Skocz do zawartości
Forum

Luteina choroby oczu a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
może ktoś ma podobny problem i pytanie jak ja.

Chciałabym jeszcze zajsc w ciąże, choc narazie wszystkie starania na nic się nie zdały. Wiek ponad 30, z pewnością nie jest moim sprzymierzeńcem, jeśli się myśli o pierwszym dziecku.

Mam dużą krótkowzrocznosc i ostatnio dowiedziałam się, że mam problemy z odwarstwianiem się ciałka szklistego w oczach.

Jest to nieodwracalne, ale zapisano mi preparat z LUTEINĄ do brania - czy mogę go brac jeśli staram się o dziecko, czy nie będzie w jakiś sposób negatywny wpływał na moje cykle?

Czy zajście w ciąże jest wskazane jeśli odwarstwianie ciałka szklistego jest już faktem i jestem w grupie ryzyka osób którym może odwarstwiac się także siatkówka, a przez to ślepota?

Odnośnik do komentarza

Niestety na tym forum, chyba nikt Ci nie pomoże jeżeli chodzi o kwestie wzroku, najlepiej tą kwestie skonsultuj z lekarzem :)

Co do luteiny to jest to lek zawierający progesteron, hormon wytwarzany przez ciałko żółte. Bardzo korzystnie wpływa na błonę śluzową macicy (staje się bogatsza w substancje potrzebne rozwijającemu się zarodkowi) oraz na mięsień macicy (działanie rozkurczające). Progesteron ma działanie ogólnoustrojowe, najogólniej można powiedzieć, że przygotowuje organizm kobiety do ciąży. Z tych powodów Luteinę stosuje się jako lek podtrzymujący rozwój ciąży.
Na7a7ia informacje od kiedy zacząć przyjmować tabletki, jaka drogą (doustnie lub dopochwowo) i w jakiej dawce uzyskasz od lekarza :)

Ja osobiście też biorę luteinę dla regulacji cyklu i dla zajścia w ciąże :)
Zapraszam do wątku Nowe Oczekiwajki i Jeszcze-nie-mamusie :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...