Uczniowie, Nastolatki

Co jeśli dziecko się moczy?

~dzizgi

~dzizgi

Mój prawie 7 latek zaczął w nocy sikać do łóżka, nie mam pojęcia dlaczego, jak go pytam o jakieś trudne sytuacje to na nic sie nie skarży, podpytałam pań w szkole czy wszystko ok, niby nie było żadnych problemów. Jak mu pomóc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kajkania

~Kajkania

Słuchaj, a jak często to się zdarza? Bo jeśli kilka razy zasikał łóżko, ja bym nie panikowała, jeśli częściej może warto pójść do lekarza, zrobić badanie moczu itp. Stres może być tylko jedną z przyczyn, może zwyczajnie za dużo pije przed snem? Czytałam kiedyś o czymś takim jak alarm wybudzeniowy, spróbuj zastosować:)

~baletka

~baletka

Takie moczenie nocne może miec różne podstawy i nie tylko stres chociaż faktycznie często ma podłoże psychologiczne. Zerknij na stronie suchyporanek.pl jest trochę informacji na temat moczenia nocnego dzieci.

~Broniata

~Broniata

Na czym polega taki alarm wybudzeniowy? Czy powinnam wstawać regularnie w nocy i po prostu budzić dziecko na załatwienie potrzeby?

~kukuleczkajanka

~kukuleczkajanka

Alarm ma czujnik w majtkach, budzi dziecko jak poczuje wilgoć, żeby mogło dokończyć resztę w toalecie. Poczytaj sobie na www.suchyporanek.pl . Takie wyrywkowe budzenie przez rodzica niestety niewiele da, bo dziecko nie będzie tego wiązało z potrzebą pójścia do toalety.

~Jaga00

~Jaga00

również zachęcam zajrzeć na suchyporanek, nam bardzo pomogła stronka a przede wszystkim wiele ułatwiła.Na prawdę warto skorzystać

~Nina34

~Nina34

A czy któraś z Was stosowała alarm wybudzeniowy na swoim dziecku? Chcę zasięgnąć opinii, jak to się w praktyce sprawdza i czy jest faktycznie takie skuteczne?

~kiririri

~kiririri

ja właśnie dzięki suchemu porankowi odkryłam alarm wybudzeniowy, u nas się to sprawdziło, na pewno musisz poczekać i trochę zanim coś to da ale powoli u nas zaczęliśmy wychodzić na prostą, byłaś u lekarza z dzieckiem?

~Zuza_n

~Zuza_n

Tak, ten alarm wybudzeniowy pomógł nam wyjść z problemu. Wiadomo, że trzeba być cierpliwym, ale powoli do przodu i z czasem udało się tak przyzwyczaić dziecko, że alarm już nie był potrzebny. Także u nas ta metoda się sprawdziła.

~parasoda

~parasoda

~Jaga00
również zachęcam zajrzeć na suchyporanek, nam bardzo pomogła stronka a przede wszystkim wiele ułatwiła.Na prawdę warto skorzystać

Właśnie takie strony uświadamiają rodziom i dzieciom że nie są sami z takim problemem. Problem moczenia nocnego u dzieci i młodzieży to dośc powszechny problem.