Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone FSH :(


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłam dopiero ze szpitala z kompleksowych badań hormonalnych i jestem w szoku- mam FSH powyżej 10, co jak wyjaśnił mi lekarz wskazuje na zmniejszającą się rezerwę jajeczek (mam 35 lat!) . Czy są mamuśki z podobnymi problemami? Nawet nie miała kiedy dokładniej porozmawiać z lekarzem i dowiedzieć sie jakie to będzie miało konsekwencje , jakie są jeszcze szanse na ciążę i kiedy moje "zapasy" mogą ulec całkowitemu wyczerpaniu ...Od poniedziałku mam monitorowanie jajeczkowania, ale tez wpadnę tylko na chwilę do gabinetu lekarza "poza kolejnościa", więc też nie będę mogła zasypywać go pytaniami, więc siedzę i się zamartwiam. Może napiszecie mi coś o takim zaburzeniu?

Odnośnik do komentarza

Hi,hi, wprawdzie nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na moje obawy, ale dziś sama mogę napisać coś ku pokrzepieniu dziewczyn, które może czasami zerkają na mój watek bo mają podobny problem. Otóż kiedy miesiąc temu okazało się, że mam podwyższone FSH (czyli obniżoną rezerwę jajeczek), a potem jeszcze , że mam za niski poziom progesteronu w fazie lutealnej zaczęłam powoli oswajać się z myślą, że droga do drugiego dzidziusia będzie wyboista, a może zdarzyć się tak, że już wcale nie udami się zajść w ciążę przed zupełnym ustaniem pracy jajników. Wiedziałam, że od następnego cyklu będę musiała uzupełniać sobie progesteron i może wtedy się uda, ale jeśli nie to tym bardziej miałam sie cieszyć z tego, że mamy już naszego kochanego Syneczka...no i chyba właśnie dzięki temu, że tak sobie odpuściłam, pomimo wszelkich przeciwności...WCZORAJ ZOBACZYŁAM DWIE KRESECZKI :11_9_16:.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...