W oczekiwaniu na bociana

Kwas foliowy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

eosia

eosia

ja też biorę folik, biorę dopiero trzeci miesiąc

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyebgdvuj3l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yda9zax6q7.png

43535 eosia Kobieta, 29 lat, Mazowieckie
małgosiaczek

małgosiaczek

Ja biorę Chela ferr. W pierwszej ciązy miałam problem z doborem odpowiedniego preparatu bo miałam nudności. Teraz lekarz mi polecił wypróbować chela ferr i naprawdę jestem zadowolona. Nic mi się nie dzieje :)

42863 malgosiaczek Kobieta, 34 lata, KRaków
~Magi27

~Magi27

Od początku ciaży przyjmuje Folik w dawce 0,4 mg. Jem go raz ma dobę po posiłku. Jednak dopiero nie dawno wyczytałam że powinno się go przyjmować w trakcie jedzenia. Czy może to mieć jakiś wpływ na dzidziusi?

~Mao_Tao

~Mao_Tao

Ja też biorę kwas foliowy i generalnie powinno się w trakcie posiłku, juz tak wyrobiłam sobie nawyk, że zawsze do obiadku tabletka Foliku :) Ale wydaje mi sie, że nie powinno to mieć jakiegoś dużego znaczenia czy przyjmiesz go przed lub po posiłku.

~lamka

~lamka

Ja na ostatniej wizycie poinformowałam ginekolog, że w ciągu kilku miesięcy chciałabym rozpocząć starania o dzidziusia, no i też powiedziała, żeby brać folik ;) sprawdziłam czy nie ma na rynku czegoś lepszego, ale to jedyny kwas foliowy w formie leku z tą optymalną dawką 0,4mg, także łykam od dwóch tygodni, oczywiście żadnych skutków ubocznych

~Kalliope

~Kalliope

A przy foliku moga nastapic jakieś działania uboczne, biorę 1 tabletkę dziennie, zalecana dawka - więc chyba w tym przypadku nie powinnam sie o nic martwić?

~lamka

~lamka

nie ma żaadnych skutków ubocznych przyjmowania kwasu foliowego :) tzn. jeżeli baardzo długo przyjmuje się najwyższą dawkę, która jest tylko na receptę mogą pojawić się kryształy kwasu foliowego w moczu, ale nikt normalnie nie przyjmuje takich dawek :) zwykła dawka 0,4 mg niczym takim nie grozi, nawet po wieeelu latach

~sannas

~sannas

warto podrzucać kwas foliowy swojemu partnerowi, bo polepsza jakość nasienia ;-)

~lamka

~lamka

a to też słyszałam, coś z ruchliwością plemników? :)

~sannas

~sannas

ruchliwość i ogólnie jakość, kwas foliowy bierze udział w tworzeniu się nowych komórek