W oczekiwaniu na bociana

Kwas foliowy

~Martaa77

~Martaa77

Planuję ciążę za kilka miesięcy. Chciałabym brać już kwas foliowy. Kiedy zażywać, rano czy wieczorem? Odczuwa się jakieś skutki uboczne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

witaj, jest kilka kwasów foliwoych na rynku, ja brałam folik, rano, nie odczuwałam żadnych skutków ub ocznych, przeczytaj sobie dokładnie ulotkę, ale jest to bezpieczny preparat

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
dariolka195

dariolka195

Ja też planuję drugą ciążę i od paru tygodni biorę właśnie wspomniany folik.Biorę rano po śniadaniu.I nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.Także śmiało możesz brać:) i powodzenia:)

33791 dariolka195 Kobieta, 30 lat, Rytro
rodeoqueen

rodeoqueen

Hej, kobietki. Moja pani ginekolog powiedziała, że przyjmując kwas foliowy w dawce 0.4 mg dziennie nie ma żadnych skutków ubocznych. Pora dnia też nie ma raczej znaczenia, natomiast kwas foliowy bardzo słabo się wchłania. Zanim dojdzie do naszego jelita cienkiego, zostaje prawie całkowicie zniszczony w żołądku. Wchłanianie kwasu foliowego bardzo poprawia witamina C, więc można sobie razem łykać. JA brałam folik 3 miesiące, a teraz biorę foliren, który znalazłam tutaj w fińskiej aptece. Zero skutków ubocznych :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fyx8dtv3v29zb.png

36058 rodeoqueen Kobieta, 37 lat, Espoo, Finlandia
dominika89

dominika89 wpis edytowany

Pora dnia nie ma znaczenia, a dawkowanie to zazwyczaj 1 tabletka dziennie, czyli 400 mikrogramów, z tego co tu wyczytałam Kwas foliowy - czym właściwie jest powinno się go przyjmować co najmniej miesiąc przed zajściem w ciążę. Ale najlepiej skonsultować się jeszcze z lekarzem, żeby mieć całkowitą pewność :)
Spożywaj też produkty zawierające kwas foliowy (szpinak, brokuły, pomarańcze...) ale tak jak rodeoqueen pisze, słabo się wchłania, dostarczanie go jedynie w taki sposób zdecydowanie nie wystarczy.

37370 dominika89 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
nikawa

nikawa

Ponoć dobrze przyjmować kwas foliowy przynajmniej 3 miesiące przed zajściem w ciążę.
W moim otoczeniu miałam 3 kobiety, u których skutkiem ubocznym łykania kwasu foliowego był swąd rąk. Łykały folik, choć to chyba bez znaczenia. Po prostu nie mogły łykać tabletek. Wzbogacały dietę w warzywa z kwasem foliowym.

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Avril87

Avril87

ja brałam folik
ale bralam jak juz zaszlam w ciaze do 3 miesiaca ciazy
jedz tez duzo ryb kwasy omega 3 omega 6 dha itd są bardzo wazne

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
~osmiornica

~osmiornica

Mój lekarz zalecił mi femibion natal 1 zamiast zwykłego kwasu foliowego, bo zawiera metafolinę, która lepiej się wchłania niż kwas foliowy w zwykłej formie.

magdylena

magdylena

Ja brałam przed ciążą i w jej trakcie Folik przepisany przez lekarza na zmianę z Falvitem.

37561 magdylena Kobieta, 29 lat, białobrzegi
olciap

olciap

witam, ja jestem w trakcie starań o dzidziusia:)
mój lekarz zaproponował folik, biorę go rano w trakcie śniadania:)
polecam:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73x9nohql5.png

Nie bylo mi dane przytulic Cie do siebie 02.04.2014 *

35646 olciap Kobieta, 31 lat, Strzebiń
KariKari

KariKari

Kwasu foliowego nie da się przedawkować i fajnie, że zwróciłyście uwagę że się ciężko wchłania.
Na rynku są dostępne kompleksy witamin z kwasem foliowym i olejami rybnymi i wiele kobiet stosuje je zamiast kwasu foliowego myśląc, że dostarcza swojemu organizmowi max wartości. I co z tego, że ilość kwasu foliowego to dzienne zapotrzebowanie dawki. Powinno się mimo wszystko stosować dodatkowo tabletki samego kwasu foliowego, taką poradę mi dała znajoma farmaceutka. Dodatkowo powiedziała, że te kompleksy witamin - tabletki i kapsułki podczas jedzenia należy brać. Natomiast kwas foliowy nie ma żadnych wymagań więc każda pora jest dobra. Ważne by zachować dzienną dawkę.
Ja stosuję Folik i do tego kompleks witamin dla kobiet w ciąży i tych planujących właśnie z olejami rybnymi. Dzięki temu przygotowuję swój organizm do ważnej roli i zmian akie w nim zajdą. To samo potwierdziła mi moja ginekolog.

37454 karikari Kobieta, 34 lata, W