Skocz do zawartości
Forum

Testy owulacjyjne a planowanie ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jestem tu nowa i jak każda z was jestem tutaj bo zdecydowałam się wraz z partnerem na dziecko.
Od 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne i ostatnią wzięłam 16 października i 20 pojawiło się plamienie. Bardzo zależy mi na zajściu w ciążę dlatego chcę dołożyć wszelkich starań aby się udało. Czytałam o testach owulacyjnych i mam zamiar zacząć je stosować od 10 dnia cyklu. Miałam ostatnio dużo stresów a czytałam, że stres zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, dlatego teraz każdego dnia staram się być pozytywnie nastawiona i zrelaksowana. W związku ze stresem schudłam, a z natury jestem szczupła, więc od tygodnia zwracam uwagę na to co jem i czy jest to wystarczająco dużo. Zwracam się do was z pytaniem w jaki sposób mogę jeszcze wpłynąć na zajście w ciążę? Mieszkam za granicą i nie mam tutaj wsparcia ze strony przyjaciół postanowiłam poszukać go u was.
Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Stosowalam mikroskop owulacyjny Afrodyta - jest do bani. Nigdy nie pokazywał mi dni plodnych. Testy owulacyjne zakupilam na Allegro (chyba 30 testow za 20 zl, w porownaniu do tych z apteki wychodziło mega tanio). Testy sprawdzily sie bardzo szybko, chyba w 2 miesiacu pomiarow testami owu bylam w ciazy. Staralismy sie okolo roku.
Aha i ta teoria ze za bardzo chcesz i dlatego nie wychodzi to sciema. Chcenie nie ma zadnego znaczenia, trzeba sie dowiedziec dokladnie kiedy masz owulacje i wtedy sie uda.
A z ta owulacja to nie tak łatwo, kalendarzyk i moje obserwacje sluzu nie pokrywaly sie z testami, no i tylko testy pomogly.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Tomka gratuluje :)

Ale moim zdaniem psychika duzo daje.
1 ciaza z zaskoczenia poprostu stalo sie :):)

2Ciaza wystarana prawie rok, zblizenia tak czesto jak sie dalo. M9ze nie raz nie bylo konkretnie w owu ale dni plodne tez sa od czegos... I nic za czesto o tym myslalam, ciagle chcialam zajsc w ciaze a jak odpuscilam i zdalam sie na los i przestalam dopatrywac sie urojonych objawow bum okazalo sie ze jestem w ciazy:) niestety nie dlugo bo 7 tygodni..:(

Po zabiegu moglam zaczac starac sie o nastepna ciaze po 1 miesiaczce. Tak tez zrobilismy ale nie dawalam zadnych szans na powodzenie. Musialam poukladac sobie w glowie ze to znowu bedzie trwac okolo roku wiec wogole o tym nie mysalalm przytulanki nawet nie byly tak czesto jak wczesniej przestalam sprawdzac na kiedy wypadaja plodne o owu poprostu seks byl dla przyjemnosci i bez mechanizmu "bo to te dni" jakim szokiem dla mnie bylo gdy po zabiegu po 2 miesiaczkach zaszlam w ciaze , 3 miesiaczki juz nie dostalam .

Umysl naprawde czasem potrafi nam wszystko blokowac a w ciaze mozna zajsc nie tylko w owulacje lecz i tez dni plodne wiec trzeba poprostu "mniej chciec" ;) przestac o tym tak intensywnie myslec a z seksu czerpac przyjemnosc a nie uprawiac go mechanicznie ze wzgledu na dni plodne czy owulacje...

Córcia styczen 2010r. Aniołek 17.09.2015http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiu2rjd9s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...