W oczekiwaniu na bociana

Zespół policystycznych jajników - zajście w ciążę

sue

sue

Witam Was kobietki !
We wrześniu postanowiliśmy się z mężem zabrać za rozszerzenie rodziny.
Daliśmy sobie trochę czasu, bez napinki.
w grudniu wybrałam się do lekarza, ponieważ spóźniał mi się okres, ale wiedziałam, że w ciąży nie jestem.
dopóki przyjmowałam pigułki, wiadomo jajniki pracowały inaczej i wszystko było w porządku.

na tej wizycie w grudniu lekarz pokazał mi dokładnie obraz jajników i oznajmił, że wygląda to na zespół policystycznych jajników, w lekkim stopniu.

badania hormonalne mam zrobione, jedyne, do czego ewentualnie możnaby się przyczepić to progesteron, ale na upartego mieści się w bardzo dolnej granicy /2,2/

chciałam Was dziewczyny zapytać jak tak naprawdę wygląda staranie się o dziecko z tym ustrojstwem?
Od czasu wizyty myślę tylko o tym...
wybieram się na dniach znów do lekarza, kazał się pojawić po okresie.

37431 sue Kobieta, 32 lata, Zielona Góra

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

Witaj, przede wszytskim ja potwierdziłabym diagnozę u innego lekarza - to nie zaszkodzi, a znam przypadki, kiedy jeden lekarz mówił o tym zespole, a drugi powiedział, że tego nie ma u tej samej osoby...więc bywa różnie, ta moja znajoma nie miała problemów z zajściem w ciążę, mam nadzieję, że u Ciebie niedługo również będzie dzidzia, trzymam kciuki!!!!

--

http://www.rodzicenaczasie.pl/ http://www.suwaczki.com/tickers/3i49vcqgt21lddp7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h7fbnc5wv.png

27583 margeritka Kobieta, 32 lata, Lublin
sue

sue

wybieram się najpierw na obserwację cyklu, okaże się, czy rzeczywiście znów obraz będzie nieprawidłowy, na razie staram się być dobrej myśli, bo nie ma co się nastawiać nie wiadomo jak.
nie mniej jednak chętnie poczytam o doświadczeniach innych kobitek :)

silver

silver

Cześć dziewczyny, ja o zespole policystycznych jajników dowiedziałam się w marcu 2013r. u mnie sprawa wygladała tak, że od zawsze miałam nieregularny okres ale lekarze przez wiele lat to bagatelizowali, okres był regularny tylko wtedy kiedy stosowałam antykoncepcje. oprócz nieregularnego okresu nie mam żadnych innych objawów PCO, nie jestem ani otyła ani nie mam nadmiernego owłosienia jak to zazwyczaj bywa przy tym schorzeniu. żeby jednoznacznie stwierdzić czy rzeczywiście ma się PCO trzeba zrobić badania hormonalne tj. LH:FSH, i testosteron to takie podstawowe. moje leczenie wygladało tak, że przez 3 cykle brałam clostilbagyt na wywołanie owulacji oraz dwa razy dziennie metformax, w ciąże zaszłam w 4 cyklu w którym nie brałam już clo a jedynie metformax, niestety ciąże straciłam w 18tc. dodatkowo należy stosować diete, zero słodyczy, mało smazonych i tłustych potraw, a za to jak najwięcej warzyw i owoców, oraz ryb. Bez leków próbowaliśmy z mężem przez pół roku i niestety bez skutków, ale mam znajome które również cierpią na PCO i zaszły w ciąże bez żadnego leczenia. właściwa dieta to połowa sukcesu.

37460 silver Kobieta, 33 lata, warszawa
~ewelk

~ewelk

hej!
Silver i pozostałe dziewczyny, czy mogłybyście podać namiar na dobrego lekarza w Warszawie?

Olgaak

Olgaak

Witaj Sue,
na początku potwierdź tą diagnozę. U mnie zespół policystycznych jajników zdiagnozowali jak miałam 16 lat. Przez wiele lat każdy lekarz mówił mi, że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Przez 6 lat brałam przeróżne proszki, hormony, tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu 2012 roku odstawiłam absolutnie wszystko i postanowiłam zaufać naturze. Pierwszą ciążę pozamaciczną w maju zeszłego roku poroniłam. Wtedy lekarz zalecił mi pobranie progesteronu. Teraz jestem w 23 tc. Pierwsze 4 miesiące były zagrożone i leżałam plackiem, brałam proszki na podtrzymanie. A w maju przyjdzie na świat moja zdrowa i silna pierwsza córeczka.
Także głowa do góry. Nie możesz wpaść w pułapkę paniki i wybiegania w daleką przyszłość z pesymistycznymi wizjami. bo to może tylko przedłużyć proces leczenia.
Powodzenia :)

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68042.png

37392 olgaak Kobieta, 29 lat, .
silver

silver

jezeli masz abonament w Luxmedzie to polecam dr Kaminskiego,przyjmuje w Mariocie,jest bardzo dobrym specjalista w tej dziedzinie,ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze bardzo ciezko sie do Niego dostac,mozesz sie umowic ewentualnie do Niego prywatnie,namiary znajdziesz na znanylekarz.pl. on na pewno zacznie od badan hormonalnych zeby sprawdzic czy rzeczywiscie jest to PCO.

silver

silver

Olgaak,jak dlugo sie staralas o druga ciaze? bralas w trakcie jakies leki? my za jakis czas z mezem bedziemy dalej walczyc o ukochane malenstwo. trzymam kciuki zeby wszystko bylo u Ciebie ok do samego rozwiazania;-)

Olgaak

Olgaak

Brałam progesteron i zaszłam w drugą ciążę po 3 miesiącach

--

sue

sue

Olgaak
Witaj Sue,
na początku potwierdź tą diagnozę. U mnie zespół policystycznych jajników zdiagnozowali jak miałam 16 lat. Przez wiele lat każdy lekarz mówił mi, że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Przez 6 lat brałam przeróżne proszki, hormony, tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu 2012 roku odstawiłam absolutnie wszystko i postanowiłam zaufać naturze. Pierwszą ciążę pozamaciczną w maju zeszłego roku poroniłam. Wtedy lekarz zalecił mi pobranie progesteronu. Teraz jestem w 23 tc. Pierwsze 4 miesiące były zagrożone i leżałam plackiem, brałam proszki na podtrzymanie. A w maju przyjdzie na świat moja zdrowa i silna pierwsza córeczka.
Także głowa do góry. Nie możesz wpaść w pułapkę paniki i wybiegania w daleką przyszłość z pesymistycznymi wizjami. bo to może tylko przedłużyć proces leczenia.
Powodzenia :)

no tak, ale jak jeszcze powinnam potwierdzić diagnozę?
badania hormonalne mam zrobione /jak wcześniej wspomniałam tylko progesteron mógłby być wyższy, reszta w normie/, na usg widziałam ostatnio niepęknięte pęcherzyki wokół jajników.
dziś jest 10 dzień cyklu, wybieram się na wizytę, zaczniemy obserwować w którym miejscu następuje "błąd"

Olgaak

Olgaak

Ja byłam u trzech lekarzy, zrobiłam wszystkie badania u każdego i wtedy miałam 3 niezależne diagnozy.

--