W oczekiwaniu na bociana

Starania o dziecko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kalina29

~Kalina29

Dziewczyny doradzcie. Cykle mam 29 dniowe. Od 9 do 13 dc mialam sluz bardzo plodny, przejrzysty i rozciagliwy. Do tego w 13dc wieczorem silny bol prawego jajnika trwajacy do rana. Nastepnego dnia sluz kremowy, potem lekko galaretowaty i pozniej znowu kremowy. Dodam ze wzrost temp nastąpił dopiero 17 dc. Stad moje pytanie kiedy mogla byc owulacja? Dzis 20dc i sluz znowu kremowo wodnisty...nie mam pojecia jak to interpretowac. Starania byly 9,11,19 dc czy myslicie ze jest szansa?

~vinallar

~vinallar

Przy staraniu się o dziecko warto się przebadać, moja znajoma chorowała na PCOS i z tym był związany problem, dopiero dieta, ćwiczenia i suplement Ovarin pomogły jej wyrównać gospodarkę hormonalną i zajść w ciążę.

~Lulu86

~Lulu86

Hej dziewczyny, pisze tak dla pocieszenia i dodania nadzieji. Mialam stwierdzone pco , nieregularne dlugie cykle, plamienia pomiędzy okresami. O pierwszego syna starałam sie 1,5 roku , nast ciąża niestety stracona po 2 latach starań. Potem wir pracy, zupelnie sie zapomnialam i pyk , niespodzianka, najśmieszniejsze jest to ze juz w październiku zatrzymał sie okres, test zrobilam pod koniec listopada a u gin wyszlo że zaszlam wlasnie w listopadzie czyli jakby wypadł mi jeden cykl , wlasnie kiedy spodziewalam sie okresu zaszlam w ciążę hahaha teraz juz mna finiszu, bedzie synek ;) także dziewczyny wiecej luzu i życzę wam takich niespodzianek.

,

~Karmonella

~Karmonella

Witam ! Chciałam prosić o wasze rady.
Mianowicie zaczełam brać tabletki anty "Belara" 11.06 co prawda pominełam 4 tabletki w tych dniach współżyłam z narzeczonym bez żadnego zabezpieczenia po ostatniej tabletce czekam na krwawienie z odstawienia w 7 -dniowej przerwie mija 9 dzień a krwawienie się nie pojawiło . Chciałam zapytać czy moze byc to ciaza?

~Eli1

~Eli1

Możliwe. Zrób test ciążowy.
Ja się staram o ciążę już 8 cykli. Miałam niedoczynność tarczycy ale informowałam TSH bez leków sam selen 1x1 i napar z kolendry. Mam PCOS bez żadnych super objawów prócz braku owulacji. Ten cykl zaczynam teraz z clo, estrofem, duphaston, olej z wiesiołka i inofem. Mam nadzieję że się uda !

~gosc 242

~gosc 242

Z doświadczenia wiem, że wszystko zależy głównie od wieku potem od zdrowia i częstości stosunków przez cały miesiąc ( najlepiej co dwa dni - lepsza jakość plemników i nigdy nie wiesz kiedy może się udać). Dieta też jest istotna (gotowane , zielone, ryby , rezygnacja ze słodyczy i przetworzonego jedzenia). No i żel intymny -to chyba podstawa bo z kwasem mlekowym ( np Feminium) będzie tworzył w pochwie kwaśny odczyn i zabijał plemniki. Żel Conceive plus jest całkiem ok lub nie używanie niczego. Ja starałam się ponad pół roku ( paski, temperatura, mikroskop itd.), było poronienie samoistne i próba wmówienia mi że mam zespół policystycznych jajników. Już miałam wykonać wszystkie szczegółowe badania i rozpocząć leczenie ale.... Czekając na wizytę u lekarza postanowiłam zmienić 3 rzeczy ( dieta, żel i częstość stosunków przez cały miesiąc). Przeszłam na 10 dniową dietę ( podobną do diety kopenhaskiej ale bez ograniczenia ilościowego i z dodatkami np słonecznik migdały pestki dyni i dodatkowe warzywa), zmieniłam żel i co dwa dni kochałam się z mężem. Po tygodniu zaszłam w ciążę. Co ciekawsze zaszłam w zupełnie innej części cyklu ( tydzień wcześniej niż miałam zawsze owulację (a cykle miesiączkowe miałam stałe). Mi się udało może i Wam pomoże!

~gosc 242

~gosc 242

Aha pogodziłam się z myślą, że na dziecko możemy czekać kolejny rok lub dłużej. Zajęłam głowę innymi rzeczami - zaczęłam planować podróże, skupiałam się głównie na tym co mogę robić ulubionego póki nie jestem w ciąży. Przed pierwszą zaplanowaną podróżą miałam 2 kreseczki na teście , wielki uśmiech i łzy szczęścia na twarzy.

~junng

~junng

my się staramy od paru miieięcy, jak na razie to jedyną moją formą przygotowa jes branie codziennie mama dha premium, mój ginekolog mi zalecil te witaminki, czuję się po nich dobrze, trochę pracuję nad dieta ale różnie z tym vywa do długo pracuję i czsto dopiero wieczorem mam coś czas zdrowszego zjeść

Ewelain

Ewelain

Z narzeczony straraliśmy się o dziecko prawie 2 lata. Pomógł nam dr Jankowski w Krakowie w Feminie gdzie usuwałam wcześniej torbiel. Jestem wreszcie mega szczęsliwa bo jestem w 7 miesiącu!

61150 ewelain Mężczyzna, 29 lat, Kraków