W oczekiwaniu na bociana

Problemy z zajściem w ciążę

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kalina221

~kalina221

Ja niestety też mam problem z zajściem w ciążę... Staramy się z narzeczonym już, a może dopiero od roku. Chyba oboje liczyliśmy na to, że szybko zostaniemy rodzicami, a tu taka niespodzianka. W pewnym momencie sex stał się nie chwilą dla nas, ale jedynie sposobem na poczęcie dziecka, my chodziliśmy zestresowani, źli na siebie i wszystko dookoła. W pewnym momencie zaczęliśmy brać na siebie coraz więcej obowiązków, żeby tylko nie myśleć o tym, że mamy problem. Aż w końcu moja pani doktor wręcz nakazała zająć się naszym zdrowiem intymnym i traktować sex jak kiedyś, jak przyjemność, chwilę bliskości. Nie obyło się bez farmaceutyków, ale w naszym przypadku wystarczyły takie ogólnodostępne żele czy globulki https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/sex-i-zdrowie-intymne,0.html - teraz nadal jesteśmy w trakcie kuracji, robimy ostatnie badania i niedługo wyjeżdżamy na urlop, żeby trochę odpocząć. Być może okaże się, że wrócimy w powiększonym składzie... :) A jeśli nie to nadal nie będziemy tracić nadziei i starać się o upragnione powiększenie rodziny.
Takie pozytywne historie, jak wiele waszych napawa mnie optymizmem, że kiedyś i na nas przyjdzie odpowiedni czas!

~KajaKaja67

~KajaKaja67

Niestety nie zawsze możliwe jest szybkie zajście w ciążę, co tak naprawdę może mieć bardzo wiele przyczyn. Zwykle z tego co zauważyłam, za taki stan rzeczy niestety obwiniana jest kobieta, chociaż tak naprawdę problem może leżeć także po stronie mężczyzny. W związku z czym bez wątpienia dobrym pomysłem przy szukaniu źródła kłopotów będzie badanie nasienia http://gameta.pl/diagnostyka-nieplodnosci/badanie-nasienia/ , jak również generalnie szeroko rozumiana diagnostyka, dostępna w Klinikach Gameta.

WIBRONIKA

WIBRONIKA

Nie zawsze przyczyna leży w ciele a zatem nie zawsze da się ją klinicznie zdiagnozować.
Jeśli przyczyna znajduje się w sferze psychicznej to warto sięgnąć po bardziej naturalne metody
Link do: Nie mogę zajść w ciążę - terapie Kraków - WIBRONIKA - Terapie naturalne

58700 wibronika Mężczyzna, 51 lat, KRAKÓW
~Kisia82

~Kisia82

Szukam lekarza, który pomoże mi w koncu. Staram sie o dziecko juz 1,5 roku. Dojade gdzie trzeba, a mieszkam w Krakowie. Prosze o polecenia.

Ewela25

Ewela25

Witam. Od kliku miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia. Zawsze miałam miesiaczki regularne 26-28dni a tym miesiącu mam jakiegoś nie zbyt fajnego psikusa. A mianowicie okres spóźnia mi się już 13 dni. Wszystkie testy negatywne byłam u lakarza którzy stwierdził że macica jest powiększona i kazał zrobić bete a wynik 0.100. Nie wiem co się dzieje. Następną wizytę ma dopiero za 2 tygodnie...

60356 ewela25 Kobieta, 26 lat, Jaroszow
~Sasza01

~Sasza01

W Krakowie mi pomógł Jankowski, przyjmuje w Femina. 2 lata nie mogłam zajść w ciążę, a on po pierwszje wizycie już zaczal nas leczyc jak trzeba.

~Kisia82

~Kisia82

Prywatnie czy nfz ten jankowski? Jesli prywatnie to jak wyglada koszt porodu? Super ze w krakowie.

~Sasza01

~Sasza01

Prywatnie. Jankowski chyba tylko prywatnie przyjmuje juz. Z reszta przy takich sprawach nie ma co zdawać się na łaskę kolejek na nfz. Ja rodzilam naturalnie i placilam koło 8 tysiecy, ale z calym pakietem juz badan - cala kompleksowa usluga.

~myszorek83

~myszorek83

O pierwsze dziecko staraliśmy się ponad 2 lata. Dość szybko poszłam do lekarza bo po przeżyciach związanych ze śmiercią taty, moje cykle dochodziły nawet do 65 dni. Miesiączki udało się dość sprawnie uregulować ale dalej nie było ciąży. Chodziłam na monitoring cyklu, robiłam testy owulacyjne ale im więcej mówiłam partnerowi, że teraz jest czas do jest owulacja to On się zamykał i nie było współżycia. W zamian za to były kłótnie, że On nie będzie kochał się na zawołanie. W końcu odpuściliśmy temat a ja pogodziłam się z tym, że nigdy nie będę mamą. Zajęłam się sobą. Zaczęłam ćwiczyć, biegać. Zaczęłam przygotowywać się do półmaratonu i wtedy okazało się, że jestem w ciąży :) Synek właśnie skończył dwa lata i obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży - tym razem udało się w 3 cyklu