W oczekiwaniu na bociana

Inofem a płodność

plecionka

plecionka

Czy to prawda, że Inofem ułatwia zajście w ciążę?
Czy mogą go brać tylko kobiety chorujące na PCOS? Czy także te, które z medycznego punktu widzenia są zdrowe, ale jakoś zajść w ciążę nie potrafią?

41662 plecionka Kobieta, 31 lat, Bielsko-Białą

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~meliby

~meliby

czy ktoś wie może czy podczas brania inofemu nie powinno sie brac innych leków np euthyrox na tarczyce, czy to może osłabić działanie inofemu lub innych leków?

Ekspert Inofem

Ekspert Inofem

~meliby
czy ktoś wie może czy podczas brania inofemu nie powinno sie brac innych leków np euthyrox na tarczyce, czy to może osłabić działanie inofemu lub innych leków?

Witam serdecznie
Mio- inozytol jest przekaźnikiem sygnału na poziomie receptora błonowego komórek. W przypadku jego niedoboru receptory na powierzchnio komórki funkcjonują nieprawidłowo i w konsekwencji funkcja komórki jest zaburzona. Najważniejsze działanie mio-inozytolu to poprawa wrażliwości komórek na insulinę (klinicznymi objawami jest obniżenie stężenia androgenów, zmniejszenie insulinooporności, zmniejszenie nadmiernego owłosienia) oraz poprawa profilu lipidowego (zmniejszenie triglicerydemii). Jak widać mio-inozytol może poprawić niekorzystne działanie w tym zakresie syntetycznych hormonów płciowych.

Nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania mio-inozytolu i leków typu euthyrox.

41451 ekspert-inofem Kobieta, 35 lat, KIelce
~karolajn

~karolajn

Mi wczoraj lekarz mówił, że inofem to suplement który ma pomóc w uregulowaniu hormonów. Na pewno nie sprawi, że zajdzie się od razu w ciąże ale może pomóc.

~miska90

~miska90

Ja piję inofem już trzy miesiące i widzę przede wszystkim poprawę samopoczucia. Co do płodności to nie wiem czy ją zwiększył bo nadal nie zaszłam w ciążę;) Nie tracę jednak nadziei bo lekarz mówił, że zadaniem tego preparatu jest unormowanie mojej gospodarki hormonalnej która była w opłakanym stanie.

~Ola32

~Ola32

Inofem podobnie jak inozytol i inofolik regulują sprawy związane z PCO. Ja pierwszy miesiąc brałam inozytol i w końcu stosunek FSH i LH wynosił 1. Potem przeszłam na inofem. Przez rok brania hormonów nie udało mi sie mieć jednego dominującego pęcherzyka. Zawsze były tak 7-9 mm i nie rosly, do tego nie było owulacji. Mój lekarz zaleca aby przy PCO brać stale ten suplement. Polecam naprawdę działa.

~Julitkaaa

~Julitkaaa

Inofem jest preparatem skierowanym właśnie do kobiet cierpiących z powodu PCOS. I jeśli niemożność zajścia w ciążę jest PCOS spowodowana, to jak najbardziej. Natomiast przyczyn niepłodności jest wiele. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Inofem pomógł w przypadku chociażby niedrożności jajowodów. Trzeba to wyraźnie rozróżnić. Jednak w przypadku zespołu policystycznych jajników jest jak najbardziej skuteczny i pomaga uregulować sprawy hormonalne, w połączeniu z innymi lekami, a nawet jako samodzielny środek. Ja akurat leczyłam się u ginekologa hormonami, do tego zalecił mi Inofem. Ale z kolei moja koleżanka stosowała wyłącznie ten suplement.

~Iza Płonka

~Iza Płonka

Ola32, piszesz o Inofemie, Inofoliku i Inozytolu, ale o ile się orientuję, to nie ma takiego preparatu? Ten inozytol to składnik Inofemu (http://www.inofem.pl/) i Inofoliku. Chyba, że czegoś nie wiem. Ja tam kupuję Inofem, bo jest tańszy, a skład identyczny. Piję go dopiero trzy miesiące, ale widzę już efekty, tzn. w samopoczuciu dużo zmian na plus, zobaczymy jak z hormonami, bo badania robię za trzy tygodnie :).

NIUNIAM

NIUNIAM

Mnie również inofem zalecił gino, od 2 lat sie staramy o drugiego dziabąga i nic.Owulacja jest ale hormony w opłakanym stanie .Nam niestety nie pomógł , hormony jeszcze niższa-nawet przy wspomaganiu luteiną progesteron poniżej 1. w pierwszym mies kuracji skóre miałam spryszczoną strasznie, w drugim sie unormowało ale przez kolejny odczuwałam straszne zimno zarówno w nocy jak i w dzień bez względu na to jak grubo sie ubrałam czy pod iloma kołdrami spałam. W drugiej połowie drugiego miesiąca pojawiły się bóle głowy które trwały do końca trwania 3 mies kuracji. Badania potwierdziły straszny spadek progesteronu. Teraz jestem na kuracji środkiem w areozolu przyjmowanym doustnie -bombą witaminowo , mineralno regulująca układ hormonalny kobietek i podobno wspomagającym płodność. Preparat będzie dostępny za kilka mies w Polsce, obecnie w USA .Choć stosuje krótko widzę znaczna poprawę w samopoczuciu zobaczymy co zrobi z hormonami :>

43756 niuniam Kobieta, 40 lat, GORLICE
~księżniczka_lili

~księżniczka_lili

Oj, NIUNIAM to współczuję. Wiadomo, że nie każdemu pomaga to samo, może u ciebie bardziej skomplikowana sytuacja jest, bo generalnie słyszy się raczej, że te środki z kw. foliowym i inozytolem pomagają dziewczynom. Ciężka sprawa. A brałaś prawidłową dawkę? 2 saszetki dziennie, a nie jedną, tak jak na opakowaniu napisane? Bo powiem ci, że moja znajoma jak brała jedną saszetkę Inofemu, to też jakiegoś szału nie było, dopiero jak dwie zaczęła pić, to była widoczna poprawa.