Skocz do zawartości
Forum

Internetowy dziennik szkolny


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy od września syn zaczął naukę w gimnazjum ucieszyłam się , że będziemy mieli dostęp do LIBRUSA . Na plus dla rodzica wgląd na bieżąco w postępy dziecka ,jeśli ktoś ma problem z wagarami od razu może interweniować. Niestety są też moim zdaniem minusy . Ja często szybciej od syna wiem, że dostał 6 z jakiegoś przedmiotu i tym samym odbieram mu radość podzielenia się tą nowiną ze mną po powrocie ze szkoły :( . To samo dotyczy jakiejś słabszej oceny nie daje mu się szansy ( czasu) na jej ewentualną poprawę bo od razu jest wpis w Librusa i mama już wie :P . Teraz daliśmy mu więcej swobody , wolę zapytać i pogadać co tam nowego w szkole i tylko jak wyczuwam,że jakaś kartkówka mu nie poszła zaglądam na Librusa. Nie przyznaję mu się do tego wolę aż sam przyjdzie się pochwalić,że poprawił słabszą ocenę .

Odnośnik do komentarza

Pracuję w szkole, w której obwiązują tradycyjne dzienniki. Jednak moja młodsza siostra chodzi do liceum, w którym jest prowadzony dziennik internetowy Librus. Osobiście uważam, że to fajna sprawa, bo na bieżąco można monitorować efekty nauki dziecka, sprawdzić frekwencję i utrzymywać kontakt z nauczycielami, którzy zamieszczają różne informacje i uwagi dla rodziców. Oczywiście, internetowy dziennik nie zastąpi osobistego kontaktu rodzica z nauczycielem podczas zebrań, ale uważam, że to dobra alternatywa dla tradycyjnego dziennika, do którego rodzic systematycznie nie może mieć wglądu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...