W oczekiwaniu na bociana

Starania o dziecko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola.bosko

ola.bosko

~kinia77
Bardzo chcemy mieć dziecko i zdecydowaliśmy się na leczenie niepłodności , wszelkie badania robiliśmy tutaj http://gameta.pl/diagnostyka-nieplodnosci/badanie-nasienia/
Pan doktor po zdiagnozowaniu problemu wprowadził odpowiednie leczenie. Czekamy na efekty.

Moja znajoma była w tej klinice, ale w końcu zmieniła lekarza i teraz jest w Invikcie. A jakie leczenie masz?

62997 ola-bosko Kobieta, 48 lat, Lublin
~Iwunia

~Iwunia

Cześć dziewczyny, macie któraś doświadczenie z kliniką w Czechach, np. Reprogenesis?

daria.dar

daria.dar

~kinia77, jakie badania mieliście i jaka była cena? Będziemy robić w Invikcie i jestem ciekawa, jak to jest w innych klinikach. Dzięki :)

62995 daria-dar Kobieta, 31 lat, Warszawa
~olifka

~olifka

~norkaaw
~patuszka-pietruszka
Starania o dziecko wspominam jako jeden z najciezszych okresów w moim życiu. :( było ciężko.. bardzo pomogło mi wsparcie i wiedza dziewczyn z ovufriend. tam wszystkie jadą na jednym wózku. Prowadziłam tam też obserwacje cyklu i okazało się, że moja owulka przypada najczęsciej na 20 dc, a my najcześciej staraliśmy trafic w 14-15 dzień. I po kilku cyklach w końcu się udało. Jak zobaczyłam dwie kreski na teście, radosc nie do opisania

z ciekawości zajrzałam na ovufriend i chyba tam zostanę. Po ilu cyklach Ci się udało?

u mnie udało się w trzecim cyklu

~Agaawy

~Agaawy

Ja tez już staram się z mężem o dziecko jakiś czas i nadal nic, niby jakoś bardzo się nie stresujemy, ale macie jakieś rady, żeby to trochę przyspieszyć? Jakieś konkretne jedzenie, sport, może suplementacja? Dużo czytam i pare osób pisało, ze mamadha plus dobrze wpływa na organizm jeszcze przed ciąża. Stosowała któraś z Was?

~Felicja340

~Felicja340

Nam lekarz powiedział, że do roku max 1,5 można starać się bez obaw, że to niepłodność. My w tym czasie próbowaliśmy wielu metod, suplementów i innych extra specyfików. A problem był banalny, nie każdy mój cykl był pełny. Oznaczało to, że plemniki nie miały czego zapładniać. Zaczęłam kontrolować sobie dni płodne za pomocą komputera cyklu myway, on na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego pokazywał mi kiedy starania mogą być najbardziej owocne. Po 5 cyklach udało się. Dziś nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej a komputer służy mi jako naturalna antykoncepcja. A kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

~Namist

~Namist

Co sądzicie o programie in vitro?

Jakie wymagania trzeba spelnić aby załapać się na rządowy program in vitro?

~Selferte

~Selferte

Aktualnie jest kilka wymogów jakie trzeba spełnić.
Tutaj masz adres centrum Gameta:
https://gameta.pl/blog/in-vitro-krok-kroku/
Na której masz dokładnie napisane na czym polega finansowanie programu i kto może w tym uczestniczyć.

Dodam, ze obecnie nie można starać się o dofinansowanie z rządu, ale takie dofinansowania są organizowane przez poszczególne samorządy. In vitro jest drogie tak więc moim zdaniem warto jest się zorientować o taką opcję.