Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy


Gość Martaa77

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kobietki. Moja pani ginekolog powiedziała, że przyjmując kwas foliowy w dawce 0.4 mg dziennie nie ma żadnych skutków ubocznych. Pora dnia też nie ma raczej znaczenia, natomiast kwas foliowy bardzo słabo się wchłania. Zanim dojdzie do naszego jelita cienkiego, zostaje prawie całkowicie zniszczony w żołądku. Wchłanianie kwasu foliowego bardzo poprawia witamina C, więc można sobie razem łykać. JA brałam folik 3 miesiące, a teraz biorę foliren, który znalazłam tutaj w fińskiej aptece. Zero skutków ubocznych :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fyx8dtv3v29zb.png

Odnośnik do komentarza

Pora dnia nie ma znaczenia, a dawkowanie to zazwyczaj 1 tabletka dziennie, czyli 400 mikrogramów, z tego co tu wyczytałam Kwas foliowy - czym właściwie jest powinno się go przyjmować co najmniej miesiąc przed zajściem w ciążę. Ale najlepiej skonsultować się jeszcze z lekarzem, żeby mieć całkowitą pewność :)
Spożywaj też produkty zawierające kwas foliowy (szpinak, brokuły, pomarańcze...) ale tak jak rodeoqueen pisze, słabo się wchłania, dostarczanie go jedynie w taki sposób zdecydowanie nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Ponoć dobrze przyjmować kwas foliowy przynajmniej 3 miesiące przed zajściem w ciążę.
W moim otoczeniu miałam 3 kobiety, u których skutkiem ubocznym łykania kwasu foliowego był swąd rąk. Łykały folik, choć to chyba bez znaczenia. Po prostu nie mogły łykać tabletek. Wzbogacały dietę w warzywa z kwasem foliowym.

Odnośnik do komentarza

Kwasu foliowego nie da się przedawkować i fajnie, że zwróciłyście uwagę że się ciężko wchłania.
Na rynku są dostępne kompleksy witamin z kwasem foliowym i olejami rybnymi i wiele kobiet stosuje je zamiast kwasu foliowego myśląc, że dostarcza swojemu organizmowi max wartości. I co z tego, że ilość kwasu foliowego to dzienne zapotrzebowanie dawki. Powinno się mimo wszystko stosować dodatkowo tabletki samego kwasu foliowego, taką poradę mi dała znajoma farmaceutka. Dodatkowo powiedziała, że te kompleksy witamin - tabletki i kapsułki podczas jedzenia należy brać. Natomiast kwas foliowy nie ma żadnych wymagań więc każda pora jest dobra. Ważne by zachować dzienną dawkę.
Ja stosuję Folik i do tego kompleks witamin dla kobiet w ciąży i tych planujących właśnie z olejami rybnymi. Dzięki temu przygotowuję swój organizm do ważnej roli i zmian akie w nim zajdą. To samo potwierdziła mi moja ginekolog.

Odnośnik do komentarza

wiele razy kupowałam w aptece kwas foliowy i nigdy w żadnej aptece nie znalazłam tego właśnie produktu.
Zapewne jest to nowość?
W aptekach można kupić tabletki zawierające inozytol. Więc jeśli ktoś ma kwas foliowy a chce wzbogacić bo o inozytol tak jak koleżanka Ania pisała o zaletach go zażywania to niech kupi w aptece Inozytol i będzie taki sam efekt.
Pozwoliłam sobie zajrzeć w wikipedię co to jest ten inozytol i trzeba było się dokładnie w konkretniejsze źródła wczytać że ma wpływ na płodność - konkretniej gospodarka hormonalna. W każdym natomiast, że poprawia samopoczucie, wpływa na wątrobę, serce.
No tak samopoczucie nasze jest bardzo ważne, serce tez ważne bo ma dla kogo bić :)

Odnośnik do komentarza

apteka aptece nierówna, w dzisiejszych czasach widać przepaść między zaopatrzeniem w różnych miejscach.
Nie byłoby dziwne gdyby pytając w aptece o Inofolic pani/pan farmaceuta powiedzieli, że nie ma i że nie słyszały o takim leku.
Apteki internetowe polecam - mają przystępne ceny w porównaniu z tymi stacjonarnymi - ceny często o połowę niższe

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z suplementami diety lepiej nie przekombinować - bierzcie dodatkowe witaminy wtedy kiedy zaleci to ginekolog. Jedno co na pewno trzeba brać 3 miesiace przed i w 1 trymestrze ciazy to kwas foliowy - w tym wypadku polecam Folik, - który jest lekiem, a nie suplementem. I fakt - warto zajrzec do roznych aptek - w necie najczesciej najtaniej 90 tabletek mozna kupic za ok 15 zł.

Odnośnik do komentarza

W ciąży jak i podczas planowania (ok.6tygodni wczesniej) należy przyjmować kwas foliowy, lub suplement diety z kwasem foliowym przystosowany dla kobiet w ciąży i w okresie planowania. Ja polecam osobiście Femibion natal 1, a od 13 tc natal 2, biorę cały czas, wyniki mam dobre, dzidzia rozwija się prawidłowo, więc polecam! Dodatkowo ma trochę inna formę kwasu foliowego, który lepiej sie przyswaja :)

Odnośnik do komentarza

folik to folik - kwas foliowy można brać cały czas bo dobzr działa na układ nerwowy nie tylko dziecka ale w ogóle chroni przed stanami depresyjnymi więc na jesien jak znalazł. ja się stram więc folik łykam i do tego jeszcze ziłka na płodność z Babay&MamaMed Płodność faza 1i 2, bo jest taka potrzeba. Ale folik to trzeba i mozna zawsze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...