Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy


Gość Martaa77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ksiuksiu

Co rozumiesz przez badania jaką ma się krew? Jeśli chodzi ci o grupę to koniecznie, przecież może wystąpić konflikt serologiczny :/ morfologię zresztą też, wszystko musi być ok jeśli chcesz zajść w ciążę. A co do kwasu foliowego tabletki mamadha premium są bardzo w porządku. Łykasz dwa razy dziennie do posiłku i masz zapewnione wszystko czego potrzeba :) mi się po nich ani nie odbijało, ani nie mdliło chociaż moja znajoma miała tak po innych suplementach

Odnośnik do komentarza

co to znaczy w czystej postaci? Porównuję skład mama dha premium i folika, kwasu foliowego mają tyle samo, w mama dha premium jest w tej bardziej przyswajalnej forie, a oprócz tego ma dha, magnez które tez są zalecane przed PTG, po co brać kilka rzeczy oddzielnie skoro można mie wzystko w 2 tabletkach

Odnośnik do komentarza
Gość wiolettaKt

Lepiej niż sam kwas foliowy brać jakieś witaminy z lepszym składem. Oczywiscie też bez przesady, nie trzeba łykać wszystkiego. Z tego co mówi mój lekarz to niezbędne są kwasy dha, witamina d, jod, magnez i kwas foliowy. Mi polecił mama dha premium, bo mają to wszystko w składzie.

Odnośnik do komentarza

ja wychodzę z takiego samego założenia, zdecydowanie lepiej brać 1 tabletkę która zapokaja wszystkie potrzeby związanie z witaminami niż kilka, właśnie z tego względu zdecydowałąm się na przyjmowanie mama dha premium żeby zapewnić dziecku odpowiedni poziom witamin to musiałabym codziennie jeść 2 kg szpinaku, a która z Nas jest w stanie codziennie tyle go zjeść< stąd otrzeba przyjmowania witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilka123

Kwas foliowy powinno przyjmować się przynajmniej przez 3 miesiące. Później należy zrobić badania. Następnie oprócz suplementów warto jest kontrolować sobie swój cykl a dokładnie dni płodne. To bardzo usprawnia proces zachodzenia w ciążę, zwłaszcza po hormonach gdy cykl może być rozregulowany. Ja do tego używałam komputera cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy jest brany głównie przez kobiety w ciąży. Jednak tak naprawdę powinien być przyjmowany nie tylko przez nie ale powinniśmy wprowadzić go do swojej diety na stałe. Wpływa na wiele rzeczy i nie zawsze mozna go uzupełnić dietą. Niedobór kwasu foliowego może byc groźny.

W codziennym pożywieniu występuje w takich skłądnikach jak:
warzywa: sałata, szpinak, brokuły, kapusta, kalafior, brukselka, szparagi, bób, zielony groszek, buraki, pomidory
ziarna, orzechy, pełnoziarniste pieczywo
owoce cytrusowe, np. pomarańcze
produkty pochodzenia zwierzęcego: wątroba, jaja, sery
drożdże

Odnośnik do komentarza

Witam. Zauważyłam ten wątek, ponieważ przez rok mi suplementy dla kobiet w ciąży podbiły kwas do 18.70 przy normie lab 26. W ciąży już nie jestem, 2 poronienia w ciągu ostatnich 12 mcy. Chciałabym Was ostrzec, bo sama długo żyłam w przeświadczeniu, że mam wręcz mało kwasu, że to nie tak. Taki poziom oznacza kumulowanie się kwasu a nie wchłanianie, stąd dziecko go nie dostanie. Dodam, że nie mam mutacji z zakresu wchłaniania kwasu czyli mutacji mthfr. Mam tylko jedną mutację polimorfizm pai 1 co może wpływać na krzepnięcie krwi, ale jest układ heterozygotyczny. Na fb jest grupa mthfr polska, gdzie możecie o kwasie poczytać, generalnie widełki jakie spotkałam błędnie odnoszą się fo norm lab, które podają wynik wcale nie dla kobiet w ciaży, tylko jakiś ogólny dla populacji, tak jak jest z tsh, też jak wiecie tsh przy staraniach to najlepiej 1-1.5. Wracając do kwasu przeszłam na pełny metylowany, tzw.2 formy kwasu w suplementach to bzdura reklamowa. Takze warto zbadac swoj kwas, najlepiej jakby bylo max 14 , a podaja czasem nawet ze np.od 1.8 do 9. Poza tym bada sie tez wit D po 14 dniach bez suplementacji, wit b12 oraz homocysteine ( max 8). Takze uprzedzam nie kazdy lekarz to wie. Zaden zwykly gin mi tego nie powiedzial. Oczywiscie obok suplementacji normalnie jemy duzo np.zielonych warzyw, natomiast przy wysokim kwasie unikajcie mleka oraz oczywiscie palenia.

Odnośnik do komentarza

kwasu foliowego nie da się przedawkować, a niedoboy są bardzo niebezpieczne dla dziecka, bez sensu rozsiewa ć takie plotki bo ktoś to jeszcze weźmie na poważnie i przestanie suplementować, a skutki moga być nieodwracalne. Kilka miesięcy przed ciążą zaczęłam brać mamadha premium, potem brała cała ciążę i cały czas miałąm wyniki w normie, czułam się ok.

Odnośnik do komentarza
Gość terassa

Nie boisz sie, że sam kwas foliowy to za mało? Wiadomo, że jest on ważny dla też przydatne sa inne składniki takie jak DHA bardo ważne dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka, magnez który zapobiega skurczom, ja dlatego wolałam brać mamadha żeby mieć wszystko co potrzebne w 1 tabletce.

Odnośnik do komentarza
Gość adriana123

DHA to jeden z pięciu zalecanych składników i na pewno warto go brać ale nie samego, żeby nie łykac kilku różnych rzeczy wolę mamadha, mam 5 w 1 i wiem z wszytkie braki są uzupełnione. A ten suplement ma najwięcej dha z kilkunastu supli jakie porównywałam bo aż 800 mg

Odnośnik do komentarza
Gość Grażka444

nie odczuwam żadnych efektów ubocznych i polecam Tobie brać z witaminą D3 :) I wiesz, szybko pójdzie jak będziesz sprawdzać płodne, bo kalendarzyk to lipa ;/ mi się przydał tester afrodyta, możesz go używać wiele razy. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość AdrianaXc

Ja brałam kwas foliowy tak pół roku przed, po trzech miesiącach poszłam do lekarza i robiłam też badania. ON zalecił mi iwtaminy mama dha premium bo wyszły jakieś tam niedobory. Powiwedział, że akurat mi się to unormuje i przygotuję się dobrze do ciąży. W tych witaminach jest właśnie kwas foliowy, a do tego też dha i magnez nawet:)

Odnośnik do komentarza

~Gosia223
Ten Naturell Folian jest to 100% aktywna forma kwasu foliowego, a czasem wcale tak nie jest, polecam patrzeć na składy suplementów.

Chodzi o ten lepiej przyswajalny kwas foliowy? Jaki to jest koszt? Kiedyś widziałam w aptece internetowej jakiś suplement za kilkadziesiąt zł, ja wiem, że na zdrowiu się nie oszczędza, ale koszt przez całą ciążę był naprawdę spory.
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, jest to 100% aktywna forma kwasu foliowego biorównoważna z folianem występującym naturalnie w pożywieniu i nie wymaga przetwarzania. Nie ma tam, żadnych ulepszaczy, zapychaczy itd. czegoś co nie jest potrzebne. Też biorę Naturell Folian, wybrałam ze względu na skład i cenę.

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy powinno się brac już przed planowaniem ciąży bo jego niedobór może prowadzić do wad płodu. Ja przed ciąża brałam witaminy mama dha premium, to kompleks witamin dla kobiet w ciazy już z kwasem foliowym także nie trzeba pamietac o kilku tabletkach dziennie

Odnośnik do komentarza

Ja w okresie starania o dziecko jak i potem całą ciążę brałam tylko mama dha premium. Kwas foliowy to podstawa przy planowaniu dziecka, bo zmniejsza ryzyko min. wystąpienia wady cewy nerwowej . A kwasy dha są potrzebne do tego, aby u dziecka prawidłowo wykształcił się i funkcjonował mózg oraz wzrok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...