Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy


Gość Martaa77

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku ciaży przyjmuje Folik w dawce 0,4 mg. Jem go raz ma dobę po posiłku. Jednak dopiero nie dawno wyczytałam że powinno się go przyjmować w trakcie jedzenia. Czy może to mieć jakiś wpływ na dzidziusi?

Odnośnik do komentarza

Ja też biorę kwas foliowy i generalnie powinno się w trakcie posiłku, juz tak wyrobiłam sobie nawyk, że zawsze do obiadku tabletka Foliku :) Ale wydaje mi sie, że nie powinno to mieć jakiegoś dużego znaczenia czy przyjmiesz go przed lub po posiłku.

Odnośnik do komentarza

Ja na ostatniej wizycie poinformowałam ginekolog, że w ciągu kilku miesięcy chciałabym rozpocząć starania o dzidziusia, no i też powiedziała, żeby brać folik ;) sprawdziłam czy nie ma na rynku czegoś lepszego, ale to jedyny kwas foliowy w formie leku z tą optymalną dawką 0,4mg, także łykam od dwóch tygodni, oczywiście żadnych skutków ubocznych

Odnośnik do komentarza

nie ma żaadnych skutków ubocznych przyjmowania kwasu foliowego :) tzn. jeżeli baardzo długo przyjmuje się najwyższą dawkę, która jest tylko na receptę mogą pojawić się kryształy kwasu foliowego w moczu, ale nikt normalnie nie przyjmuje takich dawek :) zwykła dawka 0,4 mg niczym takim nie grozi, nawet po wieeelu latach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...