Skocz do zawartości
Forum

Co jeśli dziecko się moczy?


Gość dzizgi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój prawie 7 latek zaczął w nocy sikać do łóżka, nie mam pojęcia dlaczego, jak go pytam o jakieś trudne sytuacje to na nic sie nie skarży, podpytałam pań w szkole czy wszystko ok, niby nie było żadnych problemów. Jak mu pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Kajkania

Słuchaj, a jak często to się zdarza? Bo jeśli kilka razy zasikał łóżko, ja bym nie panikowała, jeśli częściej może warto pójść do lekarza, zrobić badanie moczu itp. Stres może być tylko jedną z przyczyn, może zwyczajnie za dużo pije przed snem? Czytałam kiedyś o czymś takim jak alarm wybudzeniowy, spróbuj zastosować:)

Odnośnik do komentarza
Gość kukuleczkajanka

Alarm ma czujnik w majtkach, budzi dziecko jak poczuje wilgoć, żeby mogło dokończyć resztę w toalecie. Poczytaj sobie na www.suchyporanek.pl . Takie wyrywkowe budzenie przez rodzica niestety niewiele da, bo dziecko nie będzie tego wiązało z potrzebą pójścia do toalety.

Odnośnik do komentarza

Tak, ten alarm wybudzeniowy pomógł nam wyjść z problemu. Wiadomo, że trzeba być cierpliwym, ale powoli do przodu i z czasem udało się tak przyzwyczaić dziecko, że alarm już nie był potrzebny. Także u nas ta metoda się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza

~Jaga00
również zachęcam zajrzeć na suchyporanek, nam bardzo pomogła stronka a przede wszystkim wiele ułatwiła.Na prawdę warto skorzystać

Właśnie takie strony uświadamiają rodziom i dzieciom że nie są sami z takim problemem. Problem moczenia nocnego u dzieci i młodzieży to dośc powszechny problem.

Odnośnik do komentarza

Podkłady są pomocne, ale niestety problemu nie rozwiązują. A jednak moczenie w tym wieku wymaga leczenia, a nie jedynie ochronienia materaca. Więc mimo wszystko pediatra, badania i ewentualnie potem wizyty u specjalisty. Można też spróbować z alarmem wybudzeniowym

Odnośnik do komentarza

Alarm, jeśli jest dobrze założony, nie powoduje żadnego dyskomfortu. Działa na tej zasadzie, że w momencie wykrycia wilgoci (sonda przyczepiona jest do majtek) wydaje sygnał dźwiękowy, na który dziecko budzi się i kończy siku w toalecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...