyba powinno być ok Ale najlepiej by było jakbyś skonsultowała to ze swoim lekarzem i on na pewno rozwieje Twoje wątpliwości ale skoro wynik jest w granicach to sadze ze masz dobry wynik. 

Dzięki za dobre słowo 😉 idziemy 28.01 do lekarza zobaczymy co na to powie. Wszędzie jest napisane, że wynik powyżej 3 może wskazywać na policystyczne, ale nie musi. Tylko mi się lampka zapaliła czerwona bo kiedys lekarz mial u mnie takie podejrzenie, a potem zostało to wykluczone ;/ 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny , czy taki pakiet badań byłby ok żebym się przekonała ze wszystko u mnie ok bo jakoś się stresuje że coś nie tak i mzoe mnie to uspokoi A nie wiem od czego zacząć bo ginekolog nic mi nie zlecił. 

PAKIET HORMONALNY DLA KOBIET -ROZSZERZONY obejmuje badania:

TSH, fT4, fT3, FSH, LH, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron, androstendion, DHEA-SO4, SHBG, 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...