W oczekiwaniu na bociana

Zespół policystycznych jajników - zajście w ciążę

Odpowiedzi znajdują się poniżej

sue

sue

no tak, tylko, żeby zrobić badania u 3 róznych lekarzy - biorąc pod uwagę termin oczekiwania do dobrego, a nie byle jakiego - to są dwa jeśli nie 3 miesiące czasu, a więc zwłoka.
u mnie objawy są dość jednoznaczne, ale zobaczymy póki co, co powie dziś mój lekarz.

37431 sue Kobieta, 33 lata, Zielona Góra
silver

silver

Przy PCO, trzeba monitorować cykl, ponieważ owulacja z uwagi na wydłużone cykle nie występuje "książkowo" tj u kobiet które miesiączkują regularnie, tzn, nie jesteśmy w stanie dokładnie same przewidzieć kiedy owu powinna być, testy owulacyjne też są do kitu w naszym przypadku ponieważ z uwagi na podwyższone LH przy PCO prawie zawsze wychodzą pozytywnie. Ja monitorowałam 4 cykle, i właśnie w 4 zaszłam w ciąże. przede wszystkim trzeba się uzbroić w cierpliwość, wiem że łatwo powiedzieć ale im bardziej się pragnie zostać mamą tym bardziej nie wychodzi, Ja o ciąży dowiedziałam się kiedy wszystkie emocje opadły i myślałam że okres się spóźnia ot tak po prostu, poszłam na rutynową wizytę i dowiedziałam się że jestem w 7tc. :)

37460 silver Kobieta, 34 lata, warszawa
sue

sue

silver, nic tylko pozazdrościć :)
póki co trzeba żyć normalnie,ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, wizyty na monitoringu ja staram się traktować jak wizyty u dentysty - a te bardzo lubię :P
trzeba się tylko uzbroić w cierpliwosć i ... grubą kasę :P

silver

silver

sue, nie ma czego zazdrościć kochana, w 13tc zawalił mi się świat, moje dziecko było bardzo chore a ja nie mogłam mu pomóc, moja mała córcia odeszła 11.01 .2014 :( w 18tc. teraz została pustka której nie da się niczym i nikim wypełnić, oby nikt nie musiał przechodzić tego co my...
Dobrze jest mieć lekarza który np pracuje w szpitalu wtedy dużo kasy zostaje w kieszeni, albo właśnie tj wspominałam abonament w Luxmedzie albo Enelmedzie, inaczej można zostać bankrutem, badań jest mnóstwo, plus co miesięczny monitoring.

sue

sue

ojej :( przykro mi ...

no wlaśnie wiesz co, ja mam abo w lux medzie, ale mój lekarz akurat od tego miesiąca sobie postanowił, że pacjentki na lux med będzie przyjmował tylko w poniedziałki :/ i to zrobiły się nagle mega kolejki, więc jak chcę chodzić 2 razy w tyg, to w czwartki wizyta płatna niestety :/ trochę mnie to podłamało, bo spora część wypłaty pójdzie na "spotkania" :/
no chyba, że coś rozsądnego dzisiaj wymyśli, najgorsze jest to czekanie w kolejce... kiedy słyszysz bicie serca czyjegoś dziecka ... ;(

silver

silver

ja robiłam tak, że chodziłam na wizyte raz w miesiącu, ale zawsze prosiłam o skierowanie na usg żeby podejrzeć prace jajników, nie wiem ile trwają Twoje cykle, ale ja biorąc clostilbagyt miałam co 28 dni okres, więc łatwo było wyliczyć dni płodne, i kiedy tylko zbliżały się te dni, to szłam na usg i lekarz mi mówił że np owulacja bedzie za dwa trzy dni no i dalej wiadomo co trzeba robić:) pamiętaj tylko żeby co miesiąc mieć ważne skierowanie, żeby nie przegapić żadnej szansy na bobasa :) uda się zobaczysz, i to szybciej niż Ci się wydaje i w najmniej oczekiwanym czasie:) a wtedy sobie pomyślisz ta silver z parenting miała racje :)

sue

sue

Byłam wczoraj na usg, 10 dc, a pan doktor powiedział, że jak na 10dc to mam piękny pęcherzyk, 15mm, więc póki co każe jeszcze popróbować naturalnie.
w lutym wybieramy się na urlop, a po urlopie kazał zbadać nasienie małzonka ;)
czyli wykluczamy wszystko po kolei.
jak będzie nasienie ok, to wracamy do mojego tematu, czyli prawdopodobnie hsg, żeby zobaczyć czy cos może pęcherzykowi na przeszkodzie nie stoi.

silver

silver

Życzę powodzenia w starankach:), my z mężem też zaczynamy walkę o nasze drugie maleństwo .

sue

sue

silver, trzymam za Was gorąco kciuki z całej siły i życzę ci szczęścia pod sercem, pisz co jakiś czas jak Wam idzie :*

silver

silver

Sue, i jak tam u Ciebie? coś nowego słychać? ja byłam ostatnio u swojego lekarza, dostałam metformax 500 do brania 2*dziennie, tak samo jak przed I ciążą, dobrze działa na jajniki, reguluje cykl i pomaga w owulacji. Ty dostałaś jakieś leki?