Skocz do zawartości
Forum

Słabe kreski na teście


Rekomendowane odpowiedzi

Gość agulla123

nie chcę robić nadziei, ale przytoczę, jak to było ze mną - zrobiłam 2 testy - pierwszy w poniedziałek i wyszedł negatywny (po jakiś 15min jak spojrzałam pojawił się glisty ślad drugiej, ale po takim czasie testy nie nadają się już do analizy), drugi w środę i druga kreska była ledwo widoczna. Tego samego dnia zrobiłam beta hcg i wynik potwierdził, że jest to ciąża- wczesna (ok 4 tydzień), ale jednak. Teraz jestem w 7 miesiącu. Na początku czytałam, że testy raczej mylą się z wynikiem negatywnym aniżeli pozytywnym. Najlepiej zrobić test z krwi i się uspokoisz :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej możesz być w ciąży a testy mogą wyjść negatywne nawet będąc w ciążę, jeśli są zrobione jak poziom hormonu jest zbyt niski. Większość testów jest o czułości 25 mIU/ml (przynajmniej w PL) więc jeśli zrobiłaś test nim poziom hormonu osiągnął ten poziom, to test mógł być negatywny. Rozumiem, że testy ze słabą kreską wykonałaś później więc wnioskuję, że twój poziom hormonu był w pobliżu czułości testu i stąd słaba kreska.
Jeśli więc chcesz mieć pewność co do ciąży, możesz powtórzyć za kilka dni test (poziom hormonu w ciąży szybko rośnie) lub iść na badanie z krwi (nawet w UK nie powinni w laboratorium robić z tym problemu).
Pozdrawiam i daj znać jaki będzie wynik.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę, że warto test powtórzyć za kilka dni, choćby za dwa, z samego rana, ze środkowego strumienia ;)
Mnie się druga SŁABA kreska pokazała, gdy okres spóźniał się 2 tygodnie! A przy pierwszej ciąży, jeszcze przed spodziewanym okresem. Hormony szaleję.
Ładnie Ci napisała Margeritka, na wszelk wypadek zachowuj się, jakbyś była w ciąży...bądź dobrej myśli i dbaj o siebie!

Odnośnik do komentarza

zrezygnowała nie smuć się :) wiem co czujesz - ja to samo przezywałam miesiąc temu...
Na pewno się uda :)
Próbuj dalej. Wiem po sobie, że stres i myślenie czy się udało czy nie też może wpływać na opóźnienie okresu. Ja już miałam drugą kreskę bardzo słabą na teście już mieliśmy umówioną wizytę do lekarza mieliśmy powiedzieć rodzicom a tu okres się pojawił dlatego żadnej z dziewczyn nie życzę takiego rozczarowania
Musimy troszkę wyluzować choć wiem, że to trudne i niedługo będziemy wymieniać się spostrzeżeniami naszych magicznych 9 miesięcy w ciąży czego nam życzę :)

Odnośnik do komentarza

Zrezygnowana nie rezygnuj i nie trać nadziei. Też miałam bladą kreseczkę, która była, ale się zbyła wraz ze spóźnioną miesiączką. Podejrzewam ciąże biochemiczną albo bardzo wczesne poronienie. Za to na następny miesiąc była już gruba, piękna kreska, a mój syn kończy właśnie roczek. Czasami tak organizm przygotowuje się do ciąży - słowa lekarza. Tak więc nie załamuj się, uda Ci się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...