Skocz do zawartości
Forum

Czy mozliwa ciaza??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam do Was pytanko.

Czy jesli zaczal mi sie okres 17 czerwca, a 25 i 27 wspolzylam z chlopakiem "do konca", to czy moge byc w ciazy? Dodam, ze okres mam co jakies 32-35 dni (roznie to bywa). Od 2 dni odczuwam lekki bol jajnikow. Zazwyczaj taki bol wystepuje u mnie po 14 dniach od rozpoczecia okresu, a dzis wlasnie jest 14 dzien. Zawsze wydawalo mi sie, ze to wlasnie dni plodne, ale wyliczylo mi dzis, ze dni plodne mam niby 3 lipca. Ale jesli moj okres ma rozny cykl, to czy mozliwe ze bede w ciazy?? Co wiecej, wiem, ze to sa zbyt szybkie objawy, ktore raczej nie wystepuja w pierwszym tygodniu, ale lekko bola mnie piersi i czuje sie senna. Ale to za szybko na symptomy ciazy. Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

capslock21
Witam wszystkich.

Mam do Was pytanko.

Czy jesli zaczal mi sie okres 17 czerwca, a 25 i 27 wspolzylam z chlopakiem "do konca", to czy moge byc w ciazy? Dodam, ze okres mam co jakies 32-35 dni (roznie to bywa). Od 2 dni odczuwam lekki bol jajnikow. Zazwyczaj taki bol wystepuje u mnie po 14 dniach od rozpoczecia okresu, a dzis wlasnie jest 14 dzien. Zawsze wydawalo mi sie, ze to wlasnie dni plodne, ale wyliczylo mi dzis, ze dni plodne mam niby 3 lipca. Ale jesli moj okres ma rozny cykl, to czy mozliwe ze bede w ciazy?? Co wiecej, wiem, ze to sa zbyt szybkie objawy, ktore raczej nie wystepuja w pierwszym tygodniu, ale lekko bola mnie piersi i czuje sie senna. Ale to za szybko na symptomy ciazy. Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Jeżeli współżyjesz bez zabezpieczenia to możliwość zajścia w ciąże jest zawsze :lol: a co masz obawy? :Psoty:

Odnośnik do komentarza

capslock21
Witam wszystkich.

Mam do Was pytanko.

Czy jesli zaczal mi sie okres 17 czerwca, a 25 i 27 wspolzylam z chlopakiem "do konca", to czy moge byc w ciazy? Dodam, ze okres mam co jakies 32-35 dni (roznie to bywa). Od 2 dni odczuwam lekki bol jajnikow. Zazwyczaj taki bol wystepuje u mnie po 14 dniach od rozpoczecia okresu, a dzis wlasnie jest 14 dzien. Zawsze wydawalo mi sie, ze to wlasnie dni plodne, ale wyliczylo mi dzis, ze dni plodne mam niby 3 lipca. Ale jesli moj okres ma rozny cykl, to czy mozliwe ze bede w ciazy?? Co wiecej, wiem, ze to sa zbyt szybkie objawy, ktore raczej nie wystepuja w pierwszym tygodniu, ale lekko bola mnie piersi i czuje sie senna. Ale to za szybko na symptomy ciazy. Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Nie wiem ile masz lat ale po takich postach widzę, że z edukacją seksualną w naszym kraju jest na prawdę źle.....
Sex bez zabezpieczenia w każdym dniu cyklu może zakończyć się ciążą, raz oczywiście szanse są mniejsze raz większe...jak dla mnie wymienione dni dają już duże szanse na ciąże, a następnym razem jeśli obawiacie się ciąży to trzeba się ZABEZPIECZAĆ!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

rorita
Dziewczyna oczekuję tylko odpowiedzi na pytanie ,nie potrzebuje Waszych mądrości ! I znowu wychodzi ,że nawet o nic zapytać nie można :lup:

Jak koleżanka wyżej napisała ... ciąża jest możliwa... Ale ja zrozumiałam z tego ,że jednak planowana?!

rorita :sofunny: to my grzecznie odpowiedziałyśmy :D niestety jeszcze nie posiadamy umiejętności przewidywania czy ktoś jest w ciąży czy też nie jest :lol: a skoro ktoś współżyje bez zabezpieczenia to chyba jest oczywiste, że może w ciążę zajść :lup:

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Przy cyklach około 35 dniowych owulacja powinna nastąpić na 14 dni przed miesiączką tj około 23 dnia cyku. Współżyłaś w 9 i 11 dniu cyklu, więc do zapłodnienia nie powinno dojść. Naturalnie cykl cyklowi nie równy i zawsze coś tam może się przestawić.
Powszechne przekonanie o dniach płodnych w okolicach 14 dni cyklu wynika z niewiedzy. Im dłuższe cykle tym owulacja bardziej przesunięta w czasie w przód.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Przy cyklach około 35 dniowych owulacja powinna nastąpić na 14 dni przed miesiączką tj około 23 dnia cyku. Współżyłaś w 9 i 11 dniu cyklu, więc do zapłodnienia nie powinno dojść. Naturalnie cykl cyklowi nie równy i zawsze coś tam może się przestawić.
Powszechne przekonanie o dniach płodnych w okolicach 14 dni cyklu wynika z niewiedzy. Im dłuższe cykle tym owulacja bardziej przesunięta w czasie w przód.

iszmaona taka jest teoria, że dni płodne występują w okolicach 14 dnia cyklu, natomiast praktyka może się różnić od tego co mówią czy też piszą. Wiem sama po sobie, będąc na monitoringu cyklu 31 dniowego raz miałam owulację w 13dc, następnym razem przy takiej samej długości cyklu owulacja wystąpiła w 20dc. Tak więc czasami nie ma co się sugerować teorią ::):

Odnośnik do komentarza

Drodzy uczestnicy forum... potrzebuje odpowiedzi:P
wgl Was możliwe jest zajście w ciąże gdy dziewczyna ma na sobie rajstopy i majtki nasiąknięte nawet płodnym śluzem, a męzczyżna będzie się o nią ocierał i z jego członka wydostanie się płyn(on jest nagi)??

mogę dodać, że to ocieranie odbywa się w okolicy łechtaczki, nie wejścia do pochwy

ponadto czy nawet jesli na wewnętrznej stronie majtek były plemniki ze sluzem i je wytarłam i potem sie podtarłam, jest jakies ryzyko??

bonciuuu ja juz panikuje:((

Odnośnik do komentarza

tak_ona nie wiem ile masz lat ale proponuję odświeżyć wiadomości z lekcji wychowania w rodzinie bądź wychowania seksualnego, przeciweż plemniki nie przedostaną się przez bieliznę...

ALBO MŁODZIEŻ JEST GŁUPIA ALBO EDUKACJA SCHODZI NA PSY

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

tak_ona
Drodzy uczestnicy forum... potrzebuje odpowiedzi:P
wgl Was możliwe jest zajście w ciąże gdy dziewczyna ma na sobie rajstopy i majtki nasiąknięte nawet płodnym śluzem, a męzczyżna będzie się o nią ocierał i z jego członka wydostanie się płyn(on jest nagi)??

mogę dodać, że to ocieranie odbywa się w okolicy łechtaczki, nie wejścia do pochwy

ponadto czy nawet jesli na wewnętrznej stronie majtek były plemniki ze sluzem i je wytarłam i potem sie podtarłam, jest jakies ryzyko??

bonciuuu ja juz panikuje:((

:36_2_13::36_2_13::36_2_13:
aż minie zatkało,ja w wieku 16 lat wiedziałam więcej o tym kiedy może dojść do zapłodnienie

a Ty studentka i takie pytanie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

no to powiem Ci, ze jeśli jesteś studentką, czyli osobą dorosłą powinnaś wiedzieć, że nikt przez forum nie powie Ci, ze jesteś lub nie w ciąży... jeśli chcesz mieć pewność zrób test, badanie krwi, poczekaj na okres lub idź do lekarza. a następnym razem to "po fakcie" to trochę za późno na panikę..
Głowa do góry. nie panikuj, uspokój się i włącz rozsądne myślenie! będzie dobrze:) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

poczytaj jak dochodzi do zapłodnienia, kiedy moze do niego dojść i o nasieniu poczytaj. jak słyszę takie głupie pytania to mnie krew zalewa:36_2_43:

Plemniki poza pochwą nie przeżyją nie ich klimat

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich:)
Ostatni okres miałam 29 lipca. Przeważnie okres mój trwa 25 dni. W owulację (12 sierpnia) współżyłam z mężem. 5 dni później dostałam brązowych upławów. Bez krwi. Byłam u ginekologa dostałam Duphaston 1x1. Plamienia nie występują tylko gdy leżę na łóżku. Minęło dziś dwa tygodnie. Ostatnio zauważyłam, że drażnią mnie niektóre zapachy. Czuję, że mam na coś ochotę ale nie wiem na co. Dziś piłam sok pomarańczowy a potem próbowałam wypić kawę, ale dziwnie mi smakowały. Piersi mnie bolą od owulacji. Wcześniej mierzyłam temperaturę rano przed wstaniem z łóżka. Teraz zaniepokoiłam się i zmierzyłam o 19:30, chodź od 3 godzin leżę miałam 37,1. Robiłam kilka dni temu badania na progesteron i prolaktynę. Prolaktyna była lekko podwyższona a progesteron bardzo niski. Lekarka stwierdziła że to dlatego mam te upławy brązowe.
Zastanawiam się czy przy niskim progesteronie mogło zagnieździć się ciało żółte i czy możliwe jest, że jestem w ciąży i czy objawy są prawdziwe czy już urojone bo chcę mieć dziecko.
Czy warto zrobić test czy może wyjść nieprawidłowy przy niskim progesteronie i leku który biorę na jego podwyższenie?? czy poczekać jeszcze bo dwa tygodnie to za krótki okres czasu?

Odnośnik do komentarza

witaj,
przy niskim progesteronie mogą się zdarzyć takie plamienia.
ale biorąc duphaston w sumie miesiączka powinna się zjawić.
jeśli chcesz zrób test, z krwi, beta hcg, on będzie pewny na 100%.

ps ja też zawsze miałam niski progesteron i.... udało się. nie wiem jak, ale się udało he he.

trzymam kciuki i daj znać.

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...